مرور سریع بیانیه گام دوم انقلاب

مرور سریع بیانیه گام دوم انقلاب

ریاست | آموزش | ارتباطات و بین الملل | پژوهش | فرهنگی تربیتی | بین الملل | یادداشت | آرشیو نشریات | چندرسانه ای | پیوندها | ارتباط با ما | العربیة | ENGLISH |
صفحه اصلی ریاست آموزش ارتباطات و بین الملل پژوهش فرهنگی تربیتی بین الملل


 تاریخ: سه شنبه ٤ تير ١٣٩٨      ساعت: ١٠:٠٢        شماره خبر: ١٠١٨٨٩          پرینت

«آیت‌الله عیسی قاسم» در همایش «شباب المقاومه»:

در برابر معامله قرن می‌ایستیم

تنها راه مقابله با ترامپ و معامله قرن، مقاومت است. مقاومت، دفاع از فلسطین است که اسرائیل آن را اشغال کرده است و باید از مردم مظلوم فلسطین حمایت کنیم.

به گزارش مرکز خبر و اطلاع‌رسانی جامعه‌المصطفی، «آیت‌الله شیخ عیسی قاسم» در همایش «شباب المقاومه»، که در سالن همایش‌های غدیر دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم برگزار شد، عنوان کرد: در اسلام، قتل بزرگ‌ترین گناه به شمار می‌رود و هر کاری که سبب قتل پیامبر یا معصومی شود، گناه بزرگی است.

وی افزود: کاری که سبب احیای زندگی مردم شود، لازم است و اگر با دشمنان کافر نجنگیم و از خودمان دفاع نکنیم، زندگی خود را نابود کرده‌ایم، چون آنها درخت زندگی انسان را از بین می‌برند و به همین دلیل است که می‌گویند دشمن کافر باید کشته شود.

رهبر انقلابیون بحرین گفت: در دین ما شوق به شهادت و قتال با دشمنان و کفار مورد تأکید قرار گرفته است و در قرآن، آیات فراوانی درباره آن وجود دارد.

آیت‌الله شیخ عیسی قاسم بیان کرد: در قرآن بیان شده که قتال و جهاد بر شما واجب شده و با این که سخت است، برای مسلمانان لازم است؛ انسان طبیعتاً از جنگ و قتال بیزار است و خداوند نفرت از جنگ را در انسان ایجاد کرده است، ولی قتالی که سبب احیای زندگی انسان‌ها شود، با این که کراهت دارد، خوب است. منظورم، جنگیدن در راه خداوند است.

وی تصریح کرد: مسلمانان همیشه در حال جنگ با طاغوت هستند و این سبب می‌گردد مسلمانان مشتاق جنگ با دشمنان خداوند باشند و این قتال، سبب عزت و کرامت انسانیت می شود.

رهبر انقلابیون بحرین مطرح کرد: برخی از افراد، دیدگاه بد و کوتاهی درباره قتال دارند. خداوند در قرآن می‌فرماید خود را آماده کنید و دشمنان را بترسانید؛ آمادگی برای قتال، نکته مهمی است و چون دشمنان در حال آمادگی هستند، ما هم باید آماده شویم، چون آنان دنبال فساد در زمین هستند و وظیفه ماست که از مستضعفین دفاع کنیم.

آیت‌الله شیخ عیسی قاسم ابراز کرد: اگر نیرویی نداشته باشیم که دشمنان از آن بترسند، فایده‌ای ندارد و آمادگی نیرو، تنها آمادگی ابتدایی نیست و باید همیشگی باشد. قرآن می‌فرماید که شما باید دشمنان خدا و شیطان را با ارتش خود بترسانید و لازم است با دشمن عدالت، انسانیت، محبت و هر کسی که با خداوند متعال دشمنی می‌کند، جنگید.

وی اضافه کرد: از این آیات نتیجه می‌گیریم که باید عاشق شهادت و جهاد در راه خداوند بود؛ اگر با دشمنان خدا جهاد نشود، محیط زندگی انسان‌ها فاسد می‌گردد و جهاد، از ضروریات دین است و عشق شهادت، از ضرورت جهاد برمی‌آید.

