مرور سریع بیانیه گام دوم انقلاب

مرور سریع بیانیه گام دوم انقلاب

ریاست | آموزش | ارتباطات و بین الملل | پژوهش | فرهنگی تربیتی | بین الملل | یادداشت | آرشیو نشریات | چندرسانه ای | پیوندها | ارتباط با ما | العربیة | ENGLISH |
صفحه اصلی ریاست آموزش ارتباطات و بین الملل پژوهش فرهنگی تربیتی بین الملل


 تاریخ: چهارشنبه ٢٢ فروردين ١٣٩٧      ساعت: ١٧:٥٠        شماره خبر: ٩٢٨٧١          پرینت

مدیر کل امور پژوهشی جامعه المصطفی خبر داد

نخستین اجلاسیه کرسی های نظریه پردازی المصطفی برگزار می شود

نخستین اجلاسیه سراسری کرسی های نظریه پردازی، نقد و مناظره در المصطفی به همت معاونت پژوهش جامعه المصطفی برگزار می شود.

 گروه گزارش: نخستین اجلاسیه سراسری کرسی های نظریه پردازی، نقد و مناظره در المصطفی به همت معاونت پژوهش جامعه المصطفی برگزار می شود.

به گزارش مرکز خبر و اطلاع رسانی جامعه المصطفی، حجت الاسلام والمسلمین سید مجتبی اوصیا، مدیر کل امور پژوهشی جامعه المصطفی در جمع خبرنگاران ضمن تبیین اهداف برگزاری نخستین اجلاسیه کرسی های نظریه پردازی تصریح کرد: این اجلاسیه سراسری در راستای لبیک به منویات رهبر معظم انقلاب و تاکیدات ایشان در دیدارها و مکاتبات با اساتید حوزه و دانشگاه، مبنی بر حمایت و تشویق پدید آورندگان ایده های نو و نظریات جدید صورت می گیرد.

وی افزود: جامعه المصطفی وظیفه خود می داند تا با توجه به بضاعت علمی و ظرفیت های بسیار خوب استادان و اعضای هیئت علمی و صاحبان اندیشه در قالب گروه های پژوهشی و علمی تربیتی، برای تحقق این امر مهم اقداماتی را انجام دهد.

عضو کمیته دستگاهی کرسی های نظریه پردازی جامعه المصطفی در ادامه به پیشینه فعالیت های دانش ورزی در المصطفی اشاره نمود و خاطرنشان کرد: ریاست محترم جامعه المصطفی ضمن توجه ویژه به موضوع نظریه پردازی در  عرصه های گوناگون علمی و حوزه های متنوع دانشی علوم اسلامی انسانی، همواره بر لزوم برگزاری کرسی های علمی نقد و مناظره و آزاد اندیشی و نیز پاسخ به شبهات در راستای مرجعیت علمی- معرفتی المصطفی تاکید می نمایند.

دبیرکمیسیون سیاست گذاری تحقیقات و طرح های پژوهشی المصطفی خاطرنشان کرد: اداره کل امور پژوهشی معاونت پژوهش جامعه المصطفی، به منظور فراهم سازی مقدمات برگزاری  کرسی های علمی ترویجی وتخصصی ، مسئولیت  هماهنگی های لازم با اعضای هیئت علمی و گروه های علمی و مراکز المصطفی با دبیرخانه هیات حمایت از کرسی های نظریه پردازی شورای عالی انقلاب فرهنگی را نیز در المصطفی بر عهده دارد.

مدیر کل امور پژوهشی جامعه المصطفی ضمن اشاره به استقبال خوب اساتید و اندیشمندان جامعه المصطفی از این اجلاسیه، اظهار داشت: طی فراخوانی که به منظور اعلام آمادگی واحدها ومراکز آموزشی پژوهشی المصطفی برای ارایه طرح نامه کرسی های علمی صورت گرفت، بیش از 100 طرح نامه  به کمیته دستگاهی کرسی های نظریه پردازی المصطفی ارسال شد.

حجت الاسلام والمسلمین اوصیا با بیان این که نخستین جلسه کمیته دستگاهی این اجلاسیه پس از دریافت طرح ها برگزار گردید، یادآور شد: مخاطبان ومدعوین این اجلاسیه استادان، اعضای هیئت علمی، مدیران گروه های علمی- تربیتی، دبیران پژوهشی گروه های علمی، معاونین پژوهشی مراکز المصطفی و اعضای کمیته دستگاهی المصطفی و مدیران مراکز پزوهشی  هستند.

وی با تأکید بر این که روز پنجشنبه 23 فروردین ماه در این اجلاسیه، ماموریت ها و توقعات انتظاری که درراستای  برگزاری کرسی های نظریه پردازی از جامعه المصطفی وجود دارد و فرصت های موجود و مشکلات احتمالی پیش رو طرح  و بررسی خواهد شد، ابراز داشت: ریاست معزز جامعه المصطفی آیت الله اعرافی ،ومعاون محترم پژوهش المصطفی حجت الاسلام والمسلمین دکتر بی نیازو مسولان هیئت حمایت از کرسی های نظریه پردازی شورای عالی انقلاب فرهنگی از مهمترین سخنرانان این اجلاسیه خواهند بود.

حجت الاسلام والمسلمین اوصیا در پایان با تأکید بر این که امیدواریم این اجلاسیه سر آغاز حرکتی نو برای پویایی بیش از پیش ایده های علمی و جنبشی خلاق و ارزشمند در فضای علمی و پژوهشی و جامعه مخاطبان خصوصا در عرصه بین الملل قرار گیرد، اظهار داشت: در نخستین اجلاسیه سراسری نظریه پردازی، ضمن تقدیر از نظریات علمی اندیشمندان جامعه المصطفی، از 10 نفر از ارائه دهندگان کرسی های نظریه پردازی ترویجی وتخصصی قدردانی خواهد شد.

Normal 0 false false false EN-US X-NONE AR-SA


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج
جدیدترین اخبار

صفحه اصلی ریاست آموزش ارتباطات و بین الملل پژوهش فرهنگی تربیتی بین الملل