ریاست | آموزش | ارتباطات و بین الملل | پژوهش | فرهنگی تربیتی | بین الملل | یادداشت | آرشیو نشریات | چندرسانه ای | پیوندها | ارتباط با ما | العربیة | ENGLISH |
صفحه اصلی ریاست آموزش ارتباطات و بین الملل پژوهش فرهنگی تربیتی بین الملل


 تاریخ: چهارشنبه ١٢ تير ١٣٩٨      ساعت: ١٨:٠١        شماره خبر: ١٠٢٢٦١          پرینت

«آیت‌الله عیسی قاسمي در اختتامیه کنفرانس «حقوق بشر امریکایی»:

جنایات امریکا در قالب حقوق بشر، برگرفته از نگاه حیوانی به انسان است

شعار «مرگ بر آمریکا» و «هیهات مناالذله» به تنهایی کافی نیست. البته این شعارها باید وجود داشته باشد، ولی مهم است همه ما دست به دست هم دهیم تا راهکارهایی برای تحقق عملی «مرگ بر امریکا» پیدا کنیم و نتیجه باید به نابودی سلطه امریکا در جهان منتهی شود.

به گزارش مرکز خبر و اطلاع‌رسانی جامعةالمصطفی، «آیت‌الله شیخ عیسی قاسم» در دومین روز و اختتامیه  کنفرانس بین‌المللی «حقوق بشر امریکایی از دیدگاه مقام معظم رهبری(مدظله‌العالی)»، که در سالن همایش‌های مدرسه عالی دارالشفای قم برگزار شد، عنوان کرد: کرامت ذاتی انسان می‌تواند با اعمال وی کاهش یا افزایش یابد و به این مسئله در قرآن کریم اشاره شده است.

وی با بیان این که بدترین موجودات نزد خداوند، افرادی هستند که کفر ورزیده‌اند، افزود: خداوند در قرآن کریم به عدل و احسان دستور می‌دهد و عدل، بهترین قانون به شمار می‌آید؛ این عدل به قدری مهم است که اسلام رعایت عدل در برابر دشمنان را نیز مورد توجه قرار می‌دهد.

رهبر انقلابیون بحرین گفت: نظام اجتماعی اسلامی در همه بخش‌ها بر رعایت حقوق بشر تأکید کرده و حقوق بشر باید مطابق اوامر الهی باشد، نه حقوق بشری که مستکبران درصدد سلطه آن بر مردم دنیا هستند.

آیت‌الله عیسی قاسم خاطرنشان کرد: اگر در جامعه تفکر الهی حاکم باشد، حقوق بشر نیز در بر مبنای فرامین خداوند شکل می‌گیرد، ولی اگر تفکر ملکوتی و الهی در جامعه وجود نداشته باشد، می‌توان وقوع هر گونه جنایتی را در آن انتظار داشت.

 

حقوق بشر در جامعه غربی بر مبنای تفکر مادی‌گرایانه تدوین شده است

وی با بیان این که حقوق بشر در جامعه غربی بر مبنای تفکر مادی‌گرایانه تدوین شده است، تصریح کرد: جامعه غربی برای انسان ابعاد مادی متصور شده که فاقد تفکر ملکوتی است و وقتی انسان مادی تعریف می‌شود، طبعاً در حقوق بشر، بر ابعاد مادی انسان تأکید می‌گردد و وقتی بشر را از خداوند جدا کنیم، طبعاً به حیوان تبدیل خواهد شد.

رهبر انقلابیون بحرین اظهار داشت: انتظارات جامعه غربی از حقوق بشر، مادی است و مفهوم آزادی که مطرح می‌شود، به این معناست که حتی به قیمت سلب آزادی دیگران نیز می‌توان از آزادی برخوردار شد، مانند گرگ که می‌تواند دیگران را بدرد و موجب قتل انسان‌ها شود.

 

حقوق بشر اسلامی برخاسته از شناخت الهی انسان است

وی تأکید کرد: حقوق بشر اسلامی برخاسته از شناخت الهی انسان است و انسان براساس عبارت «نفخت من روحی» در قرآن کریم، روحی الهی در آن دمیده و استعدادی به وی داده شده است که می‌تواند با استفاده از آن، به کمال مطلق برسد.

آیت‌الله عیسی قاسم یادآور شد: اگر انسان در نظام معرفتی الهی این گونه تعریف شود، حقوق بشر نیز برخاسته از این تعریف می‌گردد و نتیجه آن، محترم بودن همه انسان‌هاست.

وی ادامه داد: در اسلام، آزادی انسان به رعایت آزادی و حقوق دیگران محدود بوده، دیگران همه افراد اعم از کسانی را شامل می‌شود که راه خدا را پیدا کرده‌اند یا نه.

رهبر انقلابیون بحرین یادآور شد: در احادیث داریم که «الناس عیال‌الله»، یعنی همه جامعه بشری عیال خداوند هستند و اگر فرد مسلمان به هر انسان - چه مسلمان و چه غیرمسلمان- خدمت کند، به دین خداوند خدمت نموده است.

وی اضافه کرد: جنایات و جرایمی که امریکا مرتکب شده، شمردنی نیست و در کشورهای منطقه مشهود است؛ از سویی، شمارش و تبیین صرف جنایات امریکا کفایت نمی‌کند.

آیت‌الله عیسی قاسم مطرح کرد: شعار «مرگ بر امریکا» و «هیهات مناالذله» به تنهایی کافی نیست. البته این شعارها باید وجود داشته باشد، ولی مهم است که همه ما دست به دست هم دهیم تا راهکارهایی برای تحقق عملی «مرگ بر امریکا» پیدا کنیم و نتیجه باید به نابودی سلطه امریکا در جهان منتهی شود.


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج
جدیدترین اخبار

صفحه اصلی ریاست آموزش ارتباطات و بین الملل پژوهش فرهنگی تربیتی بین الملل