ریاست | آموزش | ارتباطات و بین الملل | پژوهش | فرهنگی تربیتی | بین الملل | یادداشت | آرشیو نشریات | چندرسانه ای | پیوندها | ارتباط با ما | العربیة | ENGLISH |
صفحه اصلی ریاست آموزش ارتباطات و بین الملل پژوهش فرهنگی تربیتی بین الملل


 تاریخ: چهارشنبه ٢٣ تير ١٤٠٠      ساعت: ١٣:٢٣        شماره خبر: ١١٧٩٨١          پرینت

جلسه اداره‌کل روابط عمومی و مسئولان تشکل‌های فرهنگی مجتمع آموزش عالی بنت‌الهدی

گروه خبر: جلسه اداره‌کل روابط عمومی و مسئولان تشکل‌های فرهنگی مجتمع آموزش عالی بنت‌الهدی، با حضور مدیرکل روابط عمومی جامعةالمصطفی، مسئولان معاونت فرهنگی- تربیتی، مدیر اداره ارتباطات و مسئولان برخی از تشکل‌های فرهنگی مجتمع آموزش عالی بنت‌الهدی، در نمازخانه مجتمع برگزار شد.

در جلسه اداره‌کل روابط عمومی و مسئولان تشکل‌های فرهنگی مجتمع آموزش عالی بنت الهدی، آقای الله اکبری، ضمن ابراز خرسندی از برگزاری این جلسه، اظهار داشت: برگزاری چنین جلساتی، زمینه‌ساز بررسی مشکلات و ارائه راهکارهای مؤثر به منظور رفع موانع و مشکلات و تسهیل در اجرای وظایف خواهد بود.

مدیرکل روابط عمومی کار کردن در گروه‌های جمعی همانند تشکل‌ها را دارای اهمیت و برکات زیادی دانست و ابراز کرد: در کارهای گروهی، ضمن هم‌افزایی، کارها بین اعضا تقسیم می‌شود و بازدهی کارها بهبود می‌یابد.

آقای الله‌اکبری‌ تمرین کار جمعی را از دیگر برکات تشکل­ها عنوان کرد و با اشاره به تنوع زبانی، علمی و ‌رشته‌ای در مجتمع آموزش عالی بنت‌الهدی، یکی از کارهای مهم معاونت فرهنگی- تربیتی را تشکیل تشکل‌های فرهنگی برشمرد و تصریح کرد: یادگیری مدیریت و مسئولیت‌پذیری در تشکل، یکی دیگر از برکات کار جمعی به شمار می‌رود، ضمن اینکه نباید از انتقال تجریبات فردی، که از برکات این گونه کارهاست، غفلت کرد.

وی ظرفیت‌های تشکل‌ها را بسیار زیاد دانست و با تأکید بر اینکه می‌توان در قالب تشکل‌های فرهنگی، کارهای فراوانی انجام داد، برخی از این کارها را تألیف، ترجمه، حضور در فضای مجازی، پاسخ به شبهات، راه‌اندازی گفت‌وگوهای علمی و فرهنگی، مدیریت گروهها و کانال­ها در شبکه‌های اجتماعی، کارهای هنری و برگزاری نشست‌های گفت‌وگومحور با حضور اندیشمندان و دانشمندان برشمرد و خاطرنشان ساخت: در این مسیر و در تعامل با نهادهای دیگر، ظرفیت‌های پنهان به منصه ظهور می‌رسد و این امر، آورده بسیار خوبی به شمار می‌رود.

مدیرکل روابط عمومی، ضمن تأکید بر حضور طلاب، دانش‌پژوهان و دانش‌آموختگان جامعةالمصطفی در امور مختلف، تربیت علمی و مهارت‌افزایی طلاب را مهم دانست و با بیان اینکه علمی که با تخصص و مهارت همراه نگردد، بی‌فایده است، پیشنهاد کرد که تشکل‌های فرهنگی نقشه جامع و چشم‌اندازی برای مسیر آینده خویش ترسیم نمایند تا مشخص باشد که قصد دارند به چه اهدافی دست یابند.

وی برنامه‌ریزی برای آینده و تعیین هدف را ضروری برشمرد و برنامه‌ریزی را موجب دوری از سردرگمی و نزول کیفی کارها عنوان کرد. همچنین شناور بودن نیروها را یکی از آفت‌های تشکل‌ها دانست و تصریح نمود: کادرسازی، یکی از کارهای بسیار مهم در تشکل‌هاست و نباید به گونه‌ای باشد که در صورت دانش‌آموختگی مسئول  و شورای تشکل و دوری آنان از امور اجرایی، تشکل‌ها با مشکلات عدیده‌ مواجه شوند.

آقای الله‌اکبری مشخص بودن نقشه راه را زمینه‌ساز پویایی تشکل‌ها دانست و با بیان اینکه اگر تشکلی افول نماید، مخاطبان خویش را از دست خواهد داد، مهم‌ترین ویژگی کارهای اجرایی را برخورداری از نیت خدایی عنوان کرد و ضمن تأکید بر داشتن اخلاص در عمل، توکل و توسل در عمل، مخاطب‌شناسی را بسیار مهم ارزیابی کرد و اظهار داشت: لازم است هر تشکل به مخاطبان خود توجه داشته باشد و جامعه هدف را بشناسد.

