ریاست | آموزش | ارتباطات و بین الملل | پژوهش | فرهنگی تربیتی | بین الملل | یادداشت | آرشیو نشریات | چندرسانه ای | پیوندها | ارتباط با ما | العربیة | ENGLISH |
صفحه اصلی ریاست آموزش ارتباطات و بین الملل پژوهش فرهنگی تربیتی بین الملل


 تاریخ: دوشنبه ٥ آبان ١٣٩٩      ساعت: ١٢:٣٦        شماره خبر: ١١٤٢٣٢          پرینت

امضاء تفاهم‌نامه همکاری بین صدا و سیمای خراسان رضوی و نمایندگی جامعةالمصطفی

با هدف گسترش معارف دینی و اسلامی تفاهم نامه‌ای بین صدا و سیمای خراسان رضوی و جامعه المصطفی العالمیه امضاء شد.

به گزارش مرکز خبر و اطلاع رسانی جامعةالمصطفی، رؤسای نمایندگی جامعة‌المصطفی و صدا و سیمای خراسان، به منظور تسهیل، تقویت و گسترش تعاملات علمی و رسانه ای، تفاهم نامه همکاری مشترک امضای کردند. این مراسم با حضور محسن نصرپور، مدیرکل صدا و سیمای مرکز خراسان رضوی(ع) و حجت الاسلام والمسلمین محمد رضا صالح، نماینده جامعةالمصطفی در استان خراسان رضوی‌(ع) در مرکز آموزش های کاربردی بیان نمایندگی جامعة‌المصطفی برگزار شد.

در ابتدای این جلسه، که با حضور معاونان دو مجموعه همراه بود، حجت الاسلام و المسلمین محمدرضا صالح نماینده جامعة‌المصطفی در استان خراسان رضوی(ع) اظهار داشت: احداث چند مرکز استودیو، حرکت ارزنده و رو به جلو برای جهان اسلام بود که در نمایندگی جامعةالمصطفی در استان خراسان رضوی(ع) صورت گرفت.

وی گفت: امروز بیش از سه هزار نفر از طلاب و دانشجویان غیرایرانی از شصت کشور جهان  فقط در نمایندگی جامعةالمصطفی در استان خراسان رضوی(ع) مشغول تحصیل هستند.

حجت‌الاسلام والمسلمین صالح ادامه داد: این ظرفیت بزرگی از جوانان علاقه مند به جمهوری اسلامی ایران و فرهنگ انقلاب اسلامی و مذهب اهل بیت(علیهم السلام) به شمار می رود که در حوزه جهانی شدن اسلام و معرفی اسلام ناب در سطح جهانی مطرح است.

نماینده جامعةالمصطفی در استان خراسان رضوی(ع) گفت: در کنار این ظرفیت بزرگ جامعةالمصطفی، صدا و سیمای خراسان رضوی(ع) نیز ظرفیت های ارزشمندی دارد که با تلفیق این دو ظرفیت می توان تولیدات خوبی به جامعه جهانی اسلام ارائه نمود.

وی اظهار داشت: این دو نهاد در زمینه های آموزش تخصصی افراد، استفاده از پشتیبانی پژوهشی و علمی جامعةالمصطفی در تولیدات رسانه‌ای صدا و سیما، استفاده از فضلا و دانشجویان نخبه غیرایرانی، استادان و اندیشمندان جامعةالمصطفی برای تولیدات رسانه‌ای در زمینه مناسبت های گوناگون، از سال ۹۸ بحث و بررسی های لازم را به انجام رسانده اند و امروز در تفاهم نامه ای به ثبت رسید.

همچنین در این مراسم، محسن نصرپور، رئیس صدا و سیمای استان خراسان رضوی(ع) اظهار داشت: با وجود داشتن نیروهای باانگیزه در نمایندگی جامعةالمصطفی در استان خراسان رضوی(ع)، باید بتوانیم تولیدات رسانه ای کوتاهی داشته باشیم که در جهانی قابل انتشار باشد.

وی اظهار داشت: باید قدر ظرفیت‌های داخلی خود را بدانیم و برای ارتقای سطح کیفی تولیدات رسانه‌ای، از ظرفیت های دو نهاد، نهایت بهره را ببریم.

رئیس صدا و سیمای استان خراسان رضوی(ع) با بیان اینکه جامعةالمصطفی دستاورد نظام جمهوری اسلامی ایران برشمرده می شود که اقدامات در خور تقدیری در عرصه جهانی برای تبلیغ اسلام ناب انجام داده است، گفت: با همکاری این نهاد ارزشمند، تولیدات رسانه‌ای ما باید پشتوانه پژوهشی داشته باشند و به صورت علمی ارائه شوند.

شایان ذکر است هم افزایی و بهره گیری از ظرفیت ها و توانمندی های طرفین برای گسترش همه جانبه کشور، انجام پروژه های علمی و رسانه ای به منظور تحقق اهداف والای انقلاب اسلامی، برنامه ریزی برای ارتقای جایگاه رسانه، تبلیغ و اطلاع رسانی با استفاده از ظرفیت های مختلف دوطرف، همكاری و مشاركت متقابل در تقویت هویت بین المللی مشهد و گسترش فرهنگ میزبانی شایسته از مهمانان بین المللی، از اهداف این تفاهم نامه است.

گفتنی است این مراسم با رعایت کامل پروتکل های بهداشتی و فاصله گذاری اجتماعی برگزار شد.


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج
جدیدترین اخبار

صفحه اصلی ریاست آموزش ارتباطات و بین الملل پژوهش فرهنگی تربیتی بین الملل