صفحه اصلی > مهمترین اخبار > نمایش خبر 
1397/03/31


   

  واکاوی اسلام‌هراسی در دانشگاه کانادا


  تاريخ  انتشار خبر: پنج شنبه ٢٣ شهريور ١٣٩٦

  ساعت انتشار خبر: ١١:٥٣

  شماره خبر: ٨٨٥٨٩


گروه بین‌الملل: سمینار بررسی پدیده اسلام‌هراسی، روز‌های ۲۳ و ۲۴ شهریورماه در دانشگاه شهر «لاوال» کانادا برگزار می‌شود.

به گزارش مرکز خبر واطلاع رسانی جامعه المصطفی، به نقل از خبرگزاری عربی اینا، این سمینار با نظارت «عبدالوهاب مکی»، از اساتید این دانشگاه و با هدف پرداختن به واقعیت زندگی مسلمانان در کانادا و افزایش اقدامات نفرت‌انگیز علیه آن‌ها برگزار می‌شود.

 
سمینار مذکور با عنوان «پدیده اسلام‌هراسی ضد مسلمانان» برگزار خواهد شد و «عبدالوهاب مکی»، استاد دانشگاه و متخصص علم انسان‌شناسی بر آن نظارت دارد.

 

عبدالوهاب مکی در این باره گفت: با توجه به این که زنان مسلمان بیشترین قربانیان این پدیده در جامعه کانادا هستند،محور آغاز این سمینار، زنان خواهد بود و کارشناسان کانادایی و اروپایی دیدگاه‌ها و نقطه‌نظرات خود را در مورد این پدیده ارائه می‌دهند.

این استاد دانشگاه بیان کرد: پدیده اسلام‌هراسی نوعی از «افراط‌گرایی خشن» به شمار می‌رود و لازم است برنامه‌های پیشگیرانه و آگاهی‌بخش برای رسیدگی به این موضوع توسعه یابد. همچنین ضروری است که جامعه کانادا با آغوش باز، برای افزایش آگاهی و تبادل‌نظر در مورد دین اسلام و شعائر آن تمایل بیشتری نشان دهد.

«جمال غاید»، یکی از رهبران اقلیت مسلمانان الجزایر در کانادا نیز در این رابطه اعلام کرد: پدیده اسلام‌هراسی تنها به ارسال نامه‌های تهدیدآمیز به مسئولان مساجد متوقف نمی‌شود، بلکه ما اخیرا حتی شاهد به آتش کشیده‌شدن خودروی امام جماعت مسجد کبک کانادا بوده‌ایم.

یادآور می‌شود، مساجد ایالت‌های مختلف کانادا اخیرا با تلاش‌هایی برای تخریب و هتک حرمت مواجه بوده‌اند، این در حالی است که حمله به زنان محجبه پس از افزایش ورود پناهندگان سوری به این کشور به شکل نگران‌کننده‌ای افزایش یافته و رهبران جامعه مسلمان کانادا خواستار مقابله با پدیده اسلام‌هراسی به شیوه‌های مختلف هستند/.


        نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج
جدیدترین اخبار
 

                                                  تمام حقوق اين پايگاه متعلق به مرکز خبر و اطلاع رسانی جامعه المصطفی می باشد و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.

                                              تلفن تماس: 37172460 - 25 - 98+ ll نمابر: 37172457 - 25 - 98+ ll ايميل: news@miu.ac.ir