ریاست | آموزش | ارتباطات و بین الملل | پژوهش | فرهنگی تربیتی | بین الملل | یادداشت | آرشیو نشریات | چندرسانه ای | پیوندها | ارتباط با ما | العربیة | ENGLISH |
صفحه اصلی ریاست آموزش ارتباطات و بین الملل پژوهش فرهنگی تربیتی بین الملل


 تاریخ: چهارشنبه ١٧ مهر ١٣٩٨      ساعت: ١١:٢٣        شماره خبر: ١٠٥٨٣٢          پرینت

با همکاری جامعةالمصطفی؛

کنفرانس بین‌المللی «صلح‌پژوهی» برگزار می‌شود

رئیس مرکز بین‌المللی توسعه صلح، فرهنگ و عقلانیت گفت: کنفرانس بین‌المللی صلح‌پژوهی ۱۰ اسفندماه سال جاری در کیش برگزار خواهد شد.

به گزارش مرکز خبر و اطلاع‌رسانی جامعةالمصطفی، «عابدین سیاحت اسفندیاری» در نشستی خبری گفت: دومین کنفرانس بین‌المللی صلح‌پژوهی با حضور اندیشمندانی از کشورهای مختلف، که پیش‌بینی می‌شود نزدیک به سی کشور باشند، برگزار می‌شود.

سیاحت اسفندیاری با بیان این که نخستین کنفرانس صلح‌پژوهی به همت این مرکز در سال ۹۵ برگزار شد، اظهار کرد: در این کنفرانس اندیشمندانی از 26 کشور حضور داشتند و همه هزینه‌های آن بر دوش شرکت‌کنندگان بود و کنفرانس با رعایت استانداردهای بین‌المللی برگزار شده است.

وی به دیگر فعالیت‌های این مرکز اشاره و بیان کرد: برگزاری همایش «اسلام و محیط زیست» در سال ۹۶ با همکاری دانشگاه امام صادق(ع)، جزو فعالیت‌های صورت‌گرفته بود که دانشگاه امام صادق(ع) گواهی‌نامه حضور در این کنفرانس را به صاحبان آثار اعطا کرد.

سیاحت اسفندیاری با بیان این که در سال ۹۶ کنفرانس بین‌المللی «ظرفیت‌شناسی و تأثیرگذاری فضای مجازی در ارتقای آموزش‌های دینی» با همکاری جامعةالمصطفی برگزار شد، تصریح کرد: این همایش به هفت زبان و با حضور 26  ملیت برپا شد.

رئیس مرکز بین‌المللی توسعه صلح، فرهنگ و عقلانیت با بیان این که کنفرانس بین‌المللی «صلح‌پژوهی» نخستین بار، اسفندماه سال ۹۷ در جزیره کیش برگزار شد، بیان کرد: بنا داشتیم کنفرانس را در قم برگزار و دبیرخانه آن را هم در این شهر مقدس دایر کنیم، ولی به پیشنهاد برخی از مسئولان کیش، این کار در همین جزیره صورت گرفت و دومین دوره نیز در کیش برگزار می‌شود.

وی با بیان این که دومین کنفرانس بین‌المللی صلح‌پژوهی دارای سی محور مانند زنان و صلح، عقلانیت و صلح، محیط زیست و صلح، حقوق بشر و صلح و... است، اضافه کرد:  این همایش در سه پنل به زبان فارسی، عربی و انگلیسی برگزار می‌شود و کاملاً علمی و تخصصی است و مانند برخی همایشهای دیگر، هدف ما شلوغ کردن سالن و ارائه آمار نیست.

 

شناسایی 150 مرکز علمی بین‌المللی

وی با بیان این که برای این کنفرانس هیچ تبلیغات فیزیکی نشده است، اظهار کرد: تبلیغات ما در کشورهای دیگر تنها از طریق فضای مجازی صورت می‌گیرد و در این باره نزدیک به 150 مرکز علمی و پژوهشی در خارج کشور شناسایی و فراخوان مقاله برای آنان فرستاده شده است.

سیاحت اسفندیاری اضافه کرد: علاقه‌مندان شرکت در این کنفرانس می‌توانند چکیده آثار خود را تا ۳۰ آبان‌ماه و اصل مقاله را تا ۳۰ دی‌ماه به نشانی اینترنتی http://icpcr.com/fa/ بفرستند و تاریخ ثبت نام رسمی نیز تا ۳۰ بهمن‌ماه است.

سیاحت همچنین از همکاری برخی دانشگاه‌ها مانند یونسکو، جامعةالمصطفی‌العالمیه،‌ جمعیت دفاع از حقوق زنان و... در برپایی این همایش خبر داد و گفت: برخی رسانه‌ها نیز حمایت رسانه‌ای از همایش را عهده‌دار هستند.

وی با بیان این که بیشتر فعالیت‌های مرکز بین‌المللی توسعه صلح، فرهنگ و عقلانیت به صورت بین‌المللی انجام می‌شود، افزود: تلاش‌هایی برای ارائه محتوای این همایش و تبدیل به خروجی‌های کاربردی از طریق رایزنی با نهادهای دست اندرکار صورت گرفته، ولی به طور کلی صلح، فرایندی درازمدت و دشوار است.

وی همچنین از انتشار چهار نشریه پژوهشی به همت مرکز بین‌المللی توسعه صلح، فرهنگ و عقلانیت خبر داد و افزود: این نشریه‌ها شامل «مطالعات تطبیقی حقوق بشر» به  پنج زبان، «دین و دینداری» به زبان فارسی، عربی، انگلیسی و آلمانی و نشریه «صلح و عقلانیت» و نشریه «فلسفه نفس» می‌شود.

رئیس مرکز بین‌المللی توسعه صلح، فرهنگ و عقلانیت افزود: همچنین تاکنون پانزده کتاب به همت این مرکز به زبان فارسی و آذری منتشر شده است.

سیاحت اسفندیاری تصریح کرد: دوره‌های آموزش زبان، به ویژه آموزش زبان فارسی، در جزیره کیش به کوشش این مرکز در حال انجام است، ضمن این که دوره تربیت مشاور نیز از کارهایی است که سال گذشته برگزار شد و افرادی از آذربایجان و ترکیه در این دوره شرکت کردند.


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج
جدیدترین اخبار

صفحه اصلی ریاست آموزش ارتباطات و بین الملل پژوهش فرهنگی تربیتی بین الملل