ریاست | آموزش | ارتباطات و بین الملل | پژوهش | فرهنگی تربیتی | بین الملل | یادداشت | آرشیو نشریات | چندرسانه ای | پیوندها | ارتباط با ما | العربیة | ENGLISH |
صفحه اصلی ریاست آموزش ارتباطات و بین الملل پژوهش فرهنگی تربیتی بین الملل


 تاریخ: يکشنبه ٢٦ خرداد ١٣٩٨      ساعت: ١٤:٢٢        شماره خبر: ١٠١٤٤٢          پرینت

تودیع و معارفه رئیس پژوهشگاه بین‌المللی المصطفی

مراسم تودیع و معارفه رئیس پژوهشگاه بین‌المللی المصطفی، با حضور جانشین ریاست المصطفی برگزار شد.

گروه خبر: مراسم تودیع و معارفه رئیس پژوهشگاه بین‌المللی المصطفی، با حضور جانشین ریاست المصطفی برگزار شد.

به گزارش مرکز خبر و اطلاع‌رسانی جامعه‌المصطفی، در این مراسم، «حجت‌الاسلام والمسلمین خالق‌پور» ضمن آرزوی قبولی طاعات و عبادات حاضران در ماه مبارک رمضان، این مراسم را جلسه تکریم «حجت‌الاسلام والمسلمین متقی» و خیرمقدم به «حجت‌الاسلام والمسلمین رضایی» دانست و حجت‌الاسلام والمسلمین متقی را از استوانه‌ها و سرمایه‌های جامعه‌المصطفی برشمرد و با اشاره به جنبه‌های شخصیتی رئیس پیشین پژوهشگاه بین‌المللی المصطفی، اظهار داشت: بحمدلله، نوع عملکرد ایشان، مُبیّن شکر عملی نعمات الهی بوده است. امیدواریم در اندونزی نیز منشأ خیر و برکات فراوان باشد.

جانشین ریاست جامعه‌‌المصطفی ادامه داد: اکنون، مدیریت پژوهشگاه در دستان کسی قرار گرفته است که شخصیتی برنامه‌ریز و منظم دارد. حجت‌الاسلام والمسلمین رضایی، از ابعاد مختلف مدیریتی، شخصیتی، اخلاقی و دینی، ممتاز است و حیث حوزوی، یکی از ابعاد در خور توجه رئیس جدید پژوهشگاه بین‌المللی المصطفی به شمار می‌رود.

وی با اشاره به پیشینه پژوهشی حجت‌الاسلام والمسلمین رضایی، ابراز کرد: مجموعه پژوهشگاه، به هر جایی که رسیده، مدیون رؤسا و مدیران پژوهشگاه بوده است و همه افرادی که در این مجموعه خدمت می‌کنند، به سهم خویش در پیش‌برد اهداف مؤثر بوده‌اند. امیدواریم جمعی که تاکنون به ریاست حجت‌الاسلام والمسلمین متقی مشغول خدمت‌رسانی بوده‌اند، از این پس نیز خالصانه، مسیر رو به رشد پژوهشگاه را بپیمایند.

خاطرنشان می‌شود حجت‌الاسلام والمسلمین رضایی نیز خدمت در المصطفی را توفیق ویژه‌ای دانست و اظهار داشت: شایسته است هر لحظه حضور در جامعه‌المصطفی، شکر روزافزون المصطفائیان را برانگیزد، زیرا جامعه‌المصطفی، بُعد بین‌المللی دارد و  یادگار امام(ره) و خون شهداست. اکنون که این عرصه برای ما ایجاد شده است، باید آن را مغتنم شماریم.

رئیس جدید پژوهشگاه بین‌المللی المصطفی ادامه داد: پژوهشگاه بین‌المللی المصطفی، یکی از بخش‌های محوری جامعه‌المصطفی به شمار می‌رود. اهمیت پژوهشگاه و محوریت آن نیز همواره مورد توجه بوده است.

