ریاست | آموزش | ارتباطات و بین الملل | پژوهش | فرهنگی تربیتی | بین الملل | یادداشت | آرشیو نشریات | چندرسانه ای | پیوندها | ارتباط با ما | العربیة | ENGLISH |
صفحه اصلی ریاست آموزش ارتباطات و بین الملل پژوهش فرهنگی تربیتی بین الملل


 تاریخ: پنج شنبه ٢٧ مهر ١٣٩٦      ساعت: ١١:١٠        شماره خبر: ٨٩٢٢٩          پرینت

رئیس دانشگاه مجازی المصطفی؛

برای نشر دین تردیدی در استفاده از فضای مجازی وجود ندارد

حجت الاسلام والمسلمین حسینی گفت: تأکید آموزه های ادیان الهی برای علم آموزی آحاد جامعه، تردیدی در استفاده از فن آوری های نوین از جمله فضای مجازی برای گسترش معارف دینی در جامعه بجا نمی گذارد.

حجت الاسلام والمسلمین حسینی گفت: تأکید آموزه های ادیان الهی مخصوصا دین اسلام برای علم آموزی برای آحاد جامعه و زنان و مردان و سفارش پیامبر اسلام به یادگیری دانش حتی در دورترین نقاط عالم، تردیدی در استفاده از فن آوری های نوین از جمله فضای مجازی برای گسترش معارف دینی در جامعه بجا نمی گذارد.

به گزارش مرکز خبر و اطلاع رسانی جامعه المصطفی، حجت الاسلام والمسلمین سید مهدی حسینی رئیس دانشگاه مجازی المصطفی و رئیس کنفرانس بین المللی "ظرفیت شناسی و تأثیرگذاری فضای مجازی در ارتقای آموزش های دینی" صبح امروز در جمع اندیشمندانی از 26 ملیت جهان اظهار داشت: دانشگاه مجازی المصطفی یکی از نهادهای جامعه المصطفی العالمیه است که با هدف گسترش علوم اسلامی و انسانی تأسیس شده و بدنبال استفاده از فن آوری های نوین برای گسترش علوم انسانی و اسلامی در سراسر جهان بدون محدودیت دینی، جنسیت و جغرافیا و دین است.

وی افزود: دانشگاه مجازی المصطفی علاوه بر آموزش دین اسلام، به بازتولید رسانه های دینی مباردت می ورزد تا همگان با زلال معارف اهل بیت(ع) آشنا شوند.

رئیس دانشگاه مجازی المصطفی در مورد ویژگی های دانشگاه مجازی المصطفی گفت: در این دانشگاه مجازی، متناسب با نیازها دوره های مختلف برگزار و رشته های مختلف علوم انسانی در مقاطع مختلف، دوره های کوتاه مدت و پودمانی ارائه می شود. علاوه بر آموزش های علوم انسانی، آموزش زبان فارسی را آغاز کرده ایم تا مشتاقان با زبان فارسی آشنا شوند.

وی افزود: دانشگاه مجازی المصطفی با بیش از ده سال سابقه در تعلیم و تربیت در فضای مجازی توانسته است از بیش از نود میلت جهان دانش پژوهانی تربیت کند.

حجت الاسلام والمسلمین حسینی عنوان کرد: دوره ها و کلاس ها به هفت زبان زنده دنیا ارائه می شود و شیوه آموزشی با بهره مندی از جدیدترین یافته های فن آوری اطلاعات و آموزش راه دور است.

وی در مورد اهمیت فضای مجازی برای ترویج دین اظهار داشت: روزگاری دوستداران علم و دانش برای فراگیری علوم، مشکلات فراوانی داشتند و متولیان امر تربیت و تربیت باید متحمل مشتقت ها و صرف هزینه های زیاد می شدند. ولی امروز به برکت فضای مجازی و دست آوردهای فن آورانه، انتقال فرهنگ و دانش بدون محدودیت زمانی و مکانی صورت می گیرد که آن را دوره انفجار اطلاعات نامیده اند. دسترسی به اطلاعات به گونه ای است که همه نهادها و افراد به فضای مجازی وابسته شدند و زندگی بدون آن میسر نیست. روش های سنتی به کنار رفته و استفاده از ظرفیت های فضای مجازی یکی از راه های گسترش اخلاق و فضیلت در جامعه است.

رئیس دانشگاه مجازی المصطفی عنوان کرد: تأکید آموزه های ادیان الهی مخصوصا دین اسلام برای علم آموزی برای آحاد جامعه و زنان و مردان و سفارش پیامبر اسلام به یادگیری دانش حتی در دورترین نقاط عالم، تردیدی در استفاده از فن آوری های نوین از جمله فضای مجازی برای گسترش معارف دینی در جامعه بجا نمی گذارد.

وی در ادامه اظهار داشت: دانشگاه مجازی المصطفی تمام کوشش خود را برای گسترش دین همت گذاشته است و ما امیدواریم با تضارب آراء و اندیشه ها گام های ارزنده ای در فضای مجازی برای گسترش معارف دینی برداریم.

حجت الاسلام والمسلمین حسینی در پایان گفت: از تمام اصحاب اندیشه که با مشارکت خود بر غنای علمی این همایش کوشیدند تشکر می کنم و امیدوارم این همایش علمی باعث گسترش اخلاق و معنویت و صلح و زندگی مسالمت آمیز در جامعه گردد.نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج
جدیدترین اخبار

صفحه اصلی ریاست آموزش ارتباطات و بین الملل پژوهش فرهنگی تربیتی بین الملل