ریاست | آموزش | ارتباطات و بین الملل | پژوهش | فرهنگی تربیتی | بین الملل | یادداشت | آرشیو نشریات | چندرسانه ای | پیوندها | ارتباط با ما | العربیة | ENGLISH |
صفحه اصلی ریاست آموزش ارتباطات و بین الملل پژوهش فرهنگی تربیتی بین الملل


 تاریخ: سه شنبه ١٣ آبان ١٣٩٩      ساعت: ٠٨:٤٢        شماره خبر: ١١٤٣٥٤          پرینت

دیدار صمیمانه روان‌شناسان و مشاوران جامعةالمصطفی با حجت‌الاسلام والمسلمین‌ دکتر عباسی

گروه خبر: روان‌شناسان و مشاوران جامعةالمصطفی با حجت‌الاسلام والمسلمین دکتر عباسی دیدار کردند.

به گزارش مرکز خبر و اطلاع‌رسانی جامعةالمصطفی، حجت‌الاسلام والمسلمین‌ دکتر عباسی در این جلسه، با تبریک میلاد باسعادت پیامبر گرامی اسلام(ص) و امام صادق(ع) و نیز گرامیداشت هفته وحدت، نگرانی و تأسف خود را از اهانت به ساحت پیامبر اعظم(ص) ابراز نمود و خاطرنشان ساخت: متأسفانه، امروز گروهی افراطی به نام اسلام، دست به اقدامات نابخردانه ­ای می‌زنند که خود از حمایت‌های قدرت‌های مروج اسلام‌هراسی برخوردارند و این دو گروه، همچون دو تیغه یک قیچی، به دنبال آسیب زدن به چهره نورانی اسلام و پیامبر عظیم‌الشأن اسلام(ص) هستند.

وی، در ادامه، با تأکید بر ضرورت وجود بخش مشاوره در جامعةالمصطفی، اظهار داشت: در موقعیت‌های خطیر همچون ازدواج، انتخاب‌های شغلی، مشکلات خانوادگی و...، ضرورت مشاوره بهتر احساس می‌شود و در این مقاطع، افراد نیاز بیشتری به امداد روحی و معنوی دارند. حتی افرادی که در بیشتر مواقع پشتیبان اطرافیان خود هستند، در برخی مقاطع نیازمند حمایت و پشتیبانی فکری و روحی هستند.

رئیس جامعةالمصطفی ادامه داد: جامعةالمصطفی نیز به عنوان مرکز آموزشی بین‌المللی، که فراگیران آن با شرایط ویژه‌ای همچون مشکلات دوری از وطن روبه‌رو هستند، نیاز به راه‌اندازی مرکز تخصصی مشاوره را از سالیان قبل به درستی تشخیص داد و این نهاد از سال‌های دور شکل گرفته و مشغول ارائه خدمات مشاوره است.

حجت‌الاسلام والمسلمین دکتر عباسی پیشگیری در مشکلات و بیماری‌های روحی-روانی را همانند بیماری‌های جسمی، بهتر از درمان دانست و یادآور شد: مجموعه فعالیت‌هایی که بتواند بنیه روحی و معنوی افراد را برای مواجهه با حوادث سخت و مشکلات مقاوم سازد، باید مورد توجه برنامه‌ریزان فرهنگی جامعةالمصطفی قرار گیرد تا افراد در رویارویی با شرایط سخت، کمتر دچار ریزش روحی شوند.

وی با اشاره به برخی سرمایه‌های ارزشمند انگیزشی و عاطفی، ابراز داشت: این سرمایه‌‌ها مانند زیارت مشاهد مشرفه، توسل و توکل به خدای متعال، درس‌های اخلاق، انس با قرآن و...، نقش پیشگیرانه در برابر مشکلات روحی دارند و مسئولان ما نیز باید در برنامه‌ریزی‌های فرهنگی به این سرمایه‌ها توجه ویژه‌ای داشته باشد.

حجت‌الاسلام والمسلمین دکتر عباسی افزود: مؤمنان در شرایط سخت آرامش بیشتری دارند، زیرا خود را تحت چتر حمایت قدرت لایزال الهی می‌بینند. تقویت این روحیه در گام نخست می‌تواند حل‌کننده بسیاری از مشکلات روحی باشد؛ با وجود این، افراد ممکن است در شرایط ویژه‌ای قرار گیرند که توان و قدرت فائق آمدن بر مشکلات را نداشته باشند و در این شرایط، اهمیت مراجعه به مشاوران بیشتر از هر زمانی احساس می‌شود.

وی شخصیت مشاور را در مشاوره اسلامی و مبتنی بر ارزش‌های دینی، بسیار مهم دانست و یادآور شد: رازداری و امانت‌داری مشاور موجب اعتماد مراجعه‌کننده می‌گردد؛ بنابراین، لازم است از مشاوران امین و رازدار، دارای دانش و شناخت لازم و همچنین برخوردار از تجربه کافی در مشاوره بهره برد.

حجت‌الاسلام والمسلمین دکتر عباسی با اشاره به پیچیدگی کار مشاوران در المصطفی، اذعان داشت: کار شما با توجه به تفاوت‌های فرهنگی ملیت‌های مختلف جامعه هدف، دشوارتر و دارای پیچیدگی دوچندان است و در این مسیر ضرورت دارد دانش ویژه‌ای برای مشاوره در جامعةالمصطفی، بومی‌سازی، ثبت و منتقل گردد.

رئیس جامعةالمصطفی، در پایان، پاسخ به شبهات بینشی و عقیدتی را ذیل خدمات مشاوره قابل دسته‌بندی دانست و افزود: امروز که همه بخش‌ها با مشکلات و تنگناهایی روبه‌رو هستند و لازم است با همت دوچندان بر این مشکلات غلبه کنیم، ایثار و فداکاری شما عزیزان می‌تواند یاریگر طلاب و مسئولان جامعةالمصطفی باشد تا پرتلاش و باانگیزه، از این مرحله نیز سربلند عبور نماییم.


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج
جدیدترین اخبار

صفحه اصلی ریاست آموزش ارتباطات و بین الملل پژوهش فرهنگی تربیتی بین الملل