مرور سریع بیانیه گام دوم انقلاب

مرور سریع بیانیه گام دوم انقلاب

ریاست | آموزش | ارتباطات و بین الملل | پژوهش | فرهنگی تربیتی | بین الملل | یادداشت | آرشیو نشریات | چندرسانه ای | پیوندها | ارتباط با ما | العربیة | ENGLISH |
صفحه اصلی ریاست آموزش ارتباطات و بین الملل پژوهش فرهنگی تربیتی بین الملل


 تاریخ: دوشنبه ٢٨ خرداد ١٣٩٧      ساعت: ١٤:٢٩        شماره خبر: ٩٣٧٧١          پرینت

نشست علمی فلسطین، وحدت امت و اهتمام به انسانیت

نشست علمی "فلسطین، وحدت امت و اهتمام به انسانیت"، در کالج صدرا، وابسته به نمایندگی المصطفی در اندونزی برگزار شد.

گروه گزارش: نشست علمی "فلسطین، وحدت امت و اهتمام به انسانیت"، در کالج صدرا، وابسته به نمایندگی المصطفی در اندونزی برگزار شد.
به گزارش مرکز خبر و اطلاع رسانی جامعه المصطفی، حجت الاسلام والمسلمین دکتر محمد جواد اسعدی، نماینده المصطفی در اندونزی در این نشست با اشاره به اهمیت موضوع فلسطین و خشم جهان اسلام نسبت به دولت غاصب اسرائیل، ابراز داشت: ما بخشی از امت اسلام هستیم. اندونزی به عنوان کشور آسیایی بخشی از امت بزرگ جهان است و در مقابل مشکلات جهان اسلام نباید بی تفاوت بمانیم. 
وی ادامه داد: کسی که در مقابل مشکلات سایرمسلمانان بی تفاوت باشد، جز امت اسلام نیست. اگر مسلمانی در یک نقطه ای از جهان بگرید ما نیز باید به آنان توجه نماییم و نسبت به آنان بی تفاوت نباشیم. جهان اسلام یعنی کل امت اسلامی و همه نقاطی که مسلمانان درآن زندگی می کنند. 
نماینده المصطفی اضافه کرد : ما مسلمانان در مقابل آنچه که از اوایل اسلام تا کنون بر مسلمانان اتفاق می افتد، مسئولیم. اتفاق هایی که قرن ها، سالها، روزهای پیش علیه مسلمانان اتفاق می افتد به ما مربوط می شود و ما نسبت به آنان باید احساس همدردی کنیم. 
وی درادامه با بیان اینکه پیروان دیگر ادیان، فرهنگ اخوت وبرادری را ندارند، گفت : این تنها شعار امت اسلامی است که باید همه در غم یکدیگر شریک باشند و همراه با سایر مسلمانان احساس همدردی کنند.
حجت الاسلام والمسلمین اسعدی با اشاره به فرهنگ غربی ها که هیچگونه اخوت و برادری در بین آنان دیده نمی شوند، اظهار کرد : قرآن می فرماید: «انما المومنون اخوة»؛  تنها دین اسلام است که روح اخوت و برادری را در بین مسلمانان موردتاکید قرار می دهد. این فرهنگ جهانی اسلام است که باید قدر آن را بدانیم و برای مشکلات یکدیگر اهمیت قائل شویم.
وی مشکلات امروزه وآشوب هایی که امروزه جهان اسلام به آن مبتلا شده است را نشأت گرفته از خارج دنیای اسلام دانست و یادآور شد: یکی از بزرگترین مصیبتهایی که امروز جهان اسلام به آن مبتلا شده است، جنایات وقتل و کشتار در کشورهای اسلامی است. فرهنگ اسلامی به ما آموزش داده است که ما نسبت به اموال دیگران امین باشیم حتی هنگام نماز نیز اگردرمسجدی جای دیگران را در صف اشغال نماییم، نماز ما مورداشکال خواهدبود.
نماینده المصطفی ادامه داد: امروزه مشاهده می کنیم که حوادثی در سرزمین اسلامی رخ می دهد وخون مسلمانان ریخته می شود، اموال به غارت می رود، ملتی به زور از خانه هایشان رانده می شوند. این حوادث توسط یک مسلمانان اتفاق نیفتاده است اینها را دشمنان خارج از دنیای اسلام بوجود آورده اند.
وی با تشریح روند شکل گیری کشور جعلی اسرائیل، خاطرنشان کرد: یکصدسال پیش کشوری به نام اسرائیل وجود نداشت و اسرائیل نتیجه تلاش استعمارگران انگلیسی بوده است که بخشی از این کشور را به یهودیان اهدا کردند. آنان با قتل عام و کشتار ساکنین، منطقه ای را به تصرف خود در آوردند وهزاران نفر را به خاک وخون کشیدند ومردم آنرا آواره می کردند.اکنون آوراگان فلسطینی در بدترین شرایط درکشورهای مختلف زندگی می کنند.
حجت الاسلام والمسلمین اسعدی گفت: آنان دولت اسرائیل را در این منطقه تاسیس کرده و یک غده سرطانی را در بین مسلمانان ایجاد کردند. بعد از آن بزرگترین جنایات در حق مسلمانان مرتکب شدند. بعد از تاسیس دولت غاصب اسرائیل، آنان به کمک امریکا و کشورهای قدرتمند جهان به سلاح و امکانات قوی مجهز شدند.
