مرور سریع بیانیه گام دوم انقلاب

مرور سریع بیانیه گام دوم انقلاب

ریاست | آموزش | ارتباطات و بین الملل | پژوهش | فرهنگی تربیتی | بین الملل | یادداشت | آرشیو نشریات | چندرسانه ای | پیوندها | ارتباط با ما | العربیة | ENGLISH |
صفحه اصلی ریاست آموزش ارتباطات و بین الملل پژوهش فرهنگی تربیتی بین الملل


 تاریخ: دوشنبه ٢ مهر ١٣٩٧      ساعت: ١٣:١٠        شماره خبر: ٩٥٠٣٧          پرینت

با حضور جانشین معاون آموزش المصطفی برگزار شد؛

نشست خبری مراسم آغاز سال تحصیلی جامعه المصطفی

نشست خبری مراسم آغاز سال تحصیلی جامعه المصطفی، صبح امروز با حضور اصحاب رسانه در سازمان مرکزی المصطفی برگزار شد.

نشست خبری مراسم آغاز سال تحصیلی جامعه‌المصطفی، با حضور اصحاب رسانه، در سازمان مرکزی المصطفی برگزار شد.
به گزارش مرکز خبر و اطلاع‌رسانی جامعه‌المصطفی، «حجت‌الاسلام والمسلمین‌ خالق‌پور»، جانشین معاون آموزش المصطفی در این نشست، با اشاره به برگزاری مراسم آغاز سال تحصیلی المصطفی در سالن قدس مجتمع آموزش عالی امام خمینی(ره)، خاطرنشان کرد: امسال، سال تحصیلی المصطفی با شعار «آموزش اثربخش در المصطفی» آغاز می‌شود.
وی در تبیین شعار سال جدید تحصیلی المصطفی اظهار داشت: نظام آموزشی المصطفی تنها به دنبال انتقال معلومات به مخاطبان خود نیست، بلکه چیزی را به جامعه مخاطب خود در قالب‌های گوناگون رشته‌ای، سطوح، مجازی و... ارائه می‌نماید که در حوزه‌های گوناگون دانشی اثربخش بوده، منجر به تربیت شخصیت‌های برجسته اجتماعی و پاسخ‌گوی حوزه‌های معرفتی بشر گردد.
وی منشأ اثر بودن دانش‌آموختگان را در کشورهایشان، هدف نظام آموزشی المصطفی دانست و اذعان داشت: امروز دانش‌آموختگان المصطفی در سطوح گوناگون علمی، اجتماعی، فرهنگی، مدیریتی و... کشورهایشان نقش‌آفرین هستند و حضور پررنگ آنان در متن مردم و جوامع گوناگون به وضوح دیده می‌شود.
حجت‌الاسلام والمسلمین‌ خالق‌پور مدیریت نظام چندفرهنگی را از دست‌آوردهای مهم جامعه‌المصطفی خواند و ابراز داشت: بیش از صد ملیت با فرهنگ‌های متنوع و بعضاً متناقض در المصطفی مشغول تحصیل هستند و جامعه‌المصطفی توانسته است مدیریت آموزشی، تربیتی، فرهنگی، عاطفی و بصیرتی طلاب خود را با موفقیت در دست گیرد.
وی با اشاره به فعالیت نزدیک به پانصد مرکز آموزشی- پژوهشی در ارتباط با المصطفی، خاطرنشان کرد: جامعه‌المصطفی بخشی از این واحدها را، که در داخل و خارج کشور فعال هستند، تاسیس کرده است و برخی نیز به صورت همکار با المصطفی در ارتباط هستند، ولی بسیاری از این مراکز را دانش‌آموختگان جامعه‌المصطفی تأسیس و مدیریت می‌نمایند.
جانشین معاون آموزش المصطفی، با اشاره به تنوع نظام آموزشی المصطفی به دو صورت نظام مقاطع (رشته‌ای) و سنتی حوزه (سطوح) به سه صورت حضوری، غیرحضوری (مجازی) و آموزش‌های کوتاه‌مدت، ابراز داشت: مجموعه رشته‌هایی که هم‌اکنون المصطفی ارائه می‌کند، به 170 رشته می رسد که با اجرای طرح تحول نظام آموزشی المصطفی، تعداد رشته‌های قابل ارائه المصطفی به چهارصد رشته در شش حوزه دانشی افزایش خواهد یافت.
وی ادامه داد: برای همه حوزه‌های دانشی شش‌گانه، شش مجتمع آموزش عالی ناظر بر این حوزه‌ها در قم فعال می‌شود که مدارس عالی متعدد خواهد داشت و دانشگاه مجازی المصطفی نیز شامل شش دانشکده خواهد شد. نمایندگی‌های المصطفی نیز با توجه به ظرفیتشان، تمام یا بخشی از این شش حوزه دانشی را ارائه می‌نمایند.
حجت‌الاسلام والمسلمین‌ خالق‌پور، در ادامه، یادآور شد: هم‌اکنون، نزدیک به پنجاه‌هزار طلبه در دوره‌های حضوری و غیرحضوری جامعه‌المصطفی در واحدهای داخل و خارج کشور در حال تحصیل هستند و تقریباً همین تعداد نیز تاکنون از المصطفی دانش‌آموخته شده‌اند. در سال جاری نیز المصطفی بیش از 1300 طلبه ورودی پذیرش کرده است.
وی تدوین متون آموزشی را برای بسیاری از رشته‌های تحصیلی، از امتیازات المصطفی دانست و گفت: جامعه‌المصطفی، تاکنون، نزدیک به هزار اثر آموزشی در شکل‌های گوناگون حضوری و مجازی تدوین کرده است.
حجت‌الاسلام والمسلمین‌ خالق‌پور آموزش زبان فارسی را در دوره تمهیدیه به بیش از 110 ملیت در سراسر جهان، از امتیازات المصطفی دانست و گفت: با اجرای طرح تحول، طلاب دوره تمهیدیه از دو واحد هدایت تحصیلی بهره‌مند خواهند شد تا در انتخاب رشته‌ها یاریگر آنان باشد.
وی با اشاره به فعالیت 276 گروه علمی در واحدهای داخل و خارج المصطفی، ابراز داشت: هم‌اکنون 3500 نفر اعم از هیئت علمی و استاد در المصطفی مشغول تدریس هستند و دانشجویان و طلاب، تاکنون، نزدیک به شش‌هزار پایان‌نامه و رساله را در مقاطع گوناگون دفاع کرده‌اند.
جانشنین معاون آموزش المصطفی، در پایان، با اشاره به طراحی 65 سند راهبردی برای واحدهای خارج کشور المصطفی، یادآور شد: همه برنامه‌های آموزشی و توسعه‌ای مربوط به نمایندگی‌ها و واحدهای خارج کشور المصطفی در این اسناد راهبردی به صورت کامل تبیین شده است.
شایان ذکر است سخنرانی «حضرت آیت‌الله سبحانی»، از مراجع تقلید قم، آیت‌الله اعرافی، رئیس المصطفی، «حجت‌الاسلام والمسلمین‌ عباسی»، معاون آموزش المصطفی و تقدیر از نخبگان و طلاب برتر، بخشی از برنامه‌های مراسم آغاز سال تحصیلی المصطفی خواهد بود.
همچنین در حاشیه این مراسم، نمایشگاه تولیدات مرکز بین‌المللی ترجمه و نشر المصطفی نیز در معرض نمایش قرار خواهد گرفت.

 


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج
جدیدترین اخبار

صفحه اصلی ریاست آموزش ارتباطات و بین الملل پژوهش فرهنگی تربیتی بین الملل