صفحه اصلی > مهمترین اخبار > نمایش خبر 
1397/03/31


    معاون آموزشي جامعة المصطفي العالميه خبر داد:

  تحصيل 30 هزار نفر دانش‌پژوه در جامعة المصطفي


  تاريخ  انتشار خبر: سه شنبه ٢١ شهريور ١٣٩٦

  ساعت انتشار خبر: ٠٩:٥٣

  شماره خبر: ٨٨٥٣٨


معاون آموزشي جامعه المصطفي العالميه گفت: بالغ بر 30 هزار نفر دانش‌پژوه در جامعة المصطفي مشغول تحصيل هستند كه 20 تا 25 درصد از دانش‌پژوهان را خواهران تشكيل مي‌دهند.

به گزارش مرکز خبر و اطلاع رسانی جامعةالمصطفی، حجت‌الاسلام والمسلمین علي عباسي در گفت‌وگویی با اشاره به شرايط تحصيل در جامعه المصطفي العالميه اظهار کرد: بالغ بر 30 هزار نفر دانش‌پژوه در جامعه المصطفي مشغول تحصيل هستند که 20 تا 25 درصد از دانش‌پژوهان را خواهران تشکيل مي‌دهند البته در برخي مراکز خواهران نسبت بيشتري دارند.

معاون آموزشي جامعه المصطفي العالميه با بيان اينکه زبان رسمي آموزشي جامعة المصطفي در داخل کشور زبان فارسي است گفت: برخي از زبان‌ها مانند عربي نيز پذيرفته شده ولي مدارس خاصي براي زبان‌هاي ديگر طراحي شده است. برخي از مديران مراکزي را با عنوان مراکز پيوسته ايجاد کردند که ممکن است در آنها از زبان‌هاي محلي استفاده شود.

وي خاطرنشان کرد: مراکز خاصي براي آموزش زبان فارسي با روش‌ها و شيوه‌هاي خاص طراحي شده در اين زمينه المصطفي تجارب ارزشمندي دارد. طي اين سال‌ها ده ها هزار نفر از مناطق مختلف دنيا در زمينه زبان فارسي آموزش‌هاي لازم را فراگرفتند.

حجت الاسلام والمسلمین عباسي ادامه داد: اين افراد ظرفيت عظيم فرهنگي براي نظام جمهوري اسلامي و زبان فارسي در دنيا هستند البته در کشورهاي ديگر علاوه بر آموزش زبان فارسي و عربي، آموزش زبان بومي و محلي نيز در دستور کار است.

وي با اشاره به اهميت ارتباط با فارغ‌التحصيلان جامعه المصطفي گفت: تلاش‌ مي‌شود تا ارتباط با دانش‌آموختگان افزايش پيدا کند و بتوانيم براي آنها دوره‌ها و آموزش‌هاي کوتاه مدت برگزار کنيم.

معاون آموزشي جامعه المصطفي العالميه عنوان کرد: دانشگاه مجازي جامعه المصطفي يکي از بخش‌هاي مهم آموزشي است که امروز نزديک به 5 هزار نفر را زيرپوشش دارد. به نظر مي‌رسد از طريق اين دانشگاه مي‌توانيم ارتباط علمي خوبي با فارغ التحصيلان داشته باشيم.


        نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج
جدیدترین اخبار
 

                                                  تمام حقوق اين پايگاه متعلق به مرکز خبر و اطلاع رسانی جامعه المصطفی می باشد و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.

                                              تلفن تماس: 37172460 - 25 - 98+ ll نمابر: 37172457 - 25 - 98+ ll ايميل: news@miu.ac.ir