رهبر انقلابیون بحرین خاطرنشان کرد: دولت ترامپ، شیطانی و صدای آن بلند است، ولی فقط داد و فریاد می‌کند.

آیت‌الله شیخ عیسی قاسم تأکید کرد: جنگ بین حق و باطل همیشه وجود داشته است و انبیا و پیغمبران، همواره، با کفر و باطل مبارزه می‌کردند. خداوند منافقینی را که در مواقع جهاد کاری نمی‌کنند، مورد نکوهش قرار می‌دهد.

وی عنوان کرد: خداوند انسان‌ها را نکوهش می‌نماید که آیا فقط به زندگی دنیا راضی شده‌اید و آخرت را فراموش کرده‌اید؟! تا این فکر درست نشود که جهاد در راه خدا، برای احیای زندگی انسان است، این مشکل وجود دارد.

رهبر انقلابیون بحرین اظهار داشت: به اندازه محبتی که به خدا داریم، باید به فرمان خدا توجه کنیم. امتیاز انسان، به ایمان اوست و امتیاز انسانیت انسان، به نقش خلافت وی در زمین است.

آیت‌الله شیخ عیسی قاسم یادآور شد: شما در معامله قرن باید همه چیز خود را بدهید؛ در معامله قرن باید با ترامپ دست دهید؛ آیا حاضرید با ترامپ دست دهید و دست خدا را رها کنید؟! ننگ بر معامله قرن؛ دقت کنید، صبر کنید و برای امتحان الهی آماده باشید و تن به این معامله ذلت‌بار ندهید.

وی ادامه داد: اگر فهمیدیم جهاد در راه خدا برای ما خیر است، باید به دنبال آن برویم و دیگر نباید کسی را ببینیم که از جهاد در راه خدا عقب‌نشینی می‌نماید. اگر این پرده از مقابل چشمان ما کنار برود که چه خیری در جهاد در راه خداست، به سوی آن می‌رویم.

رهبر انقلابیون بحرین مطرح کرد: هیچ عذری درباره کوتاهی در برابر ندای خدا نداریم که می‌فرماید به جنگ با دشمنان بروید و درباره جهادی که خداوند به آن اذن نداده، فرموده است خود را به هلاکت نیندازید؛ راه خدا یکی است و آن، اسلام است و باید ببینیم نظر اسلام چیست.

آیت‌الله شیخ عیسی قاسم ابراز کرد: معامله قرن، یعنی باید دینمان را بفروشیم و دستمان را از دست خدا جدا کرده، با ترامپ دست دهیم! کدام مسلمان عاقلی این کار را می‌کند و خجالت‌آور است که همایش معامله قرن در بحرین برگزار می‌شود.

وی ادامه داد: ما در برابر معامله قرن می‌ایستیم و آزادگی و بندگی خدا را می‌گیریم و هیچ گاه در برابر ترامپ رکوع نمی‌کنیم و آزادگی خود را نمی‌فروشیم. این، امتحان است.

سخنران این همایش خاطرنشان کرد: تنها راه مقابله با ترامپ و معامله قرن، مقاومت است و این مقاومت، ناشی از حس استقلال، آزادگی و دفاع از ملت‌هاست. مقاومت، دفاع از فلسطین است که اسرائیل آن را اشغال کرده است و باید از مردم مظلوم فلسطین حمایت کنیم.

آیت‌الله شیخ عیسی قاسم مطرح کرد: مقاومت بر هر مسلمانی واجب بوده، باید از ذره ذره خاک مسلمانان حفاظت شود و شهادت ما متعلق به امت خاصی نیست و سعادت همه انسان‌ها را در پی دارد.

وی تأکید کرد: همه عالم بدانند که ما به هیچ کس تجاوز نمی‌کنیم، چون به دنبال عزت و کرامت هستیم و راضی نیستیم که هیچ امتی اذیت و آزار ببیند، زیرا اسلام به ما درس عزت و کرامت می‌دهد.


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج
جدیدترین اخبار

صفحه اصلی ریاست آموزش ارتباطات و بین الملل پژوهش فرهنگی تربیتی بین الملل