ریاست | آموزش | ارتباطات و بین الملل | پژوهش | فرهنگی تربیتی | بین الملل | یادداشت | آرشیو نشریات | چندرسانه ای | پیوندها | ارتباط با ما | العربیة | ENGLISH |
صفحه اصلی ریاست آموزش ارتباطات و بین الملل پژوهش فرهنگی تربیتی بین الملل


 تاریخ: يکشنبه ٢٩ دی ١٣٩٨      ساعت: ١٤:٠٨        شماره خبر: ١٠٩٩٦٥          پرینت

تکریم و معارفه مدیر بررسی جامعةالمصطفی

گروه خبر: مراسم تکریم «حجت‌الاسلام مبشری»، مدیر پیشین و معارفه «آقای سعیدی» مدیر جدید اداره بررسی، برگزار شد.

به گزارش مرکز خبر و اطلاع‌رسانی جامعةالمصطفی، در این مراسم، «حجت‌الاسلام والمسلمین خالق‌پور»، جانشین ریاست المصطفی، ضمن خوشامدگویی به حاضران، با اشاره به ویژگی‌های اخلاقی حجت‌الاسلام مبشری از نظر رعایت جوانب تقوا و دین‌داری تصریح کرد: حجت‌الاسلام مبشری در مدتی که مسئولیت را برعهده داشت، عملکرد خوبی رقم زد و همکاری خوبی با بخش‌های مختلف جامعةالمصطفی داشت.

وی واسپاری این مسئولیت را به معنای قطع همکاری با جامعةالمصطفی ندانست و ابراز امیدواری کرد که حجت‌الاسلام مبشری با فکر و تجربه‌هایش، یاور المصطفائیان باشد و بتوانیم در جهت اهداف المصطفی با شتاب بهتر و بازدهی مطلوب‌تر حرکت کنیم.

جانشین ریاست المصطفی جایگاه اداره بررسی را ملی، بین‌المللی و المصطفایی عنوان کرد و گفت: ابعاد چندگانه جامعةالمصطفی باید با هم آمیخته و در تصمیم‌گیری‌ها، مصالح هر سه بعد رعایت شود.

حجت‌الاسلام والمسلمین خالق‌پور افزود: المصطفی نهادی حوزوی است و لازم است به گونه‌‌‌ای با شخصیت‌‌های کشورهای مختلف تعامل شود که احساس آرامش داشته باشند.

وی اداره بررسی را امین و مشاور طلاب و کارکنان جامعةالمصطفی برشمرد و اظهار داشت: با فعالیت مناسب این اداره، روزنه نفوذ شیاطین به این فضای حوزوی بسته خواهد شد و امکان نفوذ برخی افکار مخرب از بین می‌رود.

در ادامه، حجت‌الاسلام مبشری، با نثار درود به ارواح طیبه شهدا، امام راحل، شهدای مدافع حرم و به ویژه روح پاک «سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی» و «ابومهدی المهندس»، وظیفه جامعةالمصطفی را تربیت سربازان امام زمان(عج) دانست و تصریح نمود: الفت بین قلوب، فقط با ید قدرت الهی به وجود می‌آید. امیدوارم الفت بین قلوب، سبب دوچندان شدن همت‌ها شود و در پیشبرد اهداف مکتب اهل‌بیت(علیهم‌السلام) و نظام جمهوری اسلامی مؤثر باشد.

وی به سخن مقام معظم رهبری(مدظله‌العالی) درباره پیچ تاریخی بشریت اشاره کرد و بیان نمود: در چنین شرایطی، نقش حوزه‌های علمیه و المصطفی ممتاز و ویژه است و بی‌شک دشمنان و بدخواهان در نظر دارند کارایی حوزه و جامعةالمصطفی را مختل نمایند. بدین ترتیب، نهادهای نظارتی نباید اجازه دهند دشمنان به اهداف خود دست یابند.

حجت‌الاسلام مبشری حضور طلاب غیرایرانی را فرصت ارزشمندی برای نظام، ارزیابی نمود و خاطرنشان ساخت: برخلاف بسیاری از کشورها که اتباع کشورهای دیگر را بیگانه می‌دانند، جمهوری اسلامی پذیرای طلاب غیرایرانی است و به گفته رهبر معظم انقلاب(مدظله‌‌العالی)، طلاب غیرایرانی صاحبخانه هستند.

مدیر پیشین اداره بررسی از جایگاه مطلوب جامعةالمصطفی و مجموعه‌های نظارتی آن سخن به میان آورد و بازنگری مأموریت‌ها و پالایش وظایف را از نکات مهم دوران مسئولیت خویش برشمرد.

حجت‌الاسلام مبشری ارتباط وثیق‌تر اداره بررسی و مجموعه معاونت آموزش را موجب تسریع پذیرش طلاب متقاضی تحصیل دانست و بر ضرورت توجه ویژه به توطئه‌های دشمن تأکید کرد.

آقای سعیدی نیز ضمن تشکر از زحمات دلسوزانه حجت‌الاسلام مبشری، از مدیران جامعةالمصطفی خواست که به منظور بهبود هر چه بیشتر عملکردها، راهکارهای مدنظر خویش را ارائه دهند و گفت: اداره بررسی با تعامل، ارتباط و اعتماد سازنده، به اهداف خود دست خواهد یافت.

شایان ذکر است مدیران و مسئولان جامعةالمصطفی حاضر در جلسه نیز نظرات و دیدگاه‌های خویش را مطرح ساختند.

در پایان جلسه، حجت‌الاسلام والمسلمین خالق‌پور متن تقدیر از حجت‌الاسلام مبشری و حکم آقای سعیدی را، که به امضای رئیس المصطفی رسیده بود، قرائت و به ایشان اهدا نمود.


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج
جدیدترین اخبار

صفحه اصلی ریاست آموزش ارتباطات و بین الملل پژوهش فرهنگی تربیتی بین الملل