مرور سریع بیانیه گام دوم انقلاب

مرور سریع بیانیه گام دوم انقلاب

ریاست | آموزش | ارتباطات و بین الملل | پژوهش | فرهنگی تربیتی | بین الملل | یادداشت | آرشیو نشریات | چندرسانه ای | پیوندها | ارتباط با ما | العربیة | ENGLISH |
صفحه اصلی ریاست آموزش ارتباطات و بین الملل پژوهش فرهنگی