وی افزود: تشکل‌های فرهنگی علاوه بر توجه به داخل کشور، باید به مخاطبان خویش در خارج کشور نیز توجه داشته باشند و به گونه‌ای جذاب فعالیت نمایند تا مخاطبان خارج کشور را نیز تحت تأثیر قرار دهد.

مدیرکل روابط عمومی، در بخش دیگری از سخنانش، تجربه‌نگاری را موجب بهره‌مندی دیگران از تجربیات افراد دیگر در زمینه‌های گوناگون دانست و درباره نشریه آسمانی‌ها، که رویکرد ویژه‌ای به جهاد و شهادت دارد، خاطرنشان کرد: بیشتر مطالب این نشریه تولیدی است و این ویژگی، ارزش کار را فزونی می‌بخشد. در جامعه کنونی، برخی از ظرفیت‌های مربوط به شهدا کم‌رنگ شده است و  این مفاهیم را باید برای نسل‌هایی که به عرصه آمده‌اند، بازگو نماییم.

آقای الله‌اکبری، با بیان اینکه هر چه کار سخت‌تر باشد، ارزشش بیشتر است، تصریح کرد: اگر بانوان طلبه از توانایی فعالیت در این عرصه برخوردارند، می‌توان در بستر گسترده‌‌تری به این امور مبادرت ورزید و پیام شهدا که در واقع پیام اسلام و مکتب اهلبیت علیهم السلام است را بیش از پیش ترویج کرد.

وی، در ادامه، از ظرفیت‌های اداره‌کل روابط عمومی جامعةالمصطفی سخن به میان آورد و با اشاره به فعالیت‌های خبری مرکز خبر و اطلاع‌رسانی جامعةالمصطفی که در قالب پایگاه خبری (المصطفی‌نیوز) و نشریه پیام المصطفی منعکس می‌گردد و نیز راه‌اندازی کانال روابط عمومی/ مرکز خبر المصطفی در پیام‌رسان ایتا به منظور انعکاس اخبار مربوط به جامعةالمصطفی، برای انتشار اخبار علمی و فعالیت‌های تشکل‌های فرهنگی اعلام آمادگی کرد.

آقای الله‌اکبری، در پایان، ابراز داشت که با تعامل با اداره‌کل روابط عمومی، می‌توان کارگاه‌های مختلفی در زمینه‌های گوناگون نشریات برگزار نمود.

خانم صباغ، معاون فرهنگی- تربیتی مجتمع آموزش عالی بنت‌الهدی نیز ضمن ابراز خرسندی از حضور مدیرکل روابط عمومی در این مجتمع، حاضران در جلسه را معرفی کرد و برگزاری چنین جلساتی را موجب پیشبرد اهداف تشکل‌های فرهنگی مجتمع ارزیابی نمود که بسیاری از آنها در زمینه‌های گوناگون مانند انتشار نشریات، برگزاری مراسم و... فعالیت دارند.

در ادامه، خانم نیکوکلام، رئیس اداره فرهنگی مجتمع، با اشاره به موانع موجود در انجام امور فرهنگی، رسمیت‌بخشی به سایت‌های تشکل‌های فرهنگی را بسیار مهم دانست و مساعدت در دعوت از استادان طراز اول برای حضور در نشست‌ها و برنامه‌های گوناگون را یکی از زمینه‌های همکاری اداره‌کل روابط عمومی با تشکل‌های فرهنگی برشمرد.

خانم مرادی، کارشناس تشکل‌های فرهنگی نیز برخی از تشکل‌های فرهنگی را ملیتی و برخی دیگر را فراملیتی دانست و با اشاره به رویکرد تشکل‌های فراملیتی، تصریح کرد: این تشکل­ها در موضوعات قرآنی، مهدویت و هنری فعال هستند.

کارشناس تشکل‌های فرهنگی، با اشاره به وجود یازده سایت به زبان‌های مختلف، که تحت مدیریت تشکل‌ها هستند و آماده‌سازی نُه نشریه به صورت ثابت، ترجمه کتاب، بروشور و ویژه‌نامه به زبان‌های مختلف را از دیگر زمینه‌های فعالیتی تشکل‌ها برشمرد و با اشاره به برخی از مشکلات تشکل‌ها در زمینه اداره سایت و به‌روزرسانی آنها، خواستار توجه مسئولان المصطفی به این مسائل و تلاش به منظور رفع مشکلات موجود شد.

شایان ذکر است در این جلسه، برخی از مسئولان تشکل‌های فرهنگی مجتمع آموزش عالی بنت‌الهدی، نظرات و مسائل مدنظر خود را مطرح کردند.


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج




جدیدترین اخبار

صفحه اصلی ریاست آموزش ارتباطات و بین الملل پژوهش فرهنگی تربیتی بین الملل