ریاست | آموزش | ارتباطات و بین الملل | پژوهش | فرهنگی تربیتی | بین الملل | یادداشت | آرشیو نشریات | چندرسانه ای | پیوندها | ارتباط با ما | العربیة | ENGLISH |
صفحه اصلی ریاست آموزش ارتباطات و بین الملل پژوهش فرهنگی تربیتی بین الملل


 تاریخ: چهارشنبه ٢١ خرداد ١٣٩٩      ساعت: ٠٩:٤٦        شماره خبر: ١١٢١٧٢          پرینت

اداره ارتباطات نمایندگی جامعةالمصطفی در پاکستان برگزار کرد

سمینار بین‌ المللی «امام خمینی(ره)؛ پیکر عزم و استقلال»

اندیشه های امام خمینی(ره) تأثیرات عمیقی بر مسلمانان و غیرمسلمانان بر جای گذاشت و سبب احیای جنبش های اصیل اسلامی در نقاط مختلف جهان شد.

گروه خبر: همزمان با سی‌ ویکمین سالگرد ارتحال ملکوتی امام خمینی(ره) سمینار مجازی با عنوان «امام خمینی(ره)؛ پیکر عزم و استقلال» به همت نمایندگی جامعةالمصطفی در پاکستان با حضور و سخنرانی شخصیت‌ های برجسته دینی برگزار شد.

به گزارش مرکز خبر و اطلاع رسانی جامعةالمصطفی، در این سمینار، که به صورت آنلاین برگزار شد، حجج اسلام علامه قاضی سیدنیاز حسین نقوی، نائب رئیس وفاق المدارس الشیعه پاکستان و مدیر حوزه علمیه جامعةالمنتظر لاهور، علامه سیدمحمدتقی نقوی، رئیس مخزن المدارس پاکستان، علامه محمدامین شهیدی، رئیس حزب امت واحده پاکستان، علامه سیدشهنشاه حسین نقوی، سخنران و شخصیت مذهبی پاکستان، علامه سیدعلی رضا رضوی، سخنران معروف از انگلیس، علامه مقبول حسین علوی، رئیس مؤسسه فکر اسلامی از انگلیس، مفتی محمد فاروق علوی، از علمای معروف اهل سنت و رئیس مرکز اسلامی بیرمنگام انگلیس و مولانا انیس الحسنین خان، مدیر ارتباطات و امور بین الملل نمایندگی جامعةالمصطفی در پاکستان و مدیر واحد برادران اسلام آباد حضور داشتند و به بیان دیدگاه های خود پرداختند.

علامه قاضی سیدنیاز حسین نقوی با تأکید بر لزوم ترویج اندیشه های امام خمینی(ره) برای نسل جوان گفت: امام خمینی(ره) صدای مظلومان و مستضعفان جهان بودند. مبنای رفتار و گفتار و هدف زندگی ایشان، فقط رضایت خداوند و ادای تکلیف الهی بود.

وی ادامه داد: امام خمینی(ره) فقیه جامع الشرایط بودند که دنیای اسلام و سراسر جهان را بیدار کردند. امروز در جهان اسلام، رهبر معظم انقلاب اسلامی(مدظله‌العالی) در برابر ستمکاران و زورگویان عالم ایستاده اند و همگی پشتیبان ایشان و انقلاب اسلامی هستیم.

علامه سیدمحمدتقی نقوی در سخنانی اظهار داشت: اندیشه های امام خمینی(ره) تأثیرات عمیقی بر مسلمانان و غیرمسلمانان بر جای گذاشت و سبب احیای جنبش های اصیل اسلامی در نقاط مختلف جهان شد.

وی افزود: امام خمینی(ره) رهبر بزرگی و خدمتگزار واقعی اسلام بودند. ایشان اسلام ناب محمدی(ص) را به جهانیان معرفی نمودند. امام خمینی(ره) سیستم حکومت اسلامی را به جهانیان معرفی کردند و عظمت از دست رفته اسلام و مسلمانان را احیا نمودند. امام خمینی(ره) با راه اندازی جنبش تاریخی، پایه های نظام شاهنشاهی را در هم کوبیدند و نظام انقلاب اسلامی را تأسیس کردند که امروز، صدای همه مظلومان و مستضعفان جهان است.

علامه نقوی تصریح کرد: امام خمینی(ره) با تقویت پایه های انقلاب اسلامی و تربیت شاگردانی همانند رهبر معظم انقلاب اسلامی(مدظله العالی)، انقلاب را بیش از پیش قوی کردند و استحکام بخشیدند. هر چه دشمنان انقلاب و مسلمانان حملات و توطئه های خود را افزایش می دهند، انقلاب نیز قوی تر از گذشته می شود.

