مرور سریع بیانیه گام دوم انقلاب

مرور سریع بیانیه گام دوم انقلاب

ریاست | آموزش | ارتباطات و بین الملل | پژوهش | فرهنگی تربیتی | بین الملل | یادداشت | آرشیو نشریات | چندرسانه ای | پیوندها | ارتباط با ما | العربیة | ENGLISH |
صفحه اصلی ریاست آموزش ارتباطات و بین الملل پژوهش فرهنگی تربیتی بین الملل


 تاریخ: يکشنبه ١٨ شهريور ١٣٩٧      ساعت: ١٣:٢٨        شماره خبر: ٩٤٧٩٤          پرینت

اولین گردهمایی مزدوجین ویژه طلاب المصطفی در سال 1397

اولین گردهمایی مزدوجین ویژه طلاب المصطفی که در سال 1397 تشکیل خانواده داده اند، با حضور 160 نفر از طلاب و همسرانشان در ساختمان مشاوران منطقه ای المصطفی برگزار گردید.

گروه گزارش: اولین گردهمایی مزدوجین ویژه طلاب المصطفی که در سال 1397 تشکیل خانواده داده اند، با حضور 160 نفر از طلاب و همسرانشان در ساختمان مشاوران منطقه ای المصطفی برگزار گردید.

به گزارش مرکز خبر و اطلاع رسانی جامعه المصطفی، در این گردهمایی، پس از تلاوت آیات وحی، حجت الاسلام والمسلمین شهامت، مسئول ستاد تشکیل خانواده المصطفی، در بیاناتی برخی از ضرویات زندگی مؤمنانه، شاد و عاشقانه را ارائه نمود.

 وی در ادامه به بیان ویژگی های حیات طیبه پرداخت و گفت: حیات طیبه یک زندگی حقیقی و به دور از خواری و ذلت است. خدا در قیامت به بعضی می فرماید شما عرضه بر آتش می شوید زیرا شما در دنیا طیباتتان را از بین بردید. پس معلوم می شود طیبات چیزهایی هست که انسان باید به آن دست یابد، اگر رسید به حقیقت رسیده، اگر نداشت فردای قیامت که روز ظهور حقیقت ها هست آدمی دچار خواری و ذلت می شود.

حجت الاسلام والمسلمین شهامت ادامه داد: ممکن است افرادی که زندگی غیر طیب دارند در دنیا خیلی خوش باشند اما این زندگی محدود است.  زندگی و خانواده طیب و طیبه،  یک زندگی جامع است که شامل دنیا و آخرت می شود. 

وی حیات طیبه را ملاک سعادت دانست و گفت: زندگی بر اساس تقوا ملاک سعادت است. اگر خواستید به یک زندگی نمره دهید، بهترین همسران با تقواترین آنهاست. در زندگی ظواهر نیز اهمیت دارند اما ملاک اصلی تقواست بنابراین در روایات تاکید شده است که اگر خواستگاری برای دختر شما آمد، پس از آزمودن تقوا، اخلاق و امانت داریش او را بپذیر و الا پشیمان می شوی.

مسئول ستاد تشکیل خانواده طلاب المصطفی، زندگی مشترک طیب را جلوه آیه الهی خواند و گفت: خداوند فرموده است «خلق لکُمْ مِنْ أنْفُسِکُمْ أزْواجا « و در ادامه می فرماید: «إنَّ في ذلِک لْآیات». مسأله زوجیت نشانه الهی هست  اما برای کسانی که اهل تفکر هستند «لقوم یتفکرون». زندگی طیب جلوه آیات الهی است. جوان های عزیز، در زندگیتان آیه ها و نشانه های خدا را پیدا کنید. اولین نشانه خدا همین عشقی هست که خدا در دل شما قرار داده است.  همین دلتنگی که اگر چند ساعت یا چند روز همسرتان را نبینید برایتان پیش می آید. آیه های خدا این بچه هایی که از نسل شما به دنیا می آیند و می توانند شخصیت های بزرگ باشند.

وی زندگی مشترک طیبه را مشمول نصرت الهی دانست و افزود: اگر  زندگی مشترک طیب و طیبه شد،حتما یاری خدا نیز هست. آن زمان دیگر نگران رزق نباشيد. گرانی بشود، مگر خدا العياذ بالله نيست. رزق ما را خالق ما تعهد کرده نه دولت، نه شوهر، نه پدر و مادر ؛اينها همه ابزار و وسيله هستند.

حجت الاسلام والمسلمین شهامت ادامه داد: مسائل اجتماعی فراز و فرود دارد.  با قرار گرفتن انقلاب در  برابر دشمنان بزرگ، ممکن است  برای کشور مشکلاتی پيش آيد. از اين مشکلات بزرگتر هم برای انقلاب ما پيش آمده که انقلاب با سرافرازی از آنها عبور کرده است. بنده یادم هست صدام پشت رادیو آمد و گفت که ما بنا داریم سه روزه اهواز و ده روزه میدان آزادی را فتح کنیم، صدام کجا رفت؟ صدام که عربده می کشید و می خواست انقلاب را از بین ببرد آن گونه به درک واصل شد، ترامپ هم به همین سرنوشت مبتلا خواهد شد.

مسئول ستاد تشکیل خانواده طلاب المصطفی در ادامه، رعایت حلال و حرام، اخلاق مداری، مودت، همفکری، سعی و تلاش، خدامحوری، احترام متقابل، عبودیت و تربیت نسل سالم، حفظ اسرار زندگی، پرهیز از خشم و تکبر و ... را از الزامات زندگی طیبه برشمرد و در ادامه توصیه هایی را برای برخورداری از یک زندگی مشترک موفق بیان نمود.


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج
جدیدترین اخبار

صفحه اصلی ریاست آموزش ارتباطات و بین الملل پژوهش فرهنگی تربیتی بین الملل