ریاست | آموزش | ارتباطات و بین الملل | پژوهش | فرهنگی تربیتی | بین الملل | یادداشت | آرشیو نشریات | چندرسانه ای | پیوندها | ارتباط با ما | العربیة | ENGLISH |
صفحه اصلی ریاست آموزش ارتباطات و بین الملل پژوهش فرهنگی تربیتی بین الملل


 تاریخ: پنج شنبه ١٣ تير ١٣٩٨      ساعت: ١٠:٤٥        شماره خبر: ١٠٢٢٧٨          پرینت

در نمایندگی اندونزی برگزار شد

سمینار «امام خمینی(ره)؛ پایه مقاومت و ایستادگی مسلمانان»

در سی‌امین سالگرد ارتحال امام خمینی(ره)، مرکز فرهنگی اسلامی جاکارتا سمیناری تحت عنوان «امام خمینی(ره)؛ پایه مقاومت و ایستادگی مسلمانان»، در حسینیه مرکز فرهنگی اسلامی جاکارتا برگزار گردید.

گروه خبر: مرکز فرهنگی اسلامی جاکارتا سمیناری با عنوان «امام خمینی(ره)؛ پایه مقاومت و ایستادگی مسلمانان» با سخنرانی «آقای ولی‌الله محمدی» سفیر جمهوری اسلامی ایران در اندونزی، «حجت‌الاسلام والمسلمین‌ حکیم‌الهی» رئیس مرکز فرهنگی اسلامی جاکارتا و «دکتر زُهیری مِسروی»، محقق متخصص آسیای، در حسینیه مرکز فرهنگی اسلامی جاکارتا برگزار نمود.

به گزارش مرکز خبر و اطلاع‌رسانی جامعةالمصطفی، ولی‌الله محمدی در سخنرانی خود به تلاش‌های امام خمینی(ره) در حمایت از حقوق مردم فلسطین اشاره و عنوان کرد : مقاومت و ایستادگی امام خمینی(ره) در حمایت از حقوق مردم فلسطین، همانند مقاومت و ایستادگی ایشان در به ثمر رساندن انقلاب اسلامی بود. امام خمینی(ره) در سخنرانی‌های مختلف، مردم ایران را برای مبارزه با رژیم پهلوی بسیج نموده، در بیشتر سخنرانی‌های خود مردم را به مبارزه با رژیم صهیونیستی دعوت می‌کردند.

سفیر جمهوری اسلامی ایران در اندونزی افزود: امام(ره) در فرصت‌های مختلف دولت غاصب اسرائیل را غده سرطانی ذکر می‌کردند که بدن مسلمانان را ذره ذره می‌خورد و خرد می‌کند. پس از گذشت چهل سال، مردم جهان تازه فهمیده‌اند که بیانات امام(رع) درست است. هم‌اکنون اسرائیل و اقدامات دولت اسرائیل درباره حقوق مردم فلسطین دنیای اسلام را آزار می‌دهد.

وی، در پایان سخنانش، به نقل از امام خمینی(ره) گفت: اگر همه مسلمانان جهان متحد شوند و هر کدام یک سطل آب به اسرائیل بریزند، همانا اسرائیل را سیل می‌برد و همه آنان نابود می‌شوند. از آن موقع به بعد، امام خمینی(ره) آخرین جمعه ماه مبارک رمضان را روز جهانی قدس اعلام نمود.

آقای زُهیری مِسراوی، محقق متخصص آسیای میانه با اشاره به اقدامات مقاومت‌آمیز امام خمینی(ره) ضد رژیم غاصب اسرائیل تأکید کرد: در حال حاضر اگر چه امام خمینی(ره) در بین ما نیستند، ولی آثار گام‌های بلند ایشان در حمایت از حقوق مردم فلسطین همیشه تازه است و روزبه‌روز نه تنها در ایران، که در همه مناطق جهان روشنی‌بخش است. در مناطق مختلف جهان شاهدیم در روز جمعه آخر ماه رمضان (روز جهانی قدس) همه مردم دست به راه‌پیمایی و تظاهرات می‌زنند و شعار آزادی و استقلال فلسطین را خواستار می‌شوند.

وی افزود : یکی از آثار بارز گام‌های امام خمینی(ره) در راه مقاومت در برابر دولت غاصب اسرائیل، مقاومت گروه حماس در غزه، مقاومت لبنان، مقاومت سوریه و دیگر مقاومت‌هاست.

آقای زُهیری، در پایان بیانات خود، به نقل از امام خمینی(ره) گفت: مقاومت و ایستادگی ما در برابر اسرائیل، همانند مقاومت و ایستادگی مستضعفین در برابر مستکبرین است.

حجت‌الاسلام والمسلمین‌ حکیم‌الهی نیز در این مراسم با تأکید بر اعلامیه امام خمینی(ره) در روز جهانی قدس عنوان کرد: سال‌ها است که اسرائیل به کشورهایی مانند لبنان، سوریه، عراق حملات هوایی، زمینی و دریایی انجام داده است و آن موقع کسی قدرت نداشت در برابر اسرائیل ایستادگی کند. به همین دلیل، در آن زمان، اسرائیل یکی از ابرقدرت‌های جهان به شمار می‌رفت تا این که در سال  2006م، جنگی بین رژیم صهیونیستی اسرائیل و لبنان (حزب‌الله) اتفاق افتاد که به جنگ 33 روزه معروف شد. این جنگ با پیروزی حزب الله به پایان رسید.


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج
جدیدترین اخبار

صفحه اصلی ریاست آموزش ارتباطات و بین الملل پژوهش فرهنگی تربیتی بین الملل