ریاست | آموزش | ارتباطات و بین الملل | پژوهش | فرهنگی تربیتی | بین الملل | یادداشت | آرشیو نشریات | چندرسانه ای | پیوندها | ارتباط با ما | العربیة | ENGLISH |
صفحه اصلی ریاست آموزش ارتباطات و بین الملل پژوهش فرهنگی تربیتی بین الملل


 تاریخ: پنج شنبه ٩ مرداد ١٣٩٩      ساعت: ١٤:٠٩        شماره خبر: ١١٢٩٦٨          پرینت

جمع‌بندی رئیس جامعةالمصطفی در پایان چهاردهمین نشست اداری هیئت رئیسه المصطفی با نمایندگان خارج از کشور

گروه خبر: حجت‌الاسلام والمسلمین دکتر عباسی در اختتامیه چهاردهمین نشست اداری هیئت رئیسه المصطفی با نمایندگان خارج از کشور، ضمن تقدیر از برگزارکنندگان این دوره از نشست، واژه صبر را یکی از کلیدواژه‌های مهم و پربسامد قرآنی دانست و ابراز داشت: صبر، لازمه و پیش‌نیاز حرکت در مسیر تحول، رشد و تعالی، بالندگی، نتیجه‌بخشی و به فرجام رسیدن امور است.

به گزارش مرکز خبر و اطلاع‌رسانی جامعةالمصطفی، وی با تأکید بر اینکه بازتاب اعمال ما در این عالم ماندگار است، خاطرنشان کرد: تمام اعمال، تلاش و خدمات و هر چیزی که در مسیر حق صورت می‌گیرد، ضایع نخواهد شد؛ عالمی که ما با آن روبه‌رو هستیم، هوشمند است و در مواجهه با حق و ناحق یکسان عمل نمی‌کند و نظام این عالم بر این است که کار و فعل حق، برکت و ماندگاری پیدا می‌کند.

حجت‌الاسلام والمسلمین دکتر عباسی صبر و بردباری در امور را راز و رمز برکت و ماندگاری افعال دانست و خاطرنشان کرد:  نباید نگران باشیم که کار ما را کسی نمی‌بیند یا نخواهد دید؛ در این عالم با واقعیت و تکوینی روبه‌رو هستیم که به همه امور دقت نظر دارد.

رئیس جامعةالمصطفی افزود: واقعیت‌هایی در این عالم وجود دارد؛ «هَٰذَا الْكِتَابِ لَا يُغَادِرُ صَغِيرَةً وَلَا كَبِيرَةً إِلَّا أَحْصَاهَا» و همه کوچک و بزرک اعمال ما در این مسیر ثبت و ضبط می‌گردد؛ بنابراین، هیچ گاه نباید نگران دیده نشدن، گزارش نشدن و آگاه نشدن کسانی باشیم که گمان می‌کنیم تصمیم‌گیرند و اطلاع آنها می‌تواند در وضعیت ما تفاوت ایجاد کند.

وی با بیان اینکه همان گونه که آیه شریفه «یا أَيُّهَا الَّذينَ آمَنُوا استَعينوا بِالصَّبرِ وَالصَّلاةِ ۚ إِنَّ اللَّهَ مَعَ الصّابِرينَ» تأکید دارد، تکیه‌گاه ما در این مسیر، صبر و یاد خداست، اظهار داشت: خداوند متعال با کسانی است که اهل صبر هستند و بودن خداوند با اهل صبر، یعنی همه قوای هستی و همه ظرفیت‌های عالم در خدمت صابرین است.

 حجت‌الاسلام والمسلمین دکتر عباسی خاطرنشان کرد: خداوند متعال مالک همه این عالم و قوا و اسباب آن است؛ از این رو، خدا با ماست، یعنی همه عالم و نظام هستی با کسانی است که در مسیر حق ثابت‌قدم باشند؛ این، رمز ایستادگی مؤمنان در کوران حوادث و سختی‌هاست.

وی با تأکید بر اینکه جامعةالمصطفی امروز و در همیشه دوران نیازمند مدیرانی است که با تکیه بر صبر و تحمل سختی‌ها، از کوران حوادث عبور کنند، خاطرنشان کرد: ما بیش از شما عزیزان نیازمند این تذکرات هستیم و باید به یاد داشته باشیم که لطف و عنایت الهی در سایه صبر، مدارا و تحمل سختی‌هایی است که حامیان دین الهی با آن روبه‌رو هستند. دعا، تضرع و توجه قلبی به خداوند متعال، راه‌گشای کار ما خواهد بود.

رئیس جامعةالمصطفی ضمن تأکید بر نهادینه‌سازی نگاه بلند و راهبردی در کلان مجموعه بزرگ و تأثیرگذار و عظیم جامعةالمصطفی، یادآور شد: همواره نیازمند نقشه راه و افق روشنی هستیم که مسیر آینده را براساس ضوابط و قواعد شناسایی نماید و میثاق‌نامه‌ای میان سازمان و مدیران باشد؛ داشتن چنین نقشه راهی، از ضرورت‌هاست.

حجت‌الاسلام والمسلمین دکتر عباسی، در بخش پایانی سخنان خود، ضمن تشریح الزامات جامعةالمصطفی در حوزه‌های مختلف آموزشی، پژوهشی و فرهنگی، بی‌توجهی به قابلیت‌ها و غفلت از واقعیات را خطایی راهبردی دانست و اذعان داشت: حرکت بدون داشتن نقشه راه پذیرفتنی نیست.


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج




جدیدترین اخبار

صفحه اصلی ریاست آموزش ارتباطات و بین الملل پژوهش فرهنگی تربیتی بین الملل