ریاست | آموزش | ارتباطات و بین الملل | پژوهش | فرهنگی تربیتی | بین الملل | یادداشت | آرشیو نشریات | چندرسانه ای | پیوندها | ارتباط با ما | العربیة | ENGLISH |
صفحه اصلی ریاست آموزش ارتباطات و بین الملل پژوهش فرهنگی تربیتی بین الملل


 تاریخ: چهارشنبه ٢٠ آذر ١٣٩٨      ساعت: ١٠:٤٨        شماره خبر: ١٠٨٩٦٠          پرینت

در نشست خبری جامعةالمصطفی به مناسبت هفته پژوهش عنوان شد

«پژوهش و تمدن نوین اسلامی»؛ شعار جامعةالمصطفی در هفته پژوهش

جامعةالمصطفی در سال‌های اخیر در بیش از ۱۷۰ همایش ملی و بین‌المللی همکاری و مشارکت فعال داشته است.

گروه خبر: «حجت‌الاسلام والمسلمین‌ مجید عبادی»، معاون پژوهش جامعةالمصطفی، در  نشست خبری معاونت پژوهش جامعةالمصطفی به مناسبت هفته پژوهش، «پژوهش و تمدن نوین اسلامی» را شعار امسال جامعةالمصطفی برای هفته پژوهش عنوان کرد و ابراز داشت: فرایند احیای تمدن نوین اسلامی، برگرفته از داده‌های دینی است؛ هویت این تمدن، از نظامات و سیستم‌های فرهنگی، سیاسی، امنیتی، اقتصادی، حکومتی، قضایی، خدماتی و... شکل می‌یابد.

وی ضمن اشاره به دایره تأثیرگذاری پژوهش و اهمیت آن خاطرنشان کرد: راهبردهای پژوهشی باید ضمن ترسیم نگرش دقیق، نظام‌مند و درست در مقوله‌های دینی، در عرصه استخراج نظام‌ها باید فرایندهای متناسب را تعریف و تعاملات متناظر زندگی جمعی را به دست آورده، ارائه نماید.

حجت‌الاسلام والمسلمین عبادی با تأکید بر این که عنصر اساسی توسعه‌یافتگی، بر پایه تغییر عوامل مختلف جامعه و حرکت به سمت نظام‌سازی و جامعه‌سازی صورت می‌گیرد، اظهار داشت: داده‌های دینی در تعاملات انسان‌ها بسیار مؤثر بوده، تمام شعاع رابطه انسان با خداوند، انسان با خود، انسان و دیگران و حتی انسان با تمام موجودات و مخلوقات را دربر می‌گیرد.

وی، در ادامه، ضمت تأکید بر این که نیازمند ورود عمیق به فرایندهای پژوهشی توسعه‌ساز، برای گام نهادن در مسیر جامعه‌سازی هستیم، به ظرفیت‌های پژوهشی المصطفی در عرصه بین‌الملل اشاره نمود و با بیان این که جامعةالمصطفی پژوهش‌های انبوه و عمیقی ناظر به نیازهای بین‌المللی خلق نموده است، تصریح کرد: جامعةالمصطفی تاکنون  بیش از ۳۸۰۰ عنوان کتاب ترجمه، تألیف و به چاپ رسانده است.

معاون پژوهش جامعةالمصطفی با بیان این که المصطفی نشریات مختلفی ناظر به نیازهای مخاطبانی تدوین و ارائه می‌کند، ابراز نمود: از سال ۱۳۹۰ تاکنون، نزدیک به ۴۶۰۰۰ اثر به همت طلاب و استادان جامعةالمصطفی در قالب‌های متعدد علمی و فرهنگی تولید و منتشر شده است.

حجت‌الاسلام والمسلمین عبادی به برپایی نوزده کرسی نظریه‌پردازی در مجموعه‌های المصطفی اشاره نمود و خاطرنشان ساخت:  جامعةالمصطفی با راه‌اندازی ۸۵ انجمن علمی، ضمن مشارکت در همایش‌های گوناگون بین‌المللی، تاکنون بیش از ۲۸۰۰ نشست علمی برگزار نموده است.

وی تشکیل پانصد کارگاه علمی و برپایی پنجاه دوره فرصت مطالعاتی را در المصطفی، از دیگر رویکردهای علمی و پژوهشی جامعةالمصطفی عنوان کرد و ابراز داشت: جامعةالمصطفی در سال‌های اخیر در بیش از ۱۷۰ همایش ملی و بین‌المللی همکاری و مشارکت فعال داشته است.

معاون پژوهش جامعةالمصطفی، در بخش دیگری از این نشست، به برنامه‌های هفته پژوهش در جامعة‌المصطفی اشاره نمود و اذعان داشت: برنامه‌های پژوهشی جامعةالمصطفی از ۲۳ آذرماه سال جاری با برگزاری هم‌اندیشی مدیران، رؤسا و معاونان پژوهشی مراکز المصطفی و سخنرانی رئیس جامعةالمصطفی آغاز خواهد شد.

حجت‌الاسلام والمسلمین عبادی برپایی نمایشگاه آثار پژوهشی المصطفی در سالن قدس مجتمع امین قم و حضور پررنگ مرکز بین‌المللی ترجمه و نشر المصطفی را در این نمایشگاه مورد توجه قرار داد و اظهار داشت: امسال غرفه ویژه‌ای با موضوع گام دوم انقلاب تشکیل شده و در معرض دید عموم قرار گرفته است.

تشریح برنامه‌های ویژه هفته پژوهش در مراکز مختلف جامعةالمصطفی، از دیگر بخش‌های این نشست بود.


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج
جدیدترین اخبار

صفحه اصلی ریاست آموزش ارتباطات و بین الملل پژوهش فرهنگی تربیتی بین الملل