مرور سریع بیانیه گام دوم انقلاب

مرور سریع بیانیه گام دوم انقلاب

ریاست | آموزش | ارتباطات و بین الملل | پژوهش | فرهنگی تربیتی | بین الملل | یادداشت | آرشیو نشریات | چندرسانه ای | پیوندها | ارتباط با ما | العربیة | ENGLISH |
صفحه اصلی ریاست آموزش ارتباطات و بین الملل پژوهش فرهنگی تربیتی بین الملل


 تاریخ: دوشنبه ٢ مهر ١٣٩٧      ساعت: ١٢:٥٦        شماره خبر: ٩٥٠٣٦          پرینت

مراسم آغاز سال تحصیلی مجتمع آموزش عالی بنت الهدی برگزار شد

مراسم آغاز سال تحصیلی مجتمع آموزش عالی بنت الهدی با حضور طلاب، دانش پژوهان و اساتید جامعه المصطفی برگزار شد.

مراسم آغاز سال تحصیلی مجتمع آموزش عالی بنت‌الهدی، با حضور طلاب، دانش‌پژوهان و استادان جامعه‌المصطفی برگزار شد.
به گزارش مرکز خبر و اطلاع‌رسانی جامعه‌المصطفی،«حجت‌الاسلام مهدی‌زاده»، در ابتدای مراسم آغاز سال تحصیلی مجتمع آموزش عالی بنت‌الهدی، ضمن تسلیت ایام سوگواری امام حسین(ع) خاطرنشان کرد: امیدواریم همه با عنایت صاحب‌الزمان(عج)، همواره، در امر تحصیل و تهذیب موفق و سربلند باشیم.
وی، در ادامه، گزارشی از روند آموزشی و تحصیلی مجتمع آموزش عالی بنت‌الهدی ارائه نمود و اذعان داشت: در سال جدید تحصیلی مجتمع آموزش عالی بنت‌الهدی، بیش از 1750 طلبه و دانش‌پژوهمشغول تحصیل هستند.
حجت‌الاسلام مهدی‌زاده با اشاره به این که در بخش زبان فارسی و تمهیدیه مجتمع آموزش عالی بنت‌الهدی بیش از 330 نفر در حال تحصیل هستند، اذعان داشت: شصت نفر در دوره مکالمه عربی، 950 نفر دوره کارشناسی، 360 نفر دوره کارشناسی ارشد، مقطع دکتری 43 نفر و در سطح 4 رشته فقه و خانواده در خدمت  پنج نفر از طلاب هستیم.
معاون آموزش مجتمع آموزش عالی بنت‌الهدی با بیان این که 43 نفر از طلاب مقطع کارشناسی ارشد در حال دفاع از پایان‌نامه و رساله‌های علمی هستند، اظهار داشت: تاکنون، بیش از 150 نفر از طلاب و دانش‌پژوهان دوره ارشد موفق به دفاع از پایان‌نامه‌شان شده‌اند و هجده نفر از طلاب نیز مشغول دفاع از رساله دکتری خود هستند.
وی با تأکید بر این که تاکنون، بیش از 1820 نفر از مجتمع آموزش عالی بنت‌الهدی دانش‌آموخته شده‌اند، اذعان داشت: ضابطه‌مندسازی امور آموزشی، از مهم‌ترین اهداف معاونت آموزش در سال جاری به شمار می‌رود.
حجت‌الاسلام مهدی‌زاده افزود: ضمن بررسی دوباره آیین‌نامه‌های آموزشی، تلاش شده است اقتضائات و شرایط ویژه خواهران مورد توجه قرار گیرد.
معاون آموزش مجتمع آموزش عالی بنت‌الهدی به اخذ مجوز راه‌اندازی نوزده رشته در مقطع کاردانی و کارشناسی اشاره و خاطرنشان کرد: هم‌اکنون، در مجتمع آموزش عالی بنت‌الهدی سیزده رشته به طلاب و دانش‌پژوهان ارجمند ارائه می‌شود.
وی با بیان این که به علت نبود متقاضی و دست نیافتن به نصاب لازم، از نوزده رشته و گرایشی که مجوز ارائه آن اخذ شده، تنها هفت رشته و گرایش فعال گردیده است، یادآور شد: به تازگی، مجتمع آموزش عالی بنت‌الهدی، مجوز راه‌اندازی پنج رشته «دین و رسانه»، «تبلیغ و ارتباطات»، «فلسفه اسلامی» و «مطالعات اسلامی» را به زبان‌های گوناگون گرفته است.
معاون آموزش مجتمع آموزش عالی بنت‌الهدی، با اشاره به این که در مقطع دکتری مجوز ارائه هشت رشته اخذ و شش رشته نیز در حال اجراست، اذعان داشت: این آمارها از نظر محدودیت‌ها و تنگناهای آموزشی است و مجتمع آموزش عالی بنت‌الهدی آمادگی دارد در صورت بهبود تنگناها، با تمسک بر ظرفیت‌های دیگر، فعالیت خود را تا دو برابر آمارهای کنونی ارتقا بخشد.
حجت‌الاسلام مهدی‌زاده، در پایان، به گرفتن مجوز برگزاری دوره‌های پودمانی به زبان‌های گوناگون اشاره نمود و ابراز داشت: در بخش زبان عربی و انگلیسی دوره‌های کوتاه‌مدت در حال برگزاری است و درصددیم دوره‌های فاخری به صورت مستقل به زبان عربی و فارسی برگزار نماییم.

 


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج
جدیدترین اخبار

صفحه اصلی ریاست آموزش ارتباطات و بین الملل پژوهش فرهنگی تربیتی بین الملل