صفحه اصلی > مهمترین اخبار > نمایش خبر 
1397/04/30


مسجدی در هند «گفتمان میان ادیانی» برای غیرمسلمانان برپا کرد

    برای نخستین بار:

  مسجدی در هند «گفتمان میان ادیانی» برای غیرمسلمانان برپا کرد


  تاريخ  انتشار خبر: دوشنبه ٢٨ خرداد ١٣٩٧

  ساعت انتشار خبر: ١١:١١

  شماره خبر: ٩٣٧٥٧


گروه بین‌الملل: مسجد قبه در حیدرآباد هندوستان، که یکی از مساجد سبک معماری مصری در این کشور می باشد، برای نخستین بار در نشست گفتمان میان ادیانی، درهایش را به روی غیرمسلمانان گشود.
 
به گزارش  مزکز خبر و اطلاع‌رسانی جامعه‌المصطفی، مسجدی در حیدرآباد هندوستان درهایش را به روی غیرمسلمانان برای برگزاری گفتمان میان ادیانی گشود.

این برنامه میان ادیانی با عنوان «مسجد باز» برای نخستین بار روز یکشنبه در مسجد قبه در «مهدی پاتنام» واقع در حیدرآباد برگزار شد. هدف از برگزاری این گفتمان میان ادیانی در مسجد، تلاش برای آشناسازی غیرمسلمانان با دین اسلام و رساندن پیام صلح و همدلی مسلمانان به جامعه اعلام شده است.

پیروان ادیان و مکاتب مختلف در این گفتمان حضور داشته و روحانیون حاضر در جلسه سعی در توضیح تفاسیر صحیح اسلامی از اعمال و باورهای مذهبی از جمله وضو، اذان و نماز داشتند. به شرکت کنندگان در این جلسه نشان داده شد که نماز چگونه برگزار می شود و برخی جنبه های اسلامی از جمله اهمیت مناره در معماری مساجد توضیح داده شد.

گفتنی است مسجد قبه در هندوستان نه تنها نخستین مسجدی است که چنین برنامه ای را در این کشور برگزار می کند، بلکه از نظر معماری اسلامی نیز ساختاری متفاوت و بی مانند دارد. این مسجد در یک محوطه بیش از 850 مترمربعی ساخته شده است که معماری مشابه مساجد عربی در مصر دارد. این مسجد گنبد و مناره بلندی دارد که بر روی مسجد سه طبقه افراشته شده است و ظرفیت بیش از 1 هزار و 200 نمازگزار را دارد.

 


        نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج
جدیدترین اخبار
 

                                                  تمام حقوق اين پايگاه متعلق به مرکز خبر و اطلاع رسانی جامعه المصطفی می باشد و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.

                                              تلفن تماس: 37172460 - 25 - 98+ ll نمابر: 37172457 - 25 - 98+ ll ايميل: news@miu.ac.ir