مرور سریع بیانیه گام دوم انقلاب

مرور سریع بیانیه گام دوم انقلاب

ریاست | آموزش | ارتباطات و بین الملل | پژوهش | فرهنگی تربیتی | بین الملل | یادداشت | آرشیو نشریات | چندرسانه ای | پیوندها | ارتباط با ما | العربیة | ENGLISH |
صفحه اصلی ریاست آموزش ارتباطات و بین الملل پژوهش فرهنگی تربیتی بین الملل


 تاریخ: چهارشنبه ٥ تير ١٣٩٨      ساعت: ١١:٢٣        شماره خبر: ١٠١٩٤٢          پرینت

رئیس جامعه‌المصطفی تأکید کرد

ضرورت نظریه‌پردازی و زمینه‌سازی علمی برای تحقق اقتصاد مقاومتی

اعضای مرکز راهبری مطالعات اسلامی اقتصاد مقاومتی حوزه‌های علمیه، با حضور در سازمان مرکزی جامعه‌المصطفی، با حجت‌الاسلام والمسلمین‌ دکتر علی عباسی، رئیس جامعه‌المصطفی، دیدار و گفت‌وگو کردند.

گروه خبر: اعضای مرکز راهبری مطالعات اسلامی اقتصاد مقاومتی حوزه‌های علمیه، با حضور در سازمان مرکزی جامعه‌المصطفی، با حجت‌الاسلام والمسلمین‌ دکتر علی عباسی، رئیس جامعه‌المصطفی، دیدار و گفت‌وگو کردند.

به گزارش مرکز خبر و اطلاع‌رسانی جامعةالمصطفی، حجت‌الاسلام والمسلمین‌ دکتر عباسی در این دیدار، ضمن خیرمقدم به مهمانان، از فعالیت‌های مرکز راهبری مطالعات اسلامی اقتصاد مقاومتی حوزه‌های علمیه تقدیر نمود.

وی با اشاره به تلاش و سرمایه­گذاری فراوان دشمنان در سال‌های اخیر برای وارد نمودن آسیب­های اقتصادی به کشور در کنار سایر هجمه­های فرهنگی، سیاسی و... ابراز داشت: حرکت و تلاش در جهت اقتصاد مقاومتی و استقلال کشور، که همواره مورد تأکید مقام معظم رهبری(مدظله‌العالی) نیز قرار دارد، موضوعی است که تحقق آن نیازمند فکر، نظریه‌پردازی و زمینه‌سازی علمی است که در این باره، همه مراکز علمی، به ویژه حوزه علمیه، باید احساس مسئولیت نمایند.

رئیس جامعه‌المصطفی، توجه به چرخه تولید فراورده‌های غذایی در کشور را بسیار مهم ارزیابی کرد و ابراز داشت: در مسائل مربوط به خوراک، قرائنی از وجود طراحی جهانی برای نوعی جنگ بیولوژیکی وجود دارد که نمی‌توان به راحتی از آنها گذشت. انحصاری نمودن بذر برخی مواد غذایی و غیرمستقل شدن کشورها در زمینه تولید محصولات کشاورزی، یکی از خطراتی است که امروز بیشتر کشورها با آن روبه‌رو هستند.

وی مستند و علمی نمودن هشدارها را در مورد مخاطرات استفاده از برخی مواد خوراکی و پوشاک، برای ایجاد عزم عمومی در جهت تغییر الگوی مصرف جامعه ضروری دانست و ادامه داد: امروز جمعیت چشم‌گیر و متنوعی شامل طلاب غیرایرانی، استادان و کارکنان از سراسر ایران و جهان در جامعه‌المصطفی حضور دارند که هر یک می‌توانند گسترش‌دهنده الگوهای درست در عرصه ملی و بین‌المللی باشند.

رئیس المصطفی با اشاره به شکل‌گیری مرکز خرید کوثر به همت جامعه‌المصطفی به منظور سهولت دسترسی طلاب غیرایرانی و مردم به محصولات سالم و مناسب، خاطرنشان کرد: این فروشگاه، در سال­های اخیر پژوهش‌های گسترده­ای درباره شاخص‌های فروشگاه اسلامی صورت داده است و تلاش می­نماید تمام فرایند خود را از مدیریت، محصولات، شیوه تعامل با مخاطب و... براساس این معیارها تنظیم نماید. رعایت این شاخص‌ها، می‌تواند فراتر از حلال بودن، ارائه‌دهنده برند فروشگاه سالم باشد.

وی با اشاره به راه‌اندازی مرکز توسعه منابع پایدار در جامعه‌المصطفی، تصریح کرد: امروز ظرفیت‌های فراوانی در اختیار مراکز مختلف قرار دارد که اگر در مسیر درست قرار گیرد، در کنار سرمایه‌گذاری‌های مردمی، می‌توانند ضمن تأمین کامل نیازهای داخلی، صادرات به خارج کشور را نیز هدف قرار دهد.

حجت‌الاسلام والمسلمین‌ دکتر عباسی حضور دانش‌آموختگان جامعةالمصطفی را در جای جای جهان، فرصتی بی‌نظیر دانست و گفت: در زمینه تبادلات علمی در کشورهای مختلف، برخی از دانش‌آموختگان المصطفی از ظرفیت‌های بسیار خوبی برخوردار هستند که می‌تواند در اختیار مرکز راهبری مطالعات اسلامی اقتصاد مقاومتی حوزه‌های علمیه قرار گیرد.

وی، در پایان، با تأکید بر آغاز اقدامات جامعه‌المصطفی در مسیر اجرای کامل اقتصاد مقاومتی، از آمادگی المصطفی برای همکاری با مرکز راهبری مطالعات اسلامی اقتصاد مقاومتی حوزه‌های علمیه خبر داد.

شایان ذکر است، در این دیدار، مسئول مرکز راهبری مطالعات اسلامی اقتصاد مقاومتی حوزه‌های علمیه، به معرفی این مرکز، اهداف و روند شکل‌گیری آن پرداخت و تأکید کرد: این مرکز دارای چهار کارگروه اصلی تولید محتوا، فرهنگی، عملیاتی و رصد است و می‌کوشد با استفاده از ظرفیت‌های همه مراکز حوزوی، الگوی درست اجرای اقتصاد مقاومتی را ارائه نماید.

«حجت‌الاسلام والمسلمین یوسفی» نهادینه کردن اقتصاد مقاومتی در نهادهای حوزوی، با اولویت‌دهی به استفاده از کالای ایرانی را از اهداف این مرکز برشمرد و اظهار امیدواری کرد با استفاده از ظرفیت‌های بین‌المللی جامعه‌المصطفی، فعالیت‌های این مرکز در نشر و گسترش الگوی اقتصاد مقاومتی در جهان شتاب بیشتری گیرد.

گفتنی است، در این جلسه، در زمینه برگزاری جلساتی با هیئت مدیره مرکز خرید کوثر و دفتر توسعه مراکز پایدار المصطفی و نیز معرفی نماینده‌ جامعه‌المصطفی برای حضور در کارگروه­های مرکز راهبری مطالعات اسلامی اقتصاد مقاومتی حوزه‌های علمیه، تفاهم به عمل آمد.


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج
جدیدترین اخبار

صفحه اصلی ریاست آموزش ارتباطات و بین الملل پژوهش فرهنگی تربیتی بین الملل