ریاست | آموزش | ارتباطات و بین الملل | پژوهش | فرهنگی تربیتی | بین الملل | یادداشت | آرشیو نشریات | چندرسانه ای | پیوندها | ارتباط با ما | العربیة | ENGLISH |
صفحه اصلی ریاست آموزش ارتباطات و بین الملل پژوهش فرهنگی تربیتی بین الملل


 تاریخ: پنج شنبه ١ آبان ١٣٩٩      ساعت: ١٤:٢٣        شماره خبر: ١١٤٢٠٩          پرینت

دیدار مدیران و کارشناسان مرکز توسعه و امور راهبردی با رئیس جامعةالمصطفی

گروه خبر: به مناسبت روز ملی آمار و برنامه‌ریزی، مدیران و کارشناسان مرکز توسعه و امور راهبردی جامعةالمصطفی، پیش از ظهر امروز با حجت‌الاسلام والمسلمین‌ دکتر عباسی، رئیس جامعةالمصطفی، دیدار کردند.

به گزارش مرکز خبر و اطلاع‌رسانی جامعةالمصطفی، حجت‌الاسلام والمسلمین‌ دکتر عباسی در این جلسه، ضمن گرامیداشت حلول ماه ربیع‌الاول و فرارسیدن روز ملی آمار و برنامه‌ریزی، به تبیین اهمیت مرکز توسعه و امور راهبردی پرداخت و خاطرنشان کرد: مرکز توسعه و امور راهبردی قوه متفکره جامعةالمصطفی به شمار می‌آید و از جایگاه راهبردی و مهمی در سازمان برخوردار است.

وی، با اشاره به طراحی و اجرای چندین برنامه میان‌مدت به همت جامعةالمصطفی در سال‌های گذشته، ابراز داشت: عملکرد جامعةالمصطفی، نشان‌دهنده وقوف بر اهمیت برخورداری از نگاه و تفکر راهبردی است و این موضوع، موجب پیشتازی مشهود جامعةالمصطفی در قیاس با دیگر مراکز مشابه در این زمینه است.

رئیس جامعة‌المصطفی با اشاره به طرح‌های مهمی که در مرکز توسعه و امور راهبردی در دستور کار قرار دارد، تصریح کرد: هر یک از این طرح‌ها می‌تواند در جهت‌دهی به مسیر این نهاد بین‌المللی بسیار نقش‌آفرین باشد و تحول مهمی در رفتار سازمانی جامعةالمصطفی ایجاد نماید.

وی سندهای راهبردی واحدهای خارجی را جهت‌دهنده فعالیت جامعةالمصطفی در خارج کشور دانست و اظهار داشت: حرکت جدیدی در زمینه طراحی سند راهبردی واحدهای داخلی آغاز شده است که نگاه راهبردی در بدنه جامعةالمصطفی را تقویت خواهد کرد.

حجت‌الاسلام والمسلمین‌ دکتر عباسی، با تأکید بر اهمیت آمایش در واحدهای داخل و خارج کشور جامعةالمصطفی، اذعان داشت: پیش از این، بسیاری از رفتارهای اداری ما براساس اقتضائات زمان بوده است. این رفتار هر چند در زمان خود از سنجیدگی لازم برخوردار بوده، ولی دستاورد حرکت منفعلانه و براساس شرایط موجود، بسیار متفاوت با پیش‌بینی شرایط و اتخاذ رویکرد فعالانه است که باید از این پس در دستور کار قرار گیرد.

وی، با اشاره به طرح‌های افزایش بهره‌وری در جامعةالمصطفی، اظهار داشت: طراحی این طرح‌ها و اجرای آن، بر عهده مدیران میانی المصطفی است و البته پیشرفت‌های خوبی نیز در سال‌های اخیر در این زمینه دیده می‌شود و برنامه‌ریزی و تلاش شبانه‌روزی موجب شده است با وجود مشکلات و شرایط سخت، حرکت رو به جلوی سازمان هرگز متوقف نگردد.

حجت‌الاسلام والمسلمین دکتر عباسی سنجیدگی و تشخیص اولویت‌ها را در مدیریت سازمانی ضروری دانست و ابراز داشت: فعالیت در محیط پرچالش بین‌المللی، به شناخت کافی از مسائل مختلف آن نیاز دارد و تنها با مطالعه کافی و بررسی همه جوانب می‌توان در این عرصه به موفقیت دست یافت.

رئیس جامعةالمصطفی، با تأکید بر لزوم فعال‌سازی و استفاده از همه ظرفیت‌های موجود، خاطرنشان کرد: سیاست کلان چابک‌سازی باید در دستور کار همه اجزای سازمان قرار گیرد و به ویژه نهادهای طراح، باید الگوی اجرای این طرح باشند.

حجت‌الاسلام والمسلمین‌ دکتر عباسی، ضمن تبریک مجدد روز ملی آمار و برنامه‌ریزی، از خدمات ارزشمند مدیران و کارشناسان مرکز توسعه و امور راهبردی جامعةالمصطفی تقدیر و تشکر نمود. 

گفتنی است در ابتدای این جلسه، آقای شراهی، مدیر مرکز توسعه و امور راهبردی المصطفی، ضمن گرامیداشت روز ملی آمار و برنامه‌ریزی، خاطرنشان کرد: همه مدیران و کارشناسان مرکز توسعه و امور راهبردی المصطفی، با کمال احترام و اعتقاد به اهداف و آرمان‌های بزرگ جامعةالمصطفی، که در مسیر گفتمان انقلاب اسلامی و مصالح کلان جهان اسلام قرار دارد، به فعالیت مخلصانه اشتغال دارند.

شایان ذکر است در این جلسه، کارشناسان مرکز توسعه و امور راهبردی به بیان نظرات و دیدگاه‌های خود پرداختند.


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج
جدیدترین اخبار

صفحه اصلی ریاست آموزش ارتباطات و بین الملل پژوهش فرهنگی تربیتی بین الملل