مرور سریع بیانیه گام دوم انقلاب

مرور سریع بیانیه گام دوم انقلاب

ریاست | آموزش | ارتباطات و بین الملل | پژوهش | فرهنگی تربیتی | بین الملل | یادداشت | آرشیو نشریات | چندرسانه ای | پیوندها | ارتباط با ما | العربیة | ENGLISH |
صفحه اصلی ریاست آموزش ارتباطات و بین الملل پژوهش فرهنگی تربیتی بین الملل


 تاریخ: سه شنبه ١٢ تير ١٣٩٧      ساعت: ١٥:٣٣        شماره خبر: ٩٣٩٧٠          پرینت

درگیری‌های جوامع اسلامی زخمی بر تن تمدن اسلامی است

درگیری‌های جوامع اسلامی و به تحلیل رفتن قوای مسلمانان در جای جای جوامع اسلامی زخمی بر تن تمدن اسلامی است.

گروه گزارش: درگیری‌های جوامع اسلامی و به تحلیل رفتن قوای مسلمانان در جای جای جوامع اسلامی زخمی بر تن تمدن اسلامی است.

به گزارش مرکز خبر و اطلاع رسانی جامعه المصطفی، حجت الاسلام و المسلمین مصطفی محامی، دبیر علمی همایش تمدن اسلامی (گذشته، حال، آینده) نقش و رسالت علمای افغانستان، صبح امروز12 تیرماه در همایش علمی تمدن اسلامی (گذشته، حال، آینده) نقش و رسالت علمای افغانستان که در تالار آفتاب ولایت برگزار شد، با بیان اینکه با بیان اینکه جامعة‌المصطفی(ص) العالمیة یک مرکز علمی و حوزوی بین‌المللی است، اظهار داشت: جامعةالمصطفی با توجه به حضور گسترده اش در کشور‌های دیگر، ارتباطات گسترده‌اش با علما و اندیشمندان آن کشورها و همچنین تأثیر گذاری اش در جوامع علمی و اسلامی، اقدام به برگزاری همایش‌های علمی با توجه به حوزه مورد نیاز کشور مربوطه کرده است.

وی با بیان اینکه نمایندگی جامعة‌المصطفی در کشور افغانستان همچون سال‌های قبل اقدام به برگزاری سلسسله همایش‌هایی با محوریت بررسی نقش و رسالت علما افغانستان در موضوعات مختلف کرده است، ادامه داد: تاکنون همایش‌هایی همچون حوزه‌های علمیه و رسالت علما افغانستان، دین و فرهنگ و رسالت علما افغانستان، اعتدال و همبستگی امت اسلامی، امنیت و وحدت امت اسلامی، هم‌گرایی مذهبی، امنیت و صلح و نقش و رسالت علما افغانستان در سال‌های گذشته در ایران و افغانستان به تناوب با حضور علمای بزرگ شیعه و اهل سنت ایران و افغانستان برگزار شده است.

دبیر علمی همایش «تمدن اسلامی(گذشته، حال و آینده) نقش و رسالت علمای افغانستان» با تأکید بر اینکه هدف از برگزاری این همایش‌ها متمرکز شدن و درگیر کردن ذهن بزرگان و علما به مسائل مورد نیاز افغانستان است، عنوان کرد: همچنین یکی دیگر از اهداف این همایش حضور علما فریقین و همفکری و همگرای برای حل مشکلات افغانستان است.

حجت الاسلام و المسلمین محامی با بیان اینکه تمدن موضوع گسترده‌ای است، ابراز کرد: علما و اندیشمندان نکته نظرات خود را در این موضوع مطرح خواهند کرد و بر محور این سخنرانی‌ها فراخوان همایش مقالاتی تهیه خواهد شد که در مرحله دوم این همایش در افغانستان یا ایران در سال‌های آتی ایراد خواهد شد.

دبیر علمی همایش علمی «تمدن اسلامی (گذشته، حال و آینده) نقش و رسالت علمای افغانستان»  با اشاره به هجرت پیامبر(ص) به مدینه، افزود: پیامبر(ص) با هجرت خود به مدینه  و با تشکیل اولین حکومت اسلامی، تمدن اسلامی را پایه ریزی کردند.اسلام همه قاره‌های جهان را درنوردیده و همه آن ملتها را در خدمت خود قرار داده است.

نماینده ولی فقیه در افغانستان با بیان اینکه زبان فارسی بعد از زبان عربی دومین زبان جهان اسلام است، ادامه داد: ایران پایگاه تمدن اسلامی است لذا باید افغانستان نیز به یکی دیگر از پایگاه‌های تمدن اسلامی تبدیل شود.

حجت الاسلام و المسلمین  محامی با تأکید بر اینکه تمدن اسلامی سیر تحولی خود را دنبال می‌کند، گفت: تمدن اسلامی با شتاب مسیر خود را دنبال می‌کند و از آینده روشنی نیز برخوردار است. جامعه اسلامی همچون هر موجود زنده‌ای در طول تاریخ دچار چالش‌های بسیاری شده است و در مسیرش با موانعی برخورد داشته است.

رئیس نمایندگی المصطفی در افغانستان با بیان اینکه شاهد حجمه‌های استکبار به جوامع اسلامی بیش از پیش  هستیم، خاطر نشان کرد: درگیری‌های جوامع اسلامی و به تحلیل رفتن قوای مسلمانان در جای جای جوامع اسلامی زخمی بر تن تمدن اسلامی است، لذا از علمای اسلام انتظار می‌رود دردهای جامعه اسلامی را بشناسند و با استفاده از قرآن و سنت پیامبر(ص) و اهل بیت(ع) و با استفاده از تمامی امکانات در جهت رفع مشکلات جوامع اسلامی تلاش کنند.

دبیر علمی همایش تمدن اسلامی، نقش و رسالت علمای افغانستان اظهار کرد: اسلام بعد از هجرت پیامبر(ص) به‌سرعت قاره‌ها را طی کرد و با تمدن‌های مختلف درآمیخت و باعث کمال و غنای آن شود.

 

وی ادامه داد: اسلام در ایران نیز باعث غنای زبان و فرهنگ فارسی شد به‌گونه‌ای که زبان فارسی بعد از زبان عربی زبان دوم جهان اسلام شد و در کشورهای دیگر نفوذ کرد و بسیاری از معارف اسلامی با زبان فارسی به جهان عرضه شد.


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج
جدیدترین اخبار

صفحه اصلی ریاست آموزش ارتباطات و بین الملل پژوهش فرهنگی تربیتی بین الملل