صفحه اصلی > مهمترین اخبار > نمایش خبر 
1397/04/26


   

  مؤسسه‌ الرضا(ع)؛ حافظ کرامت انسانی در نیجریه


  تاريخ  انتشار خبر: سه شنبه ٢١ شهريور ١٣٩٦

  ساعت انتشار خبر: ١٠:٠١

  شماره خبر: ٨٨٥٥٦


گروه بین‌الملل: رئیس مؤسسه خیریه و آموزشی الرضا(ع) شهر کادونای نیجریه با حضور در سفارت ایران در این كشور به تبیین برنامه‌های این مؤسسه در حمایت از افراد بی‌بضاعت، كودكان بی‌سرپرست و زنان بدسرپرست پرداخت.

به گزارش مرکز خبر واطلاع رسانی جامعه المصطفی،  به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی، حاجیه ربیع سالیسو، رئیس مؤسسه خیریه و آموزشی الرضا(ع) شهر کادونای نیجریه با حضور در سفارت جمهوری اسلامی ایران در ابوجا (پایتخت نیجریه)، با رحیمی، سفیر و عظیمی‌نصرآباد، رایزن فرهنگی كشورمان در نیجریه، دیدار و گفت‌وگو کرد.
 
ربیع سالیسو در این دیدار، شرح مفصلی از فعالیت‌های مختلف این مؤسسه آموزشی و فعال در امور خیریه ارائه داد و با تأكید بر غیردولتی، غیرانتفاعی و غیرمذهبی بودن این مؤسسه، اظهار كرد: مؤسسه خیریه امام رضا(ع) در زمینه کمک به زنان بیوه، کودکان بی‌سرپرست و آسیب‌پذیر، یتیمان‌، آوارگان و سایر اقشار آسیب‌پذیر جامعه فعالیت می‌کند.
 
وی افزود: مؤسسه برای اطمینان از حفظ کرامت انسان‌ها مواردی همچون آموزش و پرورش، حفظ امنیت زنان و کودکان، ارائه مشاوره‌های روانی، اعطای بورسیه تحصیلی و مهارت‌های کارآفرینی را در دستور کار خود قرار داده است.
 
سالیسو همچنین، بیان كرد: این مؤسسه دارای یک یتیم‌خانه و مدرسه با امکانات مناسب است که در صورت تأمین بودجه می‌توان آن را تا مقاطع بالاتر گسترش داد. از دیگر فعالیت‌های مؤسسه، تلاش در توانمندسازی زنان و جوانان از طریق آموزش، تأمین خدمات بهداشتی، تأمین دارو و مواد امدادی و کمک‌های حقوقی به قربانیان خشونت‌های جنسیتی و خانوادگی است.

رئیس مؤسسه خیریه الرضاع) همچنین درباره شیوه آموزشی این مؤسسه اظهار كرد: به دلیل ثبت رسمی این مرکز توسط دولت، آموزش‌های آن مورد تأیید مقامات مربوطه است. ما صبح‌ها آموزش‌های معمول مدارس نیجریه را اجرا می‌كنیم و بعدازظهرها هم تمرکز آموزش‌ها را بر آموزه‌های اسلامی ـ خاصه اهل البیت (ع) ـ گذاشته‌ایم.
 
وی در خصوص تأمین منابع مالی فعالیت‌های مؤسسه هم گفت: در ابتدا با پول مختصری که به ارث برده بودم کار را آغاز کردم؛ ولی هم‌اکنون افراد خیر، حامیان این مؤسسه هستند و به دلیل ثبت رسمی آن از حمایت‌های قانونی دولت به خصوص در زمینه تعقیب متجاوزان به حقوق دانش‌آموزان و افراد تحت پوشش مؤسسه و احقاق حق آنان برخوردار هستیم.

ایران همواره حامی فعالیت‌های انسان‌دوستانه است
 
رحیمی، سفیر ایران در نیجریه نیز ضمن تقدیر از زحمات مسئولین مؤسسه خیریه و آموزشی الرضا (ع) در کمک‌رسانی به افراد بی‌بضاعت و آسیب‌پذیر جامعه به خصوص کودکان و زنان، خواستار ارتباط بیشتر مؤسسه با نهادهای مرتبط جمهوری اسلامی ایران به خصوص رایزنی فرهنگی در راستای توسعه فعالیت‌ها و ارتقای سطح آنها شد.
 
وی همچنین تأكید كرد: جمهوری اسلامی ایران همواره حامی و پشتیبان اینگونه فعالیت‌های انسان‌دوستانه است.
 
سپس، عظیمی‌نصرآباد، رایزن فرهنگی كشورمان هم از تلاش‌های مسئولان مؤسسه خیریه و آموزشی الرضا(ع) قدردانی كرد و خواستار توسعه روابط و همکاری‌های متقابل شد.
 
وی با تأکید بر اهمیت آموزش و تربیت افراد تحت پوشش مؤسسه، آمادگی رایزنی فرهنگی ایران را به منظور کمک به گسترش و ارتقای سطح آموزش در این مرکز، اعلام كرد/. 
 


        نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج
جدیدترین اخبار
 

                                                  تمام حقوق اين پايگاه متعلق به مرکز خبر و اطلاع رسانی جامعه المصطفی می باشد و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.

                                              تلفن تماس: 37172460 - 25 - 98+ ll نمابر: 37172457 - 25 - 98+ ll ايميل: news@miu.ac.ir