علامه محمدامین شهیدی نیز در سخنانی ابراز کرد: درس بیداری و انقلاب امام خمینی(ره)، بنیان گذار انقلاب اسلامی، برای تمام جوامع جهانی نسخه ای کمیاب محسوب می شود. بنیان گذار کبیر انقلاب اسلامی ایران با مبارزه و سرنگونی حاکمان مستبد در ایران به فریاد ملت مظلوم ایران رسیدند و واسطه ای برای رسیدگی به مظلومیت دیگر مردم مستضعف، به ویژه مردم مسلمان فلسطین، شدند.

وی ادامه داد: امام خمینی(ره) نشان دادند که عزت مسلمانان در استقلال فکری و فرهنگی است که برگرفته از قرآن است که اجازه سلطه کفار را بر مؤمنان نداده است. بی شک، امام خمینی(ره) در کنار همه فضائل و ویژگی های ممتاز، رهبری واقعی و منحصر به فرد بودند. ایشان به خوبی می دانستند کار بزرگ و نهضت عظیم اسلامی را کجا و چگونه آغاز کنند. ما باید از انقلاب اسلامی درس بگیریم. انقلاب اسلامی ایران علامت تغییر است. ایران توانسته است از منافع خود در جهان از نظر سیاسی دفاع کند و از منافع و ایده‌ های خود کوتاه نمی آید که درسی برای کشورهای اسلامی به شمار می‌ رود.

علامه شهیدی گفت: زندگی و سیره امام خمینی(ره) الگویی برای همه مسلمانان است، به ویژه ساده زیستی امام(ره) به عنوان رهبر انقلاب اسلامی برای ما درس بزرگی برشمرده می شود.

وی در پایان بیان نمود: ایران امروز بسیار قوی تر از چهل سال گذشته است. اندیشه و پیام امام خمینی(ره) بهترین چراغ و مشعل برای آزادگان است.

علامه سیدشهنشاه حسین نقوی در سخنان خود در این سمینار اظهار داشت: اندیشه و افکار امام خمینی(ره) مبنی بر آموزه های قرآنی و تعلیمات پیامبر اکرم(ص) و ائمه اطهار(علیهم السلام) بوده است که در نتیجه آن، آرامش و محبت و همبستگی بین مسلمانان به وجود می آید و همچنین افکار سیاسی امام(ره) نیز پرتوی از قرآن و اسلام بوده است. امام خمینی(ره) با ایمان و اراده محکم خود، ابرقدرت های جهانی و استکبار را به چالش کشیدند و به مظلومان جهان جرئت دادند تا ضد مستکبران فریاد حق سر دهند.

وی ابراز کرد: امام خمینی(ره) نظریه جدایی دین از سیاست را تفکر شیطانی می دانستند. از اساسی ترین افکار امام خمینی(ره)، وحدت است.

عالم برجسته اهل سنت و رئیس مرکز اسلامی بیرمنگام در سخنانی خاطرنشان ساخت: امام خمینی(ره) با تلاش های خستگی ناپذیر خود، انقلاب منحصر به فرد اسلامی را رهبری و همه مسلمانان جهان را سرافراز کردند. دشمنان اسلام از ابتدا به دنبال از بین بردن انقلاب اسلامی بودند و دسیسه های زیادی به کار برده اند، ولی نتوانسته اند کمترین صدمه ای به انقلاب برسانند.

مفتی محمد فاروق علوی بیان کرد: امام خمینی(ره) عالم، فقیه، عارف و رهبری بابصیرت و دارای اهدافی فولادین بودند و نشر و تبلیغ انقلاب بدون امام خمینی(ره) هرگز نمی تواند انجام شود. امام(ره) چنان قدرت ایمانی نشان دادند که دشمن حتی نمی تواند به فکر حمله به ایران باشد. امام خمینی(ره) نظریه جدایی دین از سیاست را رد کردند و ایده سیاست عین دیانت را پایه ریزی نمودند. انقلاب اسلامی ایران زمینه ای برای جنبش های اسلامی در جهان اسلام و بیداری مردم مستضعف شد.

وی ادامه داد: انقلاب اسلامی ایران در سراسر جهان تأثیرات بسزایی بر جای گذاشته است. امروز بیداری اسلامی، از برکات انقلاب اسلامی است. امام خمینی(ره) با رهبری منحصر به فرد خویش چگونه زیستن را به همه مسلمانان یاد دادند.

علامه علی رضا نقوی نیز ابراز داشت: امام خمینی(ره) در میدان عمل به احکام دین کار بزرگی انجام دادند. نام بلندترین صدا در برابر ظلم و جنایت، خمینی(ره) است. امام میلیون‌ ها پیرو و آن قدر ایمان داشتند که می‌ گفتند اگر پیرو نداشته باشم و مطمئن شوم که خدا با من است، به همان اندازه در اهدافم استوار خواهم بود و به سوی آن خواهم شتافت. 


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج
جدیدترین اخبار

صفحه اصلی ریاست آموزش ارتباطات و بین الملل پژوهش فرهنگی تربیتی بین الملل