مرور سریع بیانیه گام دوم انقلاب

مرور سریع بیانیه گام دوم انقلاب

ریاست | آموزش | ارتباطات و بین الملل | پژوهش | فرهنگی تربیتی | بین الملل | یادداشت | آرشیو نشریات | چندرسانه ای | پیوندها | ارتباط با ما | العربیة | ENGLISH |
صفحه اصلی ریاست آموزش ارتباطات و بین الملل پژوهش فرهنگی تربیتی بین الملل


 تاریخ: چهارشنبه ١٣ شهريور ١٣٩٨      ساعت: ٠٨:٤٨        شماره خبر: ١٠٣٩٠٦          پرینت

«حجت‌الاسلام والمسلمین رفیعی» مطرح نمود

انتقاد از بی‌توجهی برخی مسئولان به ولنگاری فرهنگی

عضو هیئت علمی جامعةالمصطفی با انتقاد از بی‌توجهی برخی مسئولان به ولنگاری فرهنگی در جامعه گفت: القاکنندگان ناامیدی در جامعه، بلندگوی دشمن هستند.

به گزارش مرکز خبر و اطلاع‌رسانی جامعةالمصطفی، «حجت‌الاسلام والمسلمینناصر رفیعی» عضو هیئت علمی جامعةالمصطفی در مراسم عزاداری سرور و سالار شهیدان(ع)، که در گلزار شهدای علی‌بن جعفر(ع) قم برگزار شد، با اشاره به این که براساس آیات قرآن کریم، انسان نباید در زندگی دچار ناامیدی شود، گفت: ناامیدی، انسان را به وادی سقوط و هلاکت می‌کشاند.

وی با بیان این که رهبر معظم انقلاب(مدظله‌العالی) ابراز داشتند امروز دشمن در پی پمپاژ ناامیدی است، افزود: افرادی که در کشور سعی در ایجاد ناامیدی می‌نمایند، همسو با اهداف دشمن حرکت کرده، بلندگوی آن هستند.

حجت‌الاسلام والمسلمین‌ رفیعی با اشاره به ضرورت پرهیز افراد جامعه از عوامل ناامیدی تأکید کرد: انسان در اوج قرار گرفتن در شرایط ناامیدکننده، نباید امید خود را از دست بدهد، زیرا در صورت ناامیدی، شکستش قطعی خواهد شد.

استاد حوزه علمیه قم با بیان این که امید در زندگی، کارایی خود را در سختی‌ها نشان می دهد، عنوان کرد: تکیه به خداوند، یکی از عوامل امیدواری است؛ بنابراین، اگر انسان لحظه‌ای از این مسئله غافل گردد، دچار مشکلات بسیاری خواهد شد.

وی با اشاره به این که جبهه‌های جنگ تحمیلی سرشار از امیدواری بود، ادامه داد: جوانان دوران دفاع مقدس درس جنگ نخوانده بودند، ولی چون به خداوند امید و توکل داشتند، پیروز شدند.

حجت‌الاسلام والمسلمینرفیعی با بیان این که مهم‌ترین عامل ایجاد امید، شناخت و معرفت خداوند، استعدادها، دنیا و قیامت است، ابراز داشت: اگر کسی این چهار موضوع را به خوبی بشناسد، هیچ ناامیدی‌ای‌به وی وارد نخواهد شد.

عضو هیئت علمی جامعةالمصطفی بیان کرد: باید باور کنیم که خداوند شاهد و ناظر اعمالمان است و توانایی حل همه مشکلاتمان را دارد؛ اگر اعتقاد داشته باشیم که خداوند قادر بر همه کاری است، ناامید نخواهیم شد.

وی افزود: اگر باور داشته باشیم که خداوند حکیم است، دیگر به حرام و حلال الهی هیچ اعتراضی نخواهیم کرد؛ انسان به نسخه پزشک هیچ اعتراضی نمی‌کند، زیرا می‌داند نسخه پزشک براساس مصلحت خودش پیچیده شده است؛ بنابراین، نباید به حکم خداوند اعتراض داشته باشیم، زیرا بدون شک براساس حکمت مقرر شده است.

حجت‌الاسلام والمسلمین‌ رفیعی یادآور شد: براساس روایات، اعتقاد به فانی بودن و انجام عمل نیک، تقواپیشگی، کنترل نفس و حفظ معنویات و اعمال خیر، از عوامل موفقیت و عاقبت به خیری انسان است.

استاد حوزه علمیه قم از بی‌توجهی برخی مسئولان به ولنگاری فرهنگی در جامعه انتقاد و عنوان کرد: مسئولان بدانند که این جا جمهوری اسلامی است؛ بنابراین، نباید درباره ولنگاری فرهنگی در جامعه بی‌توجه باشند.

وی تأکید کرد: نباید انحراف عالم دینی، عملکرد نادرست مسئولان یا انحرافات برخی آقازاده‌ها ما را از اصل انقلاب ناامید کند.

حجت‌الاسلام والمسلمین‌ رفیعی خاطرنشان کرد: دشمن از ابتدای انقلاب اسلامی در پی ایجاد ناامیدی بوده و همواره القا کرده است که انقلاب اسلامی به زودی از بین خواهد رفت، ولی رهبر معظم انقلاب(مدظله‌العالی) در این شرایط، در حال برنامه‌ریزی برای چهل سال دوم انقلاب هستند؛ بنابراین، همه بدانند که انقلاب ماندنی است و هیچ گاه از بین نخواهد رفت.


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج
جدیدترین اخبار

صفحه اصلی ریاست آموزش ارتباطات و بین الملل پژوهش فرهنگی تربیتی بین الملل