مرور سریع بیانیه گام دوم انقلاب

مرور سریع بیانیه گام دوم انقلاب

ریاست | آموزش | ارتباطات و بین الملل | پژوهش | فرهنگی تربیتی | بین الملل | یادداشت | آرشیو نشریات | چندرسانه ای | پیوندها | ارتباط با ما | العربیة | ENGLISH |
صفحه اصلی ریاست آموزش ارتباطات و بین الملل پژوهش فرهنگی تربیتی بین الملل


 تاریخ: دوشنبه ٢ مهر ١٣٩٧      ساعت: ١٣:٣٢        شماره خبر: ٩٥٠٤٠          پرینت

معاون آموزش جامعة المصطفی العالمیة؛

جامعة المصطفی امسال نظام ارتقاء یافته آموزشی جدیدی را اجرا می کند

حجت الاسلام والمسلمین عباسی با بیان این که علمی که انسان بدان عمل نکند، به حجتی علیه او تبدیل خواهد شد، اذعان داشت: انسان باید پیش از دیگران عامل به علم خویش بوده، آن را با تمام وجود در جان خود نهادینه سازد؛ در این صورت است که علم آدمی بر دیگران نیز اثرگذار خواهد بود.

«حجت‌الاسلام والمسلمین‌ عباسی» با بیان این که علمی که انسان بدان عمل نکند، به حجتی ضد او تبدیل خواهد شد، اذعان داشت: انسان باید پیش از دیگران عامل به علم خویش بوده، آن را با تمام وجود در جان خود نهادینه سازد؛ در این صورت است که علم آدمی بر دیگران نیز اثرگذار خواهد بود.
به گزارش مرکز خبر و اطلاع‌رسانی جامعه‌المصطفی، حجت‌الاسلام والمسلمین‌ عباسی، معاون آموزش جامعه‌المصطفی، در مراسم آغاز سال تحصیلی مجتمع آموزش عالی بنت‌الهدی، ضمن تسلیت ایام سوگواری اباعبدالله‌الحسین(ع)، تصریح کرد: امیدواریم سال تحصیلی جدید، سالی پرخیر و برکت برای مدرسان و محصلان معارف ناب الهی باشد.
وی، در ادامه، به روایتی از امام صادق(ع) اشاره نمود و اذعان  داشت: امام صادق(ع) می‌فرمایند؛ هر كه براى خدا علم بياموزد و براى خدا [به آن] عمل كند و براى خدا به ديگران آموزش دهد، در ملكوت آسمان‌ها از او به بزرگى ياد شود.
حجت‌الاسلام والمسلمین‌ عباسی، با اشاره به این که در عالم دنیا مقامات گوناگونی وجود دارد که انسان آن را ارزشمند می‌پندارد، در حالی که حقیر هستند و هیچ عظمتی ندارند، اظهار داشت: علمی که موجب عظمت می‌شود، غیر از آن چیزی است که در اصطلاحات رابج استفاده می‌شود. علم توحید، خداشناسی و علم دین آن چیزی است که اگر کسی بیاموزد و برای آن وقت بگذارد و بدان عمل کند، به درجات عالی معنوی دست خواهد یافت.
وی ضمن تأکید بر این که علمی که انسان بدان عمل نکند، به حجتی ضد انسان تبدیل خواهد شد، اذعان داشت: انسان باید پیش از دیگران عامل به علم خویش بوده، آن را با تمام وجود در جان خود نهادینه سازد؛ در این صورت است که علم آدمی بر دیگران نیز اثرگذار خواهد بود.
معاون آموزش جامعة‌المصطفی خاطرنشان کرد: کسی که در علم آموختن به دیگران هدف دیگری جز رضایت خدا نداشته باشد و نیت خویش را خالص نماید، بزرگ است که عظمت حقیقی در عالم خلقت دارد.
حجت‌الاسلام والمسلمین‌ عباسی با بیان این که با عالم بی‌هوش، بی‌شعور و بدون آگاهی روبه‌رو نیستیم، خاطرنشان کرد: در روایات اسلامی بارها تکرار شده است که آسمان‌ها بر مصیبت عزای سیدالشهدا(ع) محزون هستند، به گونه‌ای که از امام صادق(ع) نقل شده است که آسمان چهل روز بر شهادت امام حسین(ع) خون گریه می‌کرد.
معاون آموزش جامعة‌المصطفی، در ادامه، به آیاتی از قرآن کریم اشاره نمود  و اظهار داشت: این عالم، عرصه هوشیاری است و نباید از باطن و حقیقت آن غافل باشیم.
وی با بیان به این که پیام عاشورا را باید سرلوحه فعالیت‌های علمی، آموزشی و تحصیلی قرار دهیم، یادآور شد: جامعه‌المصطفی نظام ارتقایافته آموزشی جدیدی در دستور کار خود قرار داده است که توجه به اقتضائات عرصه‌های گوناگون آموزشی، از ویژگی‌های بارز آن به شمار می‌رود.
حجت‌الاسلام والمسلمین‌ عباسی ضمن اشاره به این که جامعه‌المصطفی در دهه گذشته، مورد توجه همه دستگاه‌های علمی مجامع بین‌المللی قرار گرفته و فعالیت‌های آن موضوع تحلیل‌های علمی است، تصریح کرد: جامعه‌المصطفی در دنیا پرچم‌دار گفتمانی شناخته‌شده است که قرائت ناب و خالص، اعتدالی و عقل‌گرا را در دنیای اسلام سکان‌داری می‌کند.
معاون آموزش جامعة‌المصطفی اظهار داشت: نظام آموزشی، پژوهشی و تربیتی جامعة‌المصطفی با محصولاتش، اعم از دانش‌آموختگان یا پژوهش‌های علمی و دانشی شناخته می‌شود.
حجت‌الاسلام والمسلمین‌ عباسی، در پایان، با تأکید بر این که ساختارهای علمی و اجرایی نظام جدید آموزشی جامعه‌المصطفی ترسیم شده و در حال اجراست، خاطرنشان کرد: جامعه‌المصطفی نماد تفکر اعتدالی، عقلانی و در عین حال الهی است که در حوزه علوم اسلامی و انسانی و در بخش‌های گوناگون برادران و خواهران نقش‌آفرینی می‌کند.

 


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج
جدیدترین اخبار

صفحه اصلی ریاست آموزش ارتباطات و بین الملل پژوهش فرهنگی تربیتی بین الملل