ریاست | آموزش | ارتباطات و بین الملل | پژوهش | فرهنگی تربیتی | بین الملل | یادداشت | آرشیو نشریات | چندرسانه ای | پیوندها | ارتباط با ما | العربیة | ENGLISH |
صفحه اصلی ریاست آموزش ارتباطات و بین الملل پژوهش فرهنگی تربیتی بین الملل


 تاریخ: شنبه ٢٥ آبان ١٣٩٨      ساعت: ١٤:٢١        شماره خبر: ١٠٧٤٧٩          پرینت

بیانات رئیس جامعةالمصطفی در جشن میلاد پیامبر(ص) و امام صادق(ع)

به گزارش مرکز خبر و اطلاع‌رسانی جامعةالمصطفی، حجت‌الاسلام والمسلمین دکتر عباسی، در مراسم جشن میلاد پیامبر گرامی اسلام(ص) و امام جعفر صادق(ع)، که در نمازخانه سازمان مرکزی جامعةالمصطفی برگزار شد، ضمن تبریک این موالید مبارک و پرسرور، میلاد باسعادت پیامبر گرامی اسلام(ص) را حادثه بزرگی در عالم هستی برشمرد و اظهار داشت: میلاد رسول گرامی اسلام(ص)، نقطه عطفی در تاریخ بشریت است.

وی با اشاره به نام‌گذاری این ایام به نام هفته وحدت، تصریح کرد: براساس نگاه، سیاست و راهبرد اساسی انقلاب اسلامی،‌ این ایام به نام هفته وحدت نام‌گذاری شد و تاکنون و براساس سیاست ثابت انقلاب، محور وحدت و انسجام امت اسلامی برشمرده می‌شود.

رئیس جامعةالمصطفی با بیان این که بی‌شک، امروز نیاز امت اسلامی به وحدت، از آغازین روزهای انقلاب بیشتر است، خاطرنشان ساخت: پیامبر اسلام(ص)، قرآن کریم و اهل‌بیت عصمت و طهارت(علیهم‌السلام)، عوامل مشترک بین همه مذاهب هستند که می توانند مسلمانان را حول خود گرد آورند و وحدت اسلامی را تحکیم کنند.

وی، در ادامه، با اشاره به توطئه‌های دشمنان در مبارزه با انسجام امت اسلامی، از سازمان‌دهی جریان تکفیر، تفرقه و نزاع بین امت اسلامی سخن گفت و ابراز کرد: تأکید بر وحدت و تقریب امت اسلامی، سیاست تخلف‌ناپذیر، دائمی و ضروری برای همه زمان‌هاست.

حجت‌الاسلام والمسلمین دکتر عباسی وجود پیامبر(ص) را اسوه و الگویی برای حیات فردی و اجتماعی مسلمانان دانست و بر توجه و بازخوانی سیره و سلوک آن حضرت تأکید ورزید.

وی ادامه داد: امروز باید به اخلاق، سیره، سنت و فضایل رسول گرامی اسلام(ص) رجوع کنیم. خلق و خوی پیامبر(ص) و شهرت آن حضرت به امانت، صداقت، حسن خلق و... دل‌ها را به سوی ایشان جذب می‌کرد.

رئیس جامعةالمصطفی، در بخش دیگری از سخنانش، با اشاره به نقش امام صادق(ع) در مبارزه با آفات و آسیب‌های جامعه اسلامی، تصریح کرد: در آن زمان، با گذشت بیش از یک قرن از آغاز نهضت اسلام، امت اسلامی هم مانند دیگر جریان‌های اجتماعی، به آفت‌هایی، به ویژه آفات فکری و فرهنگی مانند جریان زنادقه، غلات، جاعلان حدیث و...، مبتلا شده بود. امام صادق(ع) فعالیتشان را در چنین زمان وانفسایی آغاز کردند و هزاران نفر شخصیت علمی پرورش دادند.

وی با تأکید بر لزوم حضور فرهنگی تأثیرگذار در عصر کنونی خاطرنشان ساخت: امروز و با توجه به میزان و شدت مخاطرات تهدیدکننده امت اسلامی، به تقویت هر چه بیشتر این نهضت فرهنگی نیاز داریم.

حجت‌الاسلام والمسلمین دکتر عباسی افزود: جامعةالمصطفی به عنوان مولود فرهنگی انقلاب اسلامی، این مسئولیت را برعهده دارد و افتخار می‌کنیم که صدها نفر از صاحبان ‌فکر و اندیشه، که به همت المصطفی، در مکتب امام صادق(ع) تربیت شده‌اند، در اقصی نقاط عالم حضور دارند.

وی، آنان را سفیران امام صادق(ع) در جهان دانست و اظهار داشت: بدین ترتیب، امروز به برکت جامعةالمصطفی،  پیام اسلام و اندیشه‌های امام صادق(ع)،‌ در جای جای عالم به گوش می‌رسد.

رئیس جامعةالمصطفی، در ادامه، بار دیگر، وحدت را نیاز ضروری امت اسلامی  دانست و تصریح کرد: امروز پرچم‌دار اتحاد مسلمانان، مکتبی است که امام صادق(ع) پایه‌گذار آن بودند. اکنون نیز به برکت انقلاب اسلامی، این پیام و قرائت حقیقی از اسلام در عالم منتشر می‌شود و خداوند به ما توفیق داده است که خدمت‌گزار این مسیر باشیم و رسالت الهی را به جهانیان ابلاغ کنیم.

وی، در پایان، با اشاره به تلاش دشمن برای ایجاد تنگناهایی در مسیر انقلاب اسلامی، تصریح کرد: انقلاب اسلامی مسیر رو به پیشرفت خود را ادامه خواهد داد و قله‌های عزت و پیشرفت دست خواهد یافت، چرا که پیش از این، از گردنه‌هایی به مراتب دشوارتر از امروز، سربلند عبور کرده است.

شایان ذکر است در ابتدای این مراسم، آیاتی از کلام‌الله مجید قرائت شد و مداح اهل‌بیت(علیهم‌السلام) به مولودی‌خوانی و نعت رسول اکرم(ص) و امام جعفر صادق(ع) پرداخت.

 

 


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج
جدیدترین اخبار

صفحه اصلی ریاست آموزش ارتباطات و بین الملل پژوهش فرهنگی تربیتی بین الملل