ریاست | آموزش | ارتباطات و بین الملل | پژوهش | فرهنگی تربیتی | بین الملل | یادداشت | آرشیو نشریات | چندرسانه ای | پیوندها | ارتباط با ما | العربیة | ENGLISH |
صفحه اصلی ریاست آموزش ارتباطات و بین الملل پژوهش فرهنگی تربیتی بین الملل


 تاریخ: سه شنبه ٢١ خرداد ١٣٩٨      ساعت: ١١:٢١        شماره خبر: ١٠١٣٠٢          پرینت

با حضور جانشین ریاست المصطفی برگزار شد

مراسم تودیع و معارفه رئیس مؤسسه زبان و فرهنگ‌شناسی

مراسم تودیع و معارفه رئیس مؤسسه زبان و فرهنگ‌شناسی جامعه‌المصطفی، صبح امروز با حضور جانشین ریاست المصطفی، در مدرسه مرعشیه برگزار شد.

گروه خبر: مراسم تودیع و معارفه رئیس مؤسسه زبان و فرهنگ‌شناسی جامعه‌المصطفی، صبح امروز با حضور جانشین ریاست المصطفی، در مدرسه مرعشیه برگزار شد.

به گزارش مرکز خبر و اطلاع‌رسانی جامعه‌المصطفی، «حجت‌الاسلام والمسلمین خالق‌پور»، جانشین ریاست المصطفی در این مراسم با اشاره به اهمیت مؤسسه زبان و فرهنگ‌شناسی و جایگاه این مرکز علمی در برنامه‌های جامعه‌المصطفی، خاطرنشان کرد: این مؤسسه، که در مدرسه مبارکه مرعشیه بنا نهاده شده است، جایگاه معنوی ویژه‌ای دارد و مسئولان آن نیز همواره با انگیزه‌های درخشان دینی، اخلاقی و عبادی، در اداره این مجموعه کوشا بوده‌اند.

وی، با تقدیر از زحمات «حجت‌الاسلام والمسلمین عرب‌خراسانی» در مدت تصدی مدیریت مؤسسه زبان و فرهنگ‌شناسی، ابراز داشت: مدیریت اخلاقی، باصفا، پرانگیزه و پرانرژی، به همراه زکاوت و دوراندیشی، از ویژگی‌های مدیریتی حجت‌الاسلام والمسلمین عرب‌خراسانی بوده است و برای ایشان در سمت جدید آرزوی موفقیت داریم. «حجت‌الاسلام والمسلمین ساجد» نیز که مدیری صاحب اندیشه، فاضل، خوش‌فکر، جوان و باتجربه به شمار می‌آید، ان‌شاءالله با همراهی مدیران گروه‌ها، استادان و همه مسئولان مؤسسه زبان و فرهنگ‌شناسی، در ادامه مسیر پیشرفت و گسترش این مجموعه موفق خواهد بود.

حجت‌الاسلام والمسلمین خالق‌پور در پایان، با اشاره به دست‌آوردهای علمی و آموزشی جامعه‌المصطفی در سراسر جهان، یادآور شد: جامعه‌المصطفی امروز بیش از گذشته به مدیران بادرایتی نیاز دارد تا بتوانند با کمترین امکانات، بهترین دست‌آوردها را ارائه نمایند.

در ادامه این مراسم، حجت‌الاسلام والمسلمین عرب‌خراسانی، ضمن تشکر از همراهی همه مسئولان و استادان مؤسسه آموزش زبان و فرهنگ‌شناسی، به ارائه گزارشی از دست‌آوردهای این مؤسسه در سال‌های اخیر پرداخت و خاطرنشان کرد: امروز بیش از هزار نفر در مؤسسه زبان و فرهنگ‌شناسی المصطفی در حال تحصیل هستند که با اجرای طرح تحول آموزشی المصطفی و تبدیل این مرکز به مجتمع آموزشی، رشد بیشتری را شاهد خواهیم بود.

وی با اشاره به درخشش مؤسسه در اخذ رتبه‌های برتر پژوهشی و تربیتی، تصریح کرد: در سالیان اخیر، زبان‌های جدیدی به گروه‌های آموزشی مؤسسه افزوده شده است که شامل زبان ژاپنی، کره ای، آلمانی، چینی، روسی و... می‌شود.

حجت‌الاسلام والمسلمین عرب‌خراسانی، در پایان، مجاورت با حرم مطهر حضرت فاطمه معصومه(س) و مرقد «مرحوم آیت‌الله‌العظمی مرعشی نجفی» را از ویژگی‌های معنوی ممتاز مؤسسه زبان وفرهنگ‌شناسی برشمرد و برای حجت‌الاسلام والمسلمین ساجد در سمت مدیریت این مؤسسه آرزوی موفقیت کرد.

همچنین در این مراسم حجت‌الاسلام والمسلمین ساجد، رئیس جدید مؤسسه زبان و فرهنگ‌شناسی، در سخنان خود با تقدیر از مدیران گذشته این مؤسسه، به ویژه مرحوم آیت‌الله‌العظمی مرعشی نجفی، بنیان‌گذار مدرسه مرعشیه، اظهار داشت: المصطفی فرصتی بی‌نظیر برای انتقال فرهنگ اهل‌بیت(علیهم‌السلام) در دنیا پدید آورد که آرزوی علما و بزرگان ما در گذشته بوده است. تربیت فکر و منابع انسانی قابل برای دنیایی که امروز مشتاق اسلام حقیقی و علوم الهی است، رسالت مهمی است که در گام دوم انقلاب، باید پررنگ‌تر از گذشته بدان پرداخته شود.

وی دانش‌آموختگان جامعه‌المصطفی را پرچم‌دار نشر معارف اهل‌بیت(علیهم‌السلام) در سراسر جهان دانست و ابراز داشت: با حضور نیروهای تربیت‌یافته مکتب اهل‌بیت(علیهم‌السلام) در سراسر جهان، حرکت عظیمی آغاز شده که نتایج آن در چهار گوشه جهان پدیدار گشته است.

رئیس جدید مؤسسه زبان و فرهنگ‌شناسی المصطفی، تبدیل این مؤسسه را به مجتمع آموزشی، گام بزرگی برای تحقق اهداف پیش‌ رو دانست و ابراز داشت: از آن جا که وظیفه مؤسسه زبان و فرهنگ‌شناسی، ایجاد چارچوب‌های زبانی است که برای ارائه علم و اندیشه خود به جهان ناگزیر از آن هستیم، باید نگاه ویژه‌ای در جهت رشد و توسعه این مجموعه اتخاذ گردد.

حجت‌الاسلام والمسلمین ساجد، در پایان، با اشاره به تجربیات ارزشمند مدیران پیشین این مؤسسه، اظهار امیدواری کرد زمینه مناسب برای استفاده از این تجربیات در مسیر پیشرفت و گسترش مجتمع زبان و فرهنگ‌شناسی فراهم گردد.

شایان ذکر است، در پایان این مراسم، ضمن تقدیر از زحمات حجت‌الاسلام والمسلمین عرب‌خراسانی، حکم ریاست حجت‌الاسلام والمسلمین ساجد اعطا شد.


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج
جدیدترین اخبار

صفحه اصلی ریاست آموزش ارتباطات و بین الملل پژوهش فرهنگی تربیتی بین الملل