ریاست | آموزش | ارتباطات و بین الملل | پژوهش | فرهنگی تربیتی | بین الملل | یادداشت | آرشیو نشریات | چندرسانه ای | پیوندها | ارتباط با ما | العربیة | ENGLISH |
صفحه اصلی ریاست آموزش ارتباطات و بین الملل پژوهش فرهنگی تربیتی بین الملل


 تاریخ: دوشنبه ٢ تير ١٣٩٩      ساعت: ١٤:٠٨        شماره خبر: ١١٢٣٦١          پرینت

در سازمان مرکزی جامعةالمصطفی برگزار شد

مراسم تکریم و معارفه نماینده جامعةالمصطفی در قشم

گروه خبر: مراسم تکریم و معارفه نماینده جامعةالمصطفی در قشم، در سازمان مرکزی جامعةالمصطفی برگزار گردید.

به گزارش مرکز خبر و اطلاع رسانی جامعةالمصطفی، در این مراسم، حجت‌الاسلام والمسلمین خالق‌پور با اشاره به فرارسیدن دهه کرامت، ابراز کرد: این جلسه، در حقیقت، تکریم و تشکر از حجت‌الاسلام والمسلمین هاشمیان به دلیل زحمات ایشان در نمایندگی جامعةالمصطفی در قشم و خیر مقدم به حجت‌الاسلام والمسلمین میرفاطمی است که این مسیر را ادامه خواهد داد.

وی با اشاره به وظایف نمایندگی جامعةالمصطفی در قشم، این نمایندگی را فرصتی برای جامعةالمصطفی دانست و گفت: لازم است نمایندگی جامعةالمصطفی در قشم شرایط مناسبی برای حضور علاقه مندان در دوره های آموزشی بلند مدت و کوتاه‌مدت فراهم نماید. جامعةالمصطفی مخاطبان متنوع با نیازها و اقتضائات ویژه دارد و لازم است به نیازهای آنان پاسخ داده شود. این امر، متناسب با ظرفیت های بین المللی جامعةالمصطفی است.

جانشین ریاست المصطفی، با اشاره به خدمات درخشان آقای حمیدی، معاون آموزش و پژوهش نمایندگی و جانشین نماینده جامعةالمصطفی، نمایندگی قشم را ظرفیتی برای المصطفی برشمرد و اظهار داشت: نمایندگی قشم می تواند بر دامنه ظرفیت‌های المصطفی بیفزاید و مأموریت هایی که به این نمایندگی سپرده می شود، ناظر به وظایف جامعةالمصطفی است.

حجت‌الاسلام والمسلمین خالق پور با تأکید بر فراهم‌سازی شرایط، به منظور حضور دانش پژوهان اهل تسنن در نمایندگی جامعةالمصطفی در قشم، بیان نمود: این نمایندگی ظرایف و اقتضائاتی دارد که لازم است به آن توجه شود. تاکنون، دوره ها و مقاطع خوبی در نمایندگی قشم برگزار شده و ۶۷ پایان نامه در این نمایندگی تدوین گردیده است.

وی با اشاره به سوابق و توانایی های حجت‌الاسلام والمسلمین هاشمیان، وی را از نیروهای مستعد و توانمند جامعةالمصطفی برشمرد و تصریح کرد: حجت‌الاسلام والمسلمین هاشمیان در حوزه های گوناگون آموزش، پژوهش، فرهنگی- تربیتی و... حضوری درخشان داشته است و ارتباطات عاطفی طلاب با ایشان، از وجوه مثبت مدیریتی حجت‌الاسلام والمسلمین هاشمیان است. حجت‌الاسلام والمسلمین میرفاطمی هم در حوزه های گوناگون خوش درخشیده و در جنبه های مختلف، جزو مدیران ولایی و آماده به کار است.

جانشین ریاست المصطفی مهم ترین شرط مدیریت را خستگی ناپذیری عنوان کرد و خاطرنشان ساخت: امیدواریم نمایندگی قشم پشتوانه علمی و فرهنگی برای جامعةالمصطفی باشد و به دستاوردهای درخشانی دست یابد.

در ادامه، حجت‌الاسلام والمسلمین هاشمیان با اشاره به شرایط ویژه قشم، گفت: قشم منطقه ای حساس برای جمهوری اسلامی ایران به شمار می رود و فعالیت در آن منطقه، ویژگی هایی دارد که لازم است به آن توجه شود.

وی ادامه داد: در عین حالی که وظیفه آموزش و تربیت طلاب غیرایرانی را برعهده داریم، لازم است به طلاب و علاقه مندان ایرانی حاضر در آن منطقه نیز توجه داشته باشیم.

نماینده پیشین جامعةالمصطفی در قشم با اشاره به تأثیر فعالیت جامعةالمصطفی در قشم، گفت: جایگاه کنونی جامعةالمصطفی در قشم بسیار ارزشمند است و باید از ظرفیت های موجود به خوبی استفاده کرد.

حجت‌الاسلام والمسلمین هاشمیان با اشاره به تدوین پایان نامه های متنوع در نمایندگی جامعةالمصطفی در قشم، اظهار داشت: با توجه به ظرفیت های انکارناپذیر قشم، می توانیم در زمینه ترویج مبانی دینی و فرهنگی اسلام ناب محمدی(ص)، به دستاوردهای ارزشمندی دست یابیم.

حجت‌الاسلام والمسلمین میرفاطمی نیز با اشاره به توانایی های حجت‌الاسلام والمسلمین هاشمیان، خاطرنشان ساخت: فعالیت جامعةالمصطفی در قشم، با برگزاری مسابقات قرآنی آغاز شد. قشم ظرفیت های بسیار خوبی دارد که می توان از آن استفاده کرد.

نماینده جدید جامعةالمصطفی در قشم برخی از ظرفیت های قشم را در ایران بی‌ مانند ارزیابی و تصریح نمود: مسلمانان حوزه خلیج فارس، ظرفیت های بسیاری خوبی دارند که می‌توان از آن بهره برد. نمایندگی قشم اقتضائات ویژه ای دارد که باید با در نظر گرفتن شرایط آن، تدابیری در این زمینه اندیشیده شود.

در پایان، حجت‌الاسلام والمسلمین خالق پور با تأکید بر توجه ویژه به سند راهبردی جامعةالمصطفی در زمینه های مختلف، این سند را نقشه راه نمایندگی جامعةالمصطفی در قشم دانست و ضمن ابلاغ تشکر رئیس جامعةالمصطفی از حجت‌الاسلام والمسلمین هاشمیان به دلیل فعالیت‌های صورت‌گرفته، حکم انتصاب حجت‌الاسلام والمسلمین میرفاطمی، نماینده جامعةالمصطفی در قشم را اعطاء کرد.


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج
جدیدترین اخبار

صفحه اصلی ریاست آموزش ارتباطات و بین الملل پژوهش فرهنگی تربیتی بین الملل