ریاست | آموزش | ارتباطات و بین الملل | پژوهش | فرهنگی تربیتی | بین الملل | یادداشت | آرشیو نشریات | چندرسانه ای | پیوندها | ارتباط با ما | العربیة | ENGLISH |
صفحه اصلی ریاست آموزش ارتباطات و بین الملل پژوهش فرهنگی تربیتی بین الملل


 تاریخ: دوشنبه ٢ تير ١٣٩٩      ساعت: ١٠:٤٦        شماره خبر: ١١٢٣٤٥          پرینت

نمایندگی جامعةالمصطفی در ماداگاسکار برگزار کرد

برنامه‌های سی‌ویکمین سالگرد رحلت امام خمینی(ره)

نمایندگی جامعةالمصطفی در ماداگاسکار در سی‌ویکمین سالگرد ارتحال بنیان‌گذار انقلاب اسلامی، امام خمینی(ره)، برنامه‌های متعددی برگزار کرد.

گروه خبر: نمایندگی جامعةالمصطفی در ماداگاسکار در سی‌ویکمین سالگرد ارتحال بنیان‌گذار انقلاب اسلامی، امام خمینی(ره)، برنامه‌های متعددی برگزار کرد.

به گزارش مرکز خبر و اطلاع رسانی جامعةالمصطفی، برنامه‌های برگزارشده، که برخی از آنها با مشارکت دیگر نهادها برگزار گردید، به شرح زیر است: 

- برنامه ختم قرآن کریم و دعای توسل در مدرسه حضرت امام حسین(ع) جامعةالمصطفی در شهر آنتاناناریو به نیت امام خمینی(ره)؛

- ترجمه سخنان ۲۴ شخصیت به زبان فرانسوی و مالاگاسی در خصوص امام خمینی(ره) به منظور ارائه در فضای مجازی و برگزاری نمایشگاه مشترک با مجمع جهانی اهل‌بیت(علیهم‌السلام)؛

- معرفی امام خمینی(ره) و مقام معظم رهبری(مدظله‌العالی) به زبان مالاگاسی در فضای مجازی، با همکاری مجمع جهانی اهل‌بیت(علیهم‌السلام)؛

- تهیه فیلم کوتاه در خصوص امام خمینی(ره) برای تبلیغ در فضای مجازی، با همکاری مجمع جهانی اهل‌بیت(علیهم‌السلام)؛

- برنامه گرامیداشت رحلت امام خمینی(ره) در مدرسه حضرت معصومه(س) جامعةالمصطفی در ماژونگا؛

- برنامه معرفی امام خمینی در قالب کار خیریه در مدرسه ثقلین جامعةالمصطفی در ماژونگا، با همکاری مجمع جهانی اهل‌بیت(علیهم‌السلام)؛

- برنامه مسجد الزهرا(س) جامعةالمصطفی در ماژونگا؛

- برگزاری کنفرانسی با موضوع «امام خمینی(ره) و انقلاب اسلامی» در آنتاناناریو:‌ این کنفرانس به همت مدیریت منطقه‌ای جامعة‌المصطفی در ماداگاسکار، سفارت جمهوری اسلامی ایران، مجمع جهانی اهل‌بیت(علیهم‌السلام) و مرکز رسول اکرم(ص)‌ در اقامتگاه سفارت جمهوری اسلامی ایران در ماداگاسکار برگزار شد.

- مراسم عمومی گرامیداشت سی‌ویکمین سالگرد ارتحال ملکوتی امام خمینی(ره) در آنتاناناریو: این مراسم به همت مدیریت منطقه‌ای جامعة‌المصطفی در ماداگاسکار، سفارت جمهوری اسلامی ایران، مجمع جهانی اهل‌بیت(علیهم‌السلام)، مسجد امام رضا(ع) و مرکز رسول اکرم(ص) با حضور مهمانانی از شش کشور شامل ماداگاسکار، هندوستان، عراق، پاکستان، افغانستان و ایران برگزار شد.

در این مراسم، آقای طاهری، مدیر منطقه‌ای جامعةالمصطفی در ماداگاسکار، حجت‌الاسلام والمسلمین‌ عابد علی بوجانی، امام جماعت مسجد خوجه‌های اثنی‌عشری، حجت‌الاسلام والمسلمین‌ سجاد الربیعی، نماینده عتبه حسینی(ع) در ماداگاسکار و آقای بخشی، کاردار سفارت جمهوری اسلامی ایران در ماداگاسکار سخنرانی کردند.

آقای دکتر طاهری در سخنانی، بیان نمود: راضی بودن و مرضی بودن، نشانه نفس مطمئنه است که بنده از خدا خشنود و خدا نیز از او خرسند است. صاحب نفس مطمئنه به عقاید حقه اطمینان یافته است و با مقام رضای الهی آرامش می‌یابد. دل آرام و نفس مطمئنه، با ذکر خدا به دست می‌آید.

وی با اشاره به تأثیرات بسزای امام خمینی(ره) در جهان به دلیل رهبری انقلاب اسلامی و تشکیل حکومت اسلامی، اظهار داشت: احیای دین و معنویت در جهان، احیای اسلام و تلاش برای تحقق عدالت، از تأثیرات آن بوده است. امام خمینی(ره) هدف از این اقدام را در این می‌دانند که «ما می‌خواهیم نشان دهیم که همه عقلای عالم و همه ملت‌های مظلوم بفهمند که اسلام چه آورده [است] و در دنیا چه می‌خواهد بکند». 

مدیر منطقه‌ای جامعةالمصطفی در ماداگاسکار با بیان اینکه امام(ره) در واقع، به دنبال تحقق ارزش‌های اسلامی در ایران و توجه به گسترش ارزش‌ها در خارج کشور بودند، خاطرنشان ساخت: اهداف امام خمینی(ره) در این عرصه عبارت بود از: خدامحوری و حکومت در چارچوب قوانین و احکام الهی، دستیابی به سعادت و کمال انسان، راهنمایی و ارشاد جوامع بشری، تکمیل مکارم اخلاقی رسول اکرم(ص)، عدالت‌گستری و حمایت از مستضعفان.


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج
جدیدترین اخبار

صفحه اصلی ریاست آموزش ارتباطات و بین الملل پژوهش فرهنگی تربیتی بین الملل