ریاست | آموزش | ارتباطات و بین الملل | پژوهش | فرهنگی تربیتی | بین الملل | یادداشت | آرشیو نشریات | چندرسانه ای | پیوندها | ارتباط با ما | العربیة | ENGLISH |
صفحه اصلی ریاست آموزش ارتباطات و بین الملل پژوهش فرهنگی تربیتی بین الملل


 تاریخ: دوشنبه ٢٤ تير ١٣٩٨      ساعت: ٠٩:٥٦        شماره خبر: ١٠٢٧٨٢          پرینت

نماینده ولی فقیه در سپاه پاسداران:

مباحث مذهبی ما را از دشمن‌شناسی بازندارد

نماینده ولی فقیه در سپاه پاسداران انقلاب اسلامی گفت: طرح مباحث مذهبی، ما را از دشمن‌شناسی بازندارد.

به گزارش مرکز خبر و اطلاع‌رسانی جامعةالمصطفی، «حجت‌الاسلام والمسلمین‌ عبدالله حاجی‌صادقی» در همایش «وحدت تشیع و تسنن در پرتو مهر امام رضا(ع)» که در جامعه‌المصطفی برگزار شد، اظهار کرد: روحانیت وارث انبیا الهی است و یکی از شئون پیامبر اسلام(ص)، دفاع از دین خدا است.

وی افزود: یکی از سیره‌های مهم انبیا در دفاع از دین خدا تبدیل تهدیدها به فرصت است و این امر را در ابعاد مختلف زندگی انبیا و اولیا مشاهده می‌کنیم.

حجت‌الاسلام والمسلمین‌ حاجی‌صادقی گفت: به تعبیر قرآن، جنگ طاغوت با اسلام پایان‌ناپذیر است، زیرا جنگ بر سر سرزمین نیست، بلکه نزاع بر سر دین خدا است.

وی با بیان این که خداوند برای ما مرز مشخص کرده است که با چه کسی دشمنی کنیم و با چه کسی دوست باشیم، اضافه کرد: جنگ ما با استکبار زمانی به پایان می‌رسد که آنها از کفر دست بردارند یا ما به راه آنها برویم که این ممکن نیست.

حجت‌الاسلام والمسلمین‌ حاجی‌صادقی با تأکید بر تبدیل تهدید به فرصت گفت: زمان دفاع مقدس هم ما جنگ را، که نوعی تهدید بود، به فرصت تبدیل کردیم.

نماینده ولی فقیه در سپاه پاسداران انقلاب اسلامی اظهارکرد: جنگ را با دو هدف به ما تحمیل کردند: نخست نابود کردن انقلاب و دیگری جلوگیری از صدور آن که البته جنگ به حفظ و صدور آن کمک کرد.

حجت‌الاسلام والمسلمین‌ حاجی‌صادقی افزود: امروز مهم‌ترین رسالت ما تشخیص تهدیدها و تبدیل آن به فرصت است. در رکن اول باید بازی دشمن را بفهمیم و نگذاریم آنها ما را به خودمان مشغول کنند.

وی توضیح داد: دشمنان ما همجنس نیستند، ولی جبهه واحده درست کرده است و ما باید مواظب و هوشیار باشیم که پیاده‌نظام دشمن نشویم.

حجت‌الاسلام والمسلمین‌ حاجی‌صادقی با بیان این که دشمن با دین ما جنگ دارد، گفت: مباحث مذهبی نباید ما را از جبهه شناسی دشمن بازدارد.

 

تشکیل جبهه اسلامی

نماینده ولی فقیه در سپاه پاسداران انقلاب اسلامی اضافه کرد: رهبر معظم انقلاب(مدظله‌العالی) گفتند که دشمن جبهه‌ای با چهار ویژگی عظیم، وسیع، نامتجانس و با قدرت تبلیغاتی بزرگ تشکیل داده است.

وی گفت: این مطلب به این معناست که دشمن در مدارس، دانشگاه‌ها، حوزه‌ها، بازار، فضای مجازی و... نفوذ کرده است و ما باید در برابر آن اقداماتی انجام دهیم.

حجت‌الاسلام والمسلمین‌ حاجی‌صادقی افزود: همه همت دشمنان این است که ماندگاری انقلاب را از بین ببرند، زیرا ماندگاری انقلاب، ماندگاری اسلام را در پی دارد.

وی به راهکارهای مقابله با دشمن در کلام رهبر انقلاب(مدظله‌العالی) اشاره کرد و گفت: تنوع، ابتکار، انگیزه و برنامه هدایت‌شده، جزو این راهکارهاست که جز با تشکیل جبهه اسلامی میسر نمی‌شود.

حجت‌الاسلام والمسلمین‌ حاجی‌صادقی با بیان این که دشمنان با روحیه انقلابی و سنگرنشینی مسلمانان مشکل دارد، ادامه داد: دشمنان می‌خواهند اسلام را به دست خود مسلمانان نابود کنند. هر چه تلاش کردند که به اسلام ضربه بزنند، نتوانستند؛ از این رو، اکنون بنا دارند که مسلمانان را به جان یکدیگر بیندازند تا موتور اسلام خاموش شود.

نماینده ولی فقیه در سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با اشاره به این که وحدت تاکتیک نیست، بلکه مبنای اعتقادی ماست، اظهار کرد: امروز باید هر چه داریم، به میدان بیاوریم و هرچه دشمن را خوشحال می‌کند، کنار بگذاریم.

 

تحقق جهاد کبیر

حجت‌الاسلام والمسلمین‌ حاجی‌صادقی بیان کرد: رهبر معظم انقلاب(مدظله‌العالی) دشمن را به خوبی شناخته است و راهکارهای مناسب در برابر برنامه‌های آنها ارائه می کند؛ برنامه بعدی آنان، تحقق جهاد کبیر است.

وی افزود: مقاومت، مهم‌ترین ویژگی امام راحل بود و نیاز امروز جامعه هم همین مطلب است. نباید در برابر دشمن کوتاه آمد و باید ادبیات مقاومت را در جهان اسلام گسترش دهیم.

وی گفت: امروزه مقاومت جواب داده است، ولی سازش جواب نمی‌دهد. درست است که مقاومت هزینه دارد، ولی هزینه سازش بیشتر است.

حجت‌الاسلام والمسلمین‌ حاجی‌صادقی، در پایان، چهار وظیفه برای نخبگان برشمرد و گفت: شناسایی تهدیدهای دشمن، تقویت مقاومت و روحیه سازش‌ناپذیری مردم، بیان آثار شوم وابستگی و تقویت پیوند با ولایت را باید همواره مد نظر قرار دهیم.


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج
جدیدترین اخبار

صفحه اصلی ریاست آموزش ارتباطات و بین الملل پژوهش فرهنگی تربیتی بین الملل