مرور سریع بیانیه گام دوم انقلاب

مرور سریع بیانیه گام دوم انقلاب

ریاست | آموزش | ارتباطات و بین الملل | پژوهش | فرهنگی تربیتی | بین الملل | یادداشت | آرشیو نشریات | چندرسانه ای | پیوندها | ارتباط با ما | العربیة | ENGLISH |
صفحه اصلی ریاست آموزش ارتباطات و بین الملل پژوهش فرهنگی تربیتی بین الملل


 تاریخ: دوشنبه ٣ تير ١٣٩٨      ساعت: ٢٢:٢٣        شماره خبر: ١٠١٨٨٥          پرینت

با امضای تفاهم‌نامه همکاری صورت گرفت؛

نمایندگی جامعه‌المصطفی در استان کردستان تأسیس می شود

تفاهم‌نامه همکاری به منظور تأسیس نمایندگی جامعه‌المصطفی در استان کردستان، به امضای رئیس جامعه‌المصطفی و نمایندگی ولی فقیه در این استان رسید.

به گزارش مرکز خبر و اطلاع‌رسانی جامعه‌المصطفی، در دیدار «حجت‌الاسلام والمسلمین‌ حسینی شاهرودی»، نماینده ولی فقیه در استان کردستان و حجت‌الاسلام والمسلمین‌ دکتر عباسی، تفاهم‌نامه همکاری به منظور تأسیس نمایندگی جامعه‌المصطفی در این استان امضا شد.

حجت‌الاسلام والمسلمین‌ دکتر عباسی، در حاشیه امضای تفاهم‌نامه همکاری جامعه‌المصطفی با نمایندگی ولی فقیه در استان کردستان، ضمن اشاره به ظرفیت‌های ارزشمند استان کردستان، اظهار داشت: با توجه به فراهم بودن مراحل مقدماتی راه‌اندازی نمایندگی جامعه‌المصطفی، امیدواریم بتوانیم به این کار سرعت بخشیده، خود را برای پذیرش طلاب و دانش‌پژوهان در ترم نخست یا نهایتاً نیمسال دوم سال تحصیلی ۹۸_۹۹آماده نماییم.

وی، در ادامه، ضمن اشاره به اعمال مدیریت‌های منطقه‌ای در جامعه‌المصطفی، با بیان این که در این طرح، چندین کشور در یک منطقه بازتعریف و برای هر یک از مناطق، نماینده واحدی انتخاب شده است، ابراز داشت: نمایندگی کردستان یکی از بهترین بسترها برای جذب و پذیرش دانش‌پژوهان غیرایرانی از برادران اهل سنت است که در این میان می‌توان به صورت متمرکز، ملیت‌هایی از مناطق مختلف اسلامی را در این نمایندگی تجمیع نمود.

رئیس جامعةالمصطفی، در ادامه، آموزش زبان فارسی را از پیش‌نیازهای مهم مباحث آموزشی در المصطفی دانست و ابراز داشت: امیدواریم با همکاری دوستان بتوانیم ضمن فراهم‌سازی مقدمات حضور و تحصیل دانش‌پژوهان المصطفی، در زمینه فراهم‌سازی پیش‌نیازهای تحصیلی گام‌های سریع‌تری برداریم.

حجت‌الاسلام والمسلمین‌ دکتر عباسی بر حمایت نهادهای استانی برای حضور آموزشی و بین‌المللی المصطفی تأکید ورزید و خاطرنشان کرد: امیدواریم همکاری‌های شکل‌گرفته، آثار و برکات فراوانی برای استان کردستان داشته باشد.

وی، در بخش دیگری از سخنان خود، ضمن اشاره به اهمیت فعالیت نمایندگی‌های جامعة‌المصطفی در استان کردستان و گلستان، اظهار داشت: بسیار مهم، ارزشمند و بی‌بدیل است که مجموعه‌ای در کشوری اسلامی، بتواند مراکزی برای تحصیل پیروان مذاهب اسلامی آماده و زمینه تحصیل مباحث اسلامی ناظر به اندیشه فقهی، حدیثی و کلامی پیروان آن مذهب را فراهم نماید و تنها نمونه این مهم، جامعه‌المصطفی است.

رئیس جامعةالمصطفی با تأکید بر این که جامعه‌المصطفی در کنار آموزش زبان فارسی، مباحث معارف اسلامی را نیز پی‌گیری می‌کند، ابراز نمود: جامعة‌المصطفی برای فعال‌سازی حداکثری ظرفیت دانش‌آموختگان، با همکاری بنیاد سعدی، دوره‌های متعدد تربیت مربی آموزش زبان فارسی برگزار نموده است.

حجت‌الاسلام والمسلمین‌ دکتر عباسی، در پایان، ضمن سپاس از پیگیری نمایندگی ولی فقیه در استان کردستان، از جدیت حجت‌الاسلام والمسلمین‌ حسینی شاهرودی برای آغاز فصل جدیدی از فعالیت جامعه‌المصطفی تقدیر و تشکر نمود.

حجت الاسلام والمسلمین حسینی شاهرودی نیز در این دیدار ضمن اشاره به ظرفیت‌های استان کردستان و جامعة‌المصطفی، یادآور شد: امیدواریم بتوانیم با همکاری جامعة‌المصطفی، سفیران علمی و فرهنگی فاخری برای جهان اسلام تربیت نماییم.

نماینده ولی فقیه در استان کردستان با تأکید بر این که مهمان‌نوازی مردمان کردستان، فضا را برای فعالیت بین‌المللی جامعه‌المصطفی فراهم نموده است، خاطرنشان کرد: با توجه به همت و استقبال مسئولان استانی، برآنیم از ترم نخست سال تحصیلی پیش رو، زمینه حضور و تحصیل دانش‌پژوهان غیرایرانی را در استان کردستان فراهم نماییم.

حجت‌الاسلام والمسلمین حسینی شاهرودی در پایان سخنان خود بر جایگاه ارائه مباحث قرآنی و تفسیر آیات الهی و رشته‌های مرتبط با آن در نمایندگی جامعه‌المصطفی در استان کردستان تأکید نمود

 

.


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج
جدیدترین اخبار

صفحه اصلی ریاست آموزش ارتباطات و بین الملل پژوهش فرهنگی تربیتی بین الملل