صفحه اصلی > آرشیو مطالب > بیداری اسلامی 
1398/02/30


 تاریخ: چهارشنبه ٨ آذر ١٣٩١      ساعت: ١٢:١٩        شماره خبر: ٢٣٢٠٨          پرینت
سیاست آل خلیفه عامل اصلی شرارت در بحرین است

سیاست آل خلیفه عامل اصلی شرارت در بحرین است

 گروه بین الملل: رهبر شیعیان بحرین، سیاست های نظام آل خلیفه و ادامه کشتار و نادیده گرفتن حقوق مردم را عامل اصلی شرارت و ادامه بحران در این کشور عنوان کرد.

به گزارش مرکز خبر و اطلاع رسانی جامعه المصطفی، آیت الله شیخ عیسی قاسم، رهبر شیعیان بحرین در خطبه های نماز جمعه این هفته شهر دراز که در مسجد امام صادق (ع) برگزار شد با اشاره به ادامه بحران در این کشور گفت: مقامات بارها تاکید می کردند که بحران در بحرین ناشی از اقدامات جاهلانه و شرورانه برخی خائنان است و بدینوسیله می خواهند مشکلات را نادیده بگیرند، اما این سخنان از سوی فرزندان ملت مورد پذیرش قرار نگرفته و بیگانگان نیز این سخنان را مورد تمسخر قرار می دهند.

 وی افزود: هم اکنون در رسانه ها چنین وانمود می شود که مشکلات پیش آمده میان ملت و نظام نیست، بلکه نزاعی میان شیعیان و اهل سنت است، اما حقیقت اینست که درگیری میان قشر بزرگی از ملت با نظام است و مسؤولان نمی دانند چگونه از این قشر راحت شود و به همین دلیل به کشتار و سرکوب و قلع و قمع آنان می پردازد.

 آیت الله عیسی قاسم تصریح کرد: این قشر از ملت (شیعیان) با وجود مصائب و مشکلات فراوانی که دارد تنها درصدد اصلاحات است و از گام هایی که بدین منظور انجام می گیرد استقبال می کند. این امر برای کذب بودن همه اظهاراتی که علیه این قشر از سوی نظام سر داده می شود، کفایت می کند.

رهبر شیعیان بحرین اظهار داشت: شیعیان وفاداری و اخلاص خود را نسبت به دین و وطن نشان داده اند و تاکنون هیچ موردی مغایر اخلاص به خاک وطن و آموزه های دین دیده نشده است. بحران در بحرین تا زمانی که حقوق ملت از سوی نظام سلب می شود سیاسی بوده و خواهد ماند.

 وی با اشاره به ناکام ماندن نقشه نظام برای ایجاد اختلاف میان شیعیان و اهل سنت، تاکید کرد: آیا در گذشته میان این دو قشر اختلاف وجود داشت که نظام هم اکنون بحران را به این دو قشر منتسب می کند؟ آیا این دو قشر از ملت در گذشته به جنگ و نزاع با یکدیگر مشغول بودند؟ آیا حادثه بزرگی رخ داده است که میان این دو قشر اختلاف بزرگی رخ داده و بحران بوجود آمده است.

 شیخ عیسی قاسم ادامه داد: همه این ادعاها کذب محض بوده و نظام در پی تحریف واقعیت هاست، پشت پرده این بحران کاملا روشن است، اختلاف بر قانون اساسی، بازی با سرنوشت مردم در زمینه های مختلف و فساد دینی و سیاسی و اخلاقی نظام از عوامل این بحران به شمار می آیند.

 خطیب جمعه شهر دراز بیان داشت: پیروان این دو مذهب در بحرین از عوامل شرارت به شمار نمی آیند، بلکه این سیاست نظام در مقابله با قشرهای مختلف مردم است که شیطان اصلی و منبع شرارت است.

 وی اصلاحات مورد ادعای آل خلیفه را دروغی بزرگ خواند و گفت: نظام بارها ادعا می کند که در حال اجرای اصلاحات در کشور است و توصیه های کمیته حقیقت یاب را انجام می دهد، اما تنها شاهد قربانی شدن مردم به وسیله تیراندازی مستقیم، یورش به منازل، افزایش ایست های بازرسی، محاکمه های سختگیرانه و ممنوعیت راهپیمایی و تجمع هستیم.

 این عالم انقلابی افزود: اگر اصلاحات و دستاوردهایی در کشور وجود دارد چرا هیچ کس از آنها خبر ندارد؟ پرونده اخراج شدگان قرار بود به عنوان اولین پرونده مورد حل و فصل قرار گیرد، اما تاکنون هیچ اقدامی صورت نگرفته است. احترام به حقوق زندگی اولین موارد از حقوق بشر به شمار می آید، ولی کشتار و قربانی کردن شهروندان همچنان ادامه پیدا می کند


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج
جدیدترین اخبار


 

                                                  تمام حقوق اين پايگاه متعلق به مرکز خبر و اطلاع رسانی جامعه المصطفی می باشد و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.

                                              تلفن تماس: 37172460 - 25 - 98+ ll نمابر: 37172457 - 25 - 98+ ll ايميل: news@miu.ac.ir