ریاست | آموزش | ارتباطات و بین الملل | پژوهش | فرهنگی تربیتی | بین الملل | یادداشت | آرشیو نشریات | چندرسانه ای | پیوندها | ارتباط با ما | العربیة | ENGLISH |
صفحه اصلی ریاست آموزش ارتباطات و بین الملل پژوهش فرهنگی تربیتی بین الملل


 تاریخ: شنبه ١٧ آبان ١٣٩٩      ساعت: ٠٧:٤٥        شماره خبر: ١١٤٤٠٠          پرینت

نماینده جامعة المصطفی در استان خراسان رضوی(ع):

جامعةالمصطفی پرچم دار اتحاد اسلامی در سرزمین‌های اسلامی است

گروه خبر: حجت‌الاسلام‌والمسلمین محمدرضا صالح در نشست  مجازی «وحدت امت اسلامی؛ زمینه‌ساز تمدن نوین اسلامی» گفت: امروز جامعةالمصطفی پرچم دار اتحاد اسلامی در سرزمین‌های اسلامی است و نقش مؤثری در احیای تمدن اسلامی در کشورهای اسلامی دارد.

به گزارش مرکز خبر و اطلاع رسانی جامعةالمصطفی، حجت‌الاسلام‌والمسلمین صالح، نماینده جامعةالمصطفی در استان خراسان رضوی(ع) اظهار داشت: از آغاز اسلام، یکی از برنامه‌ها و دغدغه‌های پیامبر اکرم (ص) بوده است و ائمه معصوم (علیهم‌السلام) و علمای بزرگان دین پیوسته به دنبال انسجام و یکپارچگی مسلمانان در جهان اسلام بوده اند.

عضو شورای اندیشه ورزان اندیشکده المصطفی ادامه داد: در عصر حاضر، با وقوع انقلاب اسلامی، امام خمینی (ره) و مقام معظم رهبری(مدظله العالی) وحدت را به ‌صورت ویژه، موضوع راهبردی و یکی از اصول انقلاب اسلامی بیان کردند.

وی با اشاره به اندیشه امامین انقلاب اسلامی و تأکید آنها به اتحاد و وحدت و همدلی، گفت:  امام خمینی(ره) بنیان‌گذار هفته وحدت بودند و این درباره تصریح کردند: «آن وحدتی که در قرآن آمده است، برای مدتی کوتاه نیست، بلکه همه عالم نیاز به وحدت دارند».

حجت‌الاسلام‌والمسلمین صالح با اشاره به اینکه تمدن نوین اسلامی در سال‌های اخیر مورد توجه رهبر انقلاب(مدظله العالی) قرار گرفته است، افزود: یکی از تأکیدات رهبر انقلاب اسلامی(مدظله العالی)، پی‌ریزی تمدن نوین اسلامی است.

وی با بیان اینکه تمدن نوین اسلامی با شعار و سخنرانی و نوشتن محقق نمی‌شود، بلکه باید زمینه و بسترهای لازم آن فراهم گردد، افزود: یکی از مؤلفه‌های زمینه‌ساز تمدن نوین اسلامی، وحدت است.

نماینده جامعةالمصطفی در استان خراسان رضوی(ع)، در ادامه، به مؤلفه‌های تمدن ساز اشاره کرد و افزود:  ایمان، باورها و اندیشه‌های معنوی، عقل‌گرایی و اندیشه ورزی، اخلاق و ارزش‌های اسلامی و اتحاد و انسجام و یکپارچگی اجتماعی، جزو مؤلفه‌های تمدن ساز است.

عضو شورای اندیشه ورزان اندیشکده المصطفی درباره اهمیت عقل‌گرایی، گفت: اسلام، کسی را که از بصیرت و تفکر لازم برخوردار نیست و از ابزارهای عقلانیت استفاده نمی‌کند، در ردیف حیوانات می‌داند. همچنین از سوی دیگر، جوامعی که فقط به عقل نوبنیاد عمل کنند، دچار انحطاط می‌شوند.

وی با بیان اینکه امروز، کارآمدی اندیشه سیاسی اسلامی در برابر ناکارآمدی اندیشه غربی کاملاً مشخص است و ما باید مؤلفه اصلی در امنیت و قدرت ویژه داشته باشیم، افزود: امنیت و قدرت در تشکیل تمدن اسلامی بسیار مؤثر هستند و در سایه وحدت و همگرایی در جامعه اسلامی محقق می‌شوند.

حجت‌الاسلام‌ والمسلمین صالح با اشاره به اینکه باید اختلافات را کنار بگذاریم، افزود: وحدت اسلامی، از عالمان دینی آغاز می‌شود؛ امروز المصطفی پرچم دار اتحاد اسلامی در سرزمین‌های اسلامی است و نقش مؤثری در احیای تمدن اسلامی  در کشورهای اسلامی دارد.

وی با تأکید بر اینکه باید تاریخ تمدن اسلامی را مطالعه کنیم، افزود: رژیم اسرائیل با غصب سرزمین فلسطین و مسجدالاقصی، همچنان به دنبال ارتباط با جوامع اسلامی است و متأسفانه دولت‌های اسلامی به ‌صورت رسمی با این رژیم غاصب رابطه رسمی دارند. این مسئله به یکپارچگی و وحدت کشورهای اسلامی آسیب می‌زند.

نماینده جامعةالمصطفی در استان خراسان رضوی(ع) گفت: به قرآن و سیره نبوی(ص) برگردیم؛ فاصله گرفتن از قرآن کریم، آسیب بزرگی است. همچنین در سطح جوامع اسلامی، سبک زندگی مسلمانان با سبک زندگی اسلامی بسیار فاصله دارد؛ لازم است ارزش‌های اسلام و پیامبر(ص) را در بین جوانان تقویت کنیم.


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج
جدیدترین اخبار

صفحه اصلی ریاست آموزش ارتباطات و بین الملل پژوهش فرهنگی تربیتی بین الملل