مرور سریع بیانیه گام دوم انقلاب

مرور سریع بیانیه گام دوم انقلاب

ریاست | آموزش | ارتباطات و بین الملل | پژوهش | فرهنگی تربیتی | بین الملل | یادداشت | آرشیو نشریات | چندرسانه ای | پیوندها | ارتباط با ما | العربیة | ENGLISH |
صفحه اصلی ریاست آموزش ارتباطات و بین الملل پژوهش فرهنگی تربیتی بین الملل


 تاریخ: سه شنبه ١٦ مرداد ١٣٩٧      ساعت: ١٢:٢٧        شماره خبر: ٩٤٤٤٣          پرینت

پذیرش طلبه رشته معارف اسلامی در مجتمع آموزش عالی بنت الهدی

مدیر گروه تبلیغ و ارتباطات مجتمع آموزش عالی بنت الهدی از پذیرش طلبه در رشته معارف اسلامی با گرایش تبلیغ و ارتباطات در مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد خبر داد.

گروه گزارش: مدیر گروه تبلیغ و ارتباطات مجتمع آموزش عالی بنت الهدی از پذیرش طلبه در رشته معارف اسلامی با گرایش تبلیغ و ارتباطات در مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد خبر داد.

به گزارش مرکز خبر و اطلاع رسانی جامعه المصطفی،حجت الاسلام دکتر محمود احمدی میانجی با اشاره به پذیرش گروه تبلیغ و ارتباطات مجتمع برای سال تحصیلی جدید اظهار کرد: این گروه برای سال تحصیلی جدید در رشته معارف اسلامی با گرایش تبلیغ و ارتباطات در مقطع کارشناسی و گرایش تبلیغ و ارتباطات فرهنگی و دین و رسانه در مقطع کارشناسی ارشد دانش پژوه می پذیرد. 

وی خاطرنشان کرد: تبلیغ و ارتباطات به عنوان رشته ای نوپا در مجتمع آموزش عالی بنت الهدی، تلاش دارد طلاب را در کنار فراگیری معارف اسلامی با عرصه ‌های مختلف تبلیغ و ارتباطات فرهنگی آشنا کند. 

عضو هیأت علمی مجتمع آموزش عالی بنت الهدی خاطرنشان کرد: آشنايي با این عرصه ها از بایسته ‌های شناختی هر مبلغ در عصر رسانه و ارتباطات است که آشنایی و تجهیز طلاب با اصول، مبانی، ضرورت ها و ابزارهاي روزآمد تبلیغ دین را دربرمی گیرد.

وی با اشاره به رشته معارف اسلامی گرایش تبلیغ و ارتباطات گفت: شناخت روش های تبلیغ دین در قرآن و سنت همراه با مطالعه در سیر تاریخی عملکردهای مبلغان ديني در تبلیغ دین و آشنایی بهتر و کارآمدتر با ابزارهای جدید ارتباطی و بیان آسیب ها و فرصت های حاصل از بهرمندی از این ابزارها از جمله اهداف این رشته است.

جناب آقای میانجی عنوان کرد: آشنایی با علوم قرآنی، تفسیر موضوعی 1 و2، روانشناسی تبلیغات 1و 2، روانشناسی اجتماعی 1و2، روانشناسی ارتباطات، حفظ آیات و روایات، سیره عملی اهل بیت(علیهم السلام)، انسان شناسی فرهنگی، آسیب شناسی اجتماعی، مبانی تبلیغ، تبلیغ در کتاب و سنت، اصول علم ارتباطات و نظریه های ارتباطات از جمله دروس مقطع کارشناسی رشته تبلیغ و ارتباطات است.

وی شیوه های تبلیغ ادیان و مذاهب مختلف جهان، روانشناسی تبلیغ، شیوه¬ های تبلیغ در جهان معاصر، آشنایی با فن خطابه و سخنوری، آشنایی با شیوه های مناظره، رسانه شناسی 1و2، اصول مشاوره و راهنمایی، آشنایی با فن روزنامه نگاری، اصول نویسندگی و ترجمه، جنبش های فکری دینی معاصر، تاریخ مطالعات اسلامی در غرب، نیازهای منطقه ای 1 و2، آشنایی با علوم قرآنی، تفسیر موضوعی 1 و2، روانشناسی تبلیغات 1و 2 و روانشناسی اجتماعی 1و2 را از دیگر دروس مقطع کارشناسی این گرایش ذکر کرد.

مدیر گروه تبلیغ و ارتباطات مجتمع آموزش عالی بنت الهدی عنوان کرد: از دیگر دروس مقطع کارشناسی این گرایش می توان به روانشناسی ارتباطات، حفظ آیات و روایات، سیره عملی اهل بیت علیهم السلام، انسان شناسی فرهنگی، آسیب شناسی اجتماعی، مبانی تبلیغ، تبلیغ در کتاب و سنت، اصول علم ارتباطات، نظریه های ارتباطات، شیوه های تبلیغ ادیان و مذاهب مختلف جهان، روانشناسی تبلیغ، شیوه های تبلیغ در جهان معاصر، آشنایی با فن خطابه و سخنوری و آشنایی با شیوه های مناظره اشاره کرد.

وی با اشاره به عناوین دروس کارشناسی ارشد رشته دین و ارتباطات فرهنگی گفت: مبانی ارتباطات، آشنایی با ابزارهای ارتباطی، روش تحقیق تخصصی، برنامه ریزی و سیاست گذاری در فرهنگ و ارتباطات، تبلیغ هنر و رسانه از دیدگاه امام خمینی(ره) و رهبر معظم انقلاب، اصول روابط عمومی، آشنایی با ادیان بزرگ، جریان شناسی شبهات مطرح علیه اسلام و تشیع، اصول ارتباط و تبلیغ در کتاب و سنت، محیط شناسی تبلیغ(مخاطب شناسی) و نظریه های ارتباطی از جمله دروسی است که در این گرایش ارائه می شود.

جناب آقای میانجی انسان شناسی فرهنگی، بررسی نقش هنر در تبلیغ، غرب شناسی و سیاست های ارتباطی، آشنایی با سیاست ¬های تبلیغی ادیان، اصول مشاوره و راهنمایی، آشنایی با فرق اسلامی، کاربرد علوم اجتماعی در تبلیغ و آشنایی با مختصات جهان اسلام را از دیگر دروس گرایش دین و ارتباطات فرهنگی مقطع کارشناسی ارشد عنوان کرد.

وی یادآور شد: دانش پژوهان در مقطع کارشناسی ارشد گرایش دین و رسانه ملزم به گذراندن دروس فقه رسانه، حقوق رسانه ها، اخلاق و رسانه، حکمت رسانه، نظریه های ارتباطات 2، مخاطب شناسی پیام های قرآنی و روایی، روش تحقیق در رسانه های جمعی، تحلیل پیام های ارتباطی، مبانی ارتباطات از منظر اسلام، دین در رسانه، کاربرد هنر در رسانه، نظریه های رسانه و دین، روش ها و فنون تبدیل پیام دینی به پیام رسانه ای و آسیب شناسی و جریان شناسی رسانه های دینی هستند.


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج
جدیدترین اخبار

صفحه اصلی ریاست آموزش ارتباطات و بین الملل پژوهش فرهنگی تربیتی بین الملل