ریاست | آموزش | ارتباطات و بین الملل | پژوهش | فرهنگی تربیتی | بین الملل | یادداشت | آرشیو نشریات | چندرسانه ای | پیوندها | ارتباط با ما | العربیة | ENGLISH |
صفحه اصلی ریاست آموزش ارتباطات و بین الملل پژوهش فرهنگی تربیتی بین الملل


 تاریخ: پنج شنبه ١٢ تير ١٣٩٩      ساعت: ١٢:٤٠        شماره خبر: ١١٢٥٥٤          پرینت

رئیس گروه تربیت فرهنگی- اجتماعی معاونت فرهنگی- تربیتی تشریح کرد

دوره آموزشی «درسنامه گفتمانی بیانیه گام دوم»

ارتقا و تعمیق بصیرت اجتماعی مخاطبان، ایجاد روحیه مسئولیت پذیری و توانمندسازی طلاب برای ایفای نقش مؤثر در حوزه های سیاسی و اجتماعی، تحقق تمدن نوین اسلامی، تحقق تربیت متوازن براساس ساحت های نظام نامه تربیتی المصطفی، از اهداف برگزاری دوره بود.

گروه خبر: حجت‌الاسلام والمسلمین اسماعیل خانی،‌ در گفت و گوی اختصاصی با مرکز خبر و اطلاع رسانی جامعةالمصطفی، اهداف معاونت فرهنگی- تربیتی و گروه تربیت فرهنگی- اجتماعی این معاونت را از برگزاری دوره آموزشی «درسنامه گفتمانی بیانیه گام دوم» تشریح نمود.

به گزارش مرکز خبر و اطلاع رسانی جامعةالمصطفی، وی در ابتدا، با اشاره به راه‌ اندازی این گروه در اسفندماه ۱۳۹۷، تصریح کرد: توجه ویژه به سخنان مقام معظم رهبری(مدظله‌ العالی) در زمینه لزوم بصیرت افزایی و تبیین بیانیه گام دوم، هدف تصمیم گیران از راه اندازی این گروه در ساختار معاونت فرهنگی- تربیتی جامعةالمصطفی بوده است.

وی برخی از اهداف راه اندازی این گروه را بدین ترتیب برشمرد: ارتقا و تعمیق بصیرت اجتماعی مخاطبان، ایجاد روحیه مسئولیت پذیری و توانمندسازی طلاب برای ایفای نقش مؤثر در حوزه های سیاسی و اجتماعی، تحقق تمدن نوین اسلامی، تحقق تربیت متوازن براساس ساحت های نظام نامه تربیتی المصطفی.

حجت‌الاسلام والمسلمین اسماعیل خانی درباره وظایف گروه بیان کرد: وظایف گروه در منشور فعالیت ها تدوین شده است و براساس آن، موظفیم به منظور ارتقای بصیرت افزایی مخاطبان برنامه ریزی کنیم.

وی افزود: یکی از این برنامه هایی که برای بصیرت افزایی مخاطبان در نظر داشتیم، برگزاری دوره های دانش افزایی بصیرتی، ویژه کارکنان جامعةالمصطفی، بود.

حجت‌الاسلام والمسلمین اسماعیل خانی با بیان اینکه حجت‌الاسلام والمسلمین منصوری، استاد برگزارکننده این دوره، از استادان عالی حوزه است، خاطرنشان ساخت: این دوره در شش جلسه برگزار و براساس درسنامه‌ تنظیم شده توسط حجت‌الاسلام والمسلمین منصوری، مباحث مقدماتی در این جلسات مطرح شد.

وی افزود: غرض ما دراین دوره، علاوه بر بصیرت افزایی، کادرسازی و ایجاد انگیزه در مخاطبان برای اجرای گفتمان انقلاب اسلامی بوده است.

رئیس گروه تربیت فرهنگی- اجتماعی با تأکید بر لزوم بیشتر جریان سازی گام دوم انقلاب، اظهار داشت: این درسنامه در پنج فصل تدوین شده بود که عناوین آن عبارت است از: «کلیات جریان شناسی» شامل مباحثی از قبیل شناخت ماهیت فکری جریانات، شناخت نظام مطلوب جریانات و موضع گیری جریانات، «تذکرات جریانی گفتمان»، «نقشه جریان نفوذ و نفاق در تغییر مبانی انقلاب»، «نقشه جریانی نفوذ و نفاق در تغییر نظام انقلابی» و «تقابل جریانی اسلام و استکبار».

وی ادامه داد: هر کدام از این مباحث به صورت گفتمانی و جریانی و با استناد به آیات و روایات و سخنان مقام معظم رهبری(مدظله‌ العالی) تشریح شده است.

حجت‌الاسلام والمسلمین اسماعیل خانی با اشاره به تغییرات محتوایی این درسنامه براساس نیاز و اقتضائات مخاطبان، به برنامه هایی اشاره کرد که گروه مزبور برای کادرسازی در طلاب و تبیین بیانیه گام دوم انقلاب در نظر دارد و تصریح کرد: اگر این امر محقق شود، بیانیه گام دوم، که به صورت درسنامه درآمده است، به زبان‌های گوناگون ترجمه خواهد شد و می تواند منجر به بصیرت افزایی جامعه اسلامی شود.

رئیس گروه تربیت فرهنگی- اجتماعی با اشاره به ارزیابی دوره های مشابه در فضای مجازی، از تعداد بسیار زیاد مخاطبان دوره برگزارشده در مقایسه با دوره‌ های مشابه خبر داد و گفت: هر روز ۱۸۵ تا ۲۵۰ نفر شرکت کننده داشتیم که نشان دهنده استقبال بسیار خوب مخاطبان و دغدغه مندی کارکنان جامعةالمصطفی در زمینه مباحث بصیرتی است.

وی، ضمن تقدیر از همکاران مرکز توسعه منابع انسانی و دانشگاه مجازی المصطفی به دلیل همکاری در برگزاری این دوره، اظهار داشت: مخاطبان اصلی دوره، کارمندان جامعةالمصطفی بودند و از مجموعه های دیگر، مانند برخی از دانشگاه ها و نهادهایی که در زمینه بیانیه گام دوم انقلاب هم فعالیت می‌کنند، در این دوره حضور داشتند.


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج
جدیدترین اخبار

صفحه اصلی ریاست آموزش ارتباطات و بین الملل پژوهش فرهنگی تربیتی بین الملل