وی با بیان این که پژوهشگاه، پایگاه دانشی گفتمان المصطفی است، بیان کرد: یکی از جایگاه‌های پی‌گیر مرجعیت علمی المصطفی، پژوهشگاه است. پژوهشگاه از ابتدای تأسیس، مسیر خوب، منطقی، عالمانه و بابرنامه داشته و از مدیران شاخص بهره برده است. یکی از ویژگی‌های این مجموعه، صفا و همدلی خدمت‌گزاران بوده است.

حجت‌الاسلام والمسلمین رضایی پژوهشگاه بین‌المللی المصطفی را یکی از مصادیق بارز مجموعه‌‌ اسلامی دانست و اظهار داشت: امیدواریم مشاوره، عنایت، کمک و همدلی همکاران محترم پژوهشگاه، همچنان ادامه داشته باشد تا در شرایط جدید، بتوانیم گام‌های مؤثری برداریم و امانتی را که به ما سپرده شده است، حفظ کنیم.

همچنین حجت‌الاسلام والمسلمین متقی تصریح کرد: خدا را شاکرم که همواره لطف خویش را شامل حال من دانسته است

و هیچ گاه از رحمت واسعه الهی بی‌نصیب نبوده‌ام. هر کس به اندازه شأن و جایگاه خودش، در معرض نسیم الهی قرار می‌گیرد و مهم این است که هر کس چه قدر توفیق استفاده از این فرصت را داشته باشد.

وی، با اشاره به حضور چهار ساله‌اش در پژوهشگاه، خاطرنشان ساخت: در این مجموعه، در خدمت فرزانگانی بوده‌ام که روزانه، عمق نگاه من را بهبود می‌بخشیدند. از سوی دیگر، هجرت از پژوهشگاه را همانند ورود به این مجموعه، نسیم الهی می‌دانم و ان‌شاءالله حضور در اندونزی و خدمت به مروجان آموزه‌های ناب الهی و اسلامی در آن دیار، برکتی کم‌نظیر خواهد بود.

رئیس پیشین پژوهشگاه بین‌المللی ‌المصطفی، در ادامه، حجت‌الاسلام والمسلمین رضایی را از سرمایه‌های پژوهشگاه برشمرد و بیان نمود: لازم است عزیزانی که در پژوهشگاه حاضر هستند، از این فرصت استفاده نموده، هر چه بیشتر به تحقق اهداف والای پژوهشگاه یاری رسانند.

در ادامه، حجت‌الاسلام والمسلمین خالق‌پور محوریت پژوهشگاه را مورد توجه قرار داد و تصریح کرد: انتظار می‌رود شاهد خیزش بهتری در زمینه پژوهشی، در داخل و خارج کشور باشیم و نمایندگی‌های جامعه‌‌المصطفی در خارج کشور، باید هر چه بیشتر به نقش پژوهشگاه در این عرصه توجه نمایند.

وی ضمن اشاره به لزوم ارتباط متقابل بخش آموزش و پژوهش جامعه‌المصطفی، اضافه کرد: پژوهشگاه می‌تواند نقطه مرکزی این ارتباط باشد و کاستی‌های بدنه آموزشی المصطفی را برطرف نماید. لازم است همه ظرفیت‌های علمی- آموزشی گروه‌های جامعه‌‌المصطفی را  به کار بگیریم و پژوهشگاه پشتوانه‌ای در این زمینه باشد.

گفتنی است، در پایان مراسم، حجت‌الاسلام والمسلمین خالق‌پور، ضمن ابلاغ تشکر رئیس جامعه‌المصطفی از زحمات حجت‌الاسلام والمسلمین متقی، حکم ریاست حجت‌الاسلام والمسلمین رضایی را اعطا نمود.


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج
جدیدترین اخبار

صفحه اصلی ریاست آموزش ارتباطات و بین الملل پژوهش فرهنگی تربیتی بین الملل