ریاست | آموزش | ارتباطات و بین الملل | پژوهش | فرهنگی تربیتی | بین الملل | یادداشت | آرشیو نشریات | چندرسانه ای | پیوندها | ارتباط با ما | العربیة | ENGLISH |
صفحه اصلی ریاست آموزش ارتباطات و بین الملل پژوهش فرهنگی تربیتی بین الملل


 تاریخ: پنج شنبه ١١ مهر ١٣٩٨      ساعت: ١٠:٠١        شماره خبر: ١٠٥٥٦٣          پرینت

نشست مشترک و هم‌اندیشی با مدیران مدارس پیوسته جامعةالمصطفی- واحد مشهد برگزار شد

نشست مشترک و هم‌اندیشی با مدیران مدارس پیوسته، با حضور رئیس و اعضای شورای مدیران و مدیران مدارس پیوسته جامعةالمصطفی- واحد مشهد در اتاق جلسات ساختمان مرکزی برگزار گردید.

به گزارش مرکز خبر و اطلاع‌رسانی جامعةالمصطفی، در این نشست، «حجت‌الاسلام والمسلمین‌ صالح»، مدارس پیوسته جامعةالمصطفی را دارای هویت حوزه‌ای و با هدف توسعه و ترویج معارف ناب مکتب اهل‌بیت(علیهمالسلام) دانست و روح حاکم بر این مدارس را همان نظامات آموزشی، تربیتی و پژوهشی المصطفی و نظام سنتی حوزه‌های علمیه معرفی کرد.

وی، با اشاره به سیاست‌های اصولی جامعةالمصطفی- واحد مشهد در قبال مدارس پیوسته، یعنی تربیت کادر علمی و تبلیغی برای جهان اسلام، عمق‌بخشی و ارتقای کیفیت برنامه‌های علمی- تربیتی، گفت: افزایش ارتباطات و نظارت بر فعالیت‌های مدارس پیوسته، اجرای طرح رتبه‌بندی مدارس، تشکیل شورای مدارس پیوسته به منظور هماهنگی بیشتر بین مدارس و همچنین ارتباط و هماهنگی با معاونت‌های تخصصی در نمایندگی و ارائه طرح‌های جدید متناسب با اقتضائات این مدارس را از برنامه‌های آینده این نمایندگی خواهد بود.

رئیس جامعةالمصطفی- واحد مشهد با تأکید بر اهتمام و توجه جدی به مباحث اخلاقی و تربیتی طلاب و تقویت آنان برای رویارویی با افکار و اندیشه‌های انحرافی و دفاع از اسلام ناب در کنار تحصیلات رسمی و دروس آموزشی ابراز داشت: استادان، از ارکان اساسی فعالیت‌های علمی- تربیتی در حوزه‌های علمیه و جامعةالمصطفی به شمار می‌روند؛ از این رو، مدیران مدارس باید برای جذب استادان ممتاز علمی با رویکرد اخلاقی- تربیتی و انگیزه الهی اهتمام جدی داشته باشند. در عرصه‌های آموزشی نیز باید برای پرورش توان پژوهشی طلاب و تقویت آموزش‌های پژوهش‌محور برنامه‌ریزی صورت گیرد.

 

الگوگیری از امام حسین(ع) در مدیریت و راهبری

همچنین در ابتدای این نشست، حجت‌الاسلام والمسلمین‌ صالح با اشاره به این که در ایام عزاداری سیدالشهدا(ع) لازم است ابتدا نگاهی کوتاه به سیره امام(ع) داشته باشیم گفت: امام حسین(ع)، الگوی کاملی برای حیات و ممات انسان‌ها معرفی شده‌اند؛ ایشان برای همه مردم الگو هستند و برای افرادی هم که نقش راهبردی و مدیریتی دارند نیز الگو به شمار می‌روند.

رئیس جامعةالمصطفی- واحد مشهد با اشاره به این که انسان برای حفظ دین و احیای حق گاهی باید بسیاری از چیزها را از دست بدهد، تأکید کرد: در سیره امام حسین(ع) در جای جای حرکت کربلا، بین منافع مادی و الهی، منافع الهی ترجیح داده شد و این همان اخلاص در عمل است. اخلاص این است که انسان بتواند در آن نقطه و بزنگاه، خود و نفس خود را برای تثبیت و حفظ دین فراموش کند و از حرکت سیدالشهدا(ع) در راهبری و مدیریت خود الگو و درس گیرد.

وی با اشاره به چالش اجتماعی‌ای که امام حسین(ع) با آن روبه‌رو بودند، گفت: شبی که حضرت(ع) تصمیم داشتند از مکه حرکت بفرمایند، شخصی خیرخواهانه به امام حسین(ع) عرض کرد: شما به خوبی، کینه کوفیان را با پدرتان و برادرتان می‌دانید؛ می‌ترسم احوال شما هم مثل آنها شود. اگر می‌خواهید عزیز باشید، در مکه بمانید. امام(ع) در پاسخ فرمودند: می‌ترسم این جا بمانم و یزید دست به قتل من در حرم خدا بزند و من کسی باشم که حرمت خانه خدا، به خاطر من شکسته شود. این همان چالش اجتماعی رهبر دینی است که با انتخاب مسیر درست و زیر پا گذاشتن توجیهات و خواسته‌های نفسانی، عمق بینش و اخلاصش مشخص می‌شود.

حجت‌الاسلام والمسلمین صالح،‌ در ادامه، تأکید کرد: اخلاص، فرار از چالش‌های اجتماعی و بینش و بصیرت دینی، گاهی اوقات با رفتن، گاهی با ماندن، گاهی شهادت، صبر یا دعا صورت می‌گیرد؛ از این رو، در تمام اینها باید ببینیم خدا چه می‌خواهد.


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج
جدیدترین اخبار

صفحه اصلی ریاست آموزش ارتباطات و بین الملل پژوهش فرهنگی تربیتی بین الملل