وی در ادامه وجود اسرائیل را یک خطری بزرگ برای کل منطقه دانست و گفت : اسرائیل به عنوان یک غده سرطانی و یک خطر جدی برای کل منطقه است. هر نوع تجارت و همکاری با اسرائیلی ها مشارکت در این جرم بزرگ علیه مسلمانان است.
نماینده المصطفی در ادامه با ابراز تاسف گفت : متاسفانه دولت هایی که مدعی نقش رهبری جهان اسلامی هستند، امروز با امریکا و اسرائیل علیه امت اسلامی اقداماتی انجام می دهند و هرروز ضربه ای به پیکر مسلمانان وارد می نمایند.
وی با اشاره به فرمایش امام خمینی (ره) درمورد اسرائیل گفت : امام خمینی (ره) از اسرائیل به عنوان یک غده سرطانی در جهان اسلام یادنموده که رفته رفته کل کشورها را مبتلا خواهد کرد.به همین جهت حضرت امام (ره) آخرین جمعه ماه مبارک رمضان به عنوان روز قدس اعلام نمود تا یک صدا به دفاع از ملت فلسطین برخیزیم.
دکتر خالد الولید،معاون آموزشی کالج صدرا،سخنران بعدی نشست بود که با اشاره به تجربه سفرش به بیت المقدس، ابراز داشت: شرایط زندگی در این شهر بسیار دشوار است. مرزهای فلسطینیان و اسرائیلیان توسط مامورین مسلح به شدت کنترل می شود. در منطقه مسلمان نشین فلسطین اشغالی زمینهای حاصلخیز بسیار وسیعی است و یهودیان با زوردر این منطقه می خواهند از محصولات آن بهره مند شوند.
وی گفت: نقاط مرزی که اسرائیلیان برای رفت و آمد مردم به مسجد الاقصی ایجاد کرده اند زندگی را برای مسلمانان دشوار وهمانند زندان کرده است.
معاون آموزشی کالج صدرا ادامه داد: مایه تعجب وشرمساری است که در میان این همه مظلومیت برای فلسطینی ها، چندین کشور مانند عربستان، اردن و مصر با اسرائیل همکاری نزدیک و دوستانه دارند. این کشورها می بایست در برای بیرون راندن اسرائیلیان از خاک فلسطین تلاش می کردند اما بالعکس این کشورها فشار را روی مسلمانان روز به روز بیشتر کرده است.
وی عامل مهم سلطه یهودیان براین کشور را خیانت ساکنین آن دانست و اظهار داشت : مردم اسرائیل ابتدا توسط استعمارگران انگلیسی وارد فلسطین شدند. با وجود این جمعیت اندک آنان توانستند رفته رفته یک کشور را تحت سلطه خود قرار دهند. این عامل دیگری ندارد جز خیانت. اگر خیانت نبود آنان نمی توانستند با اندک جمعیت مقابل کل جمعیت فلسظین ایستادگی کنند و مانند امروز توسعه یابند.
در ادامه دکتر عمار فوزی به عنوان سخنرانی بعدی نشست نیز ابراز داشت: این غده سرطانی که در بین مسلمانان بوجود آمده است باید از بین برود. فراموش کردن جنایات اسرائیل مساوی است با حمایت از آنان. بنابراین باید پیام فلسطین را به گوش همگان برسانیم .
وی ادامه داد:اگر از فلسطین حرفی زده می شود، در طرف مقابل حتما باید از اسرائیل بعنوان یک دولت استعمارگر صحبت شود. این همان چیزی است که اولین رئیس جمهور اندونزی آقای سوکارنو آن را به ملت اندونزی گوشزد کرده است که تا هنگامی که ملت فلسطین استقلال نیابد، ما اسرائیل را قبول نخواهیم داشت.
دکتر عمار فوزی، در پایان سخنانش از دانشجویان خواست تا ازخریدن هرگونه جنسی با مارک و برندهایی که دولت های صهیونیست در آن سهیم است، خود داری نمایند.
دکتر عبدالعزیز عباسی نیز در این سمینار گفت : پذیرفتن استعمارگر ناشی از جهل ونادانی ملتهاست.بنابراین باید مراقب باشیم تا افکار دروغین ذهن ما را استعمار نکند. چراکه اگر افکار دروغین ذهن ما را تحت استعمار قرار دهد، همانند غده سرطانی رفته رفته مغز ما را می خورد و نابود می کند. 
وی با ذکر آیه ای همه این خرابیهایی را که دولت غاصب اسرائیل انجام می دهد در آینده نه چندان دور به خود آنان باز می گرداند. 
 


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج
جدیدترین اخبار

صفحه اصلی ریاست آموزش ارتباطات و بین الملل پژوهش فرهنگی تربیتی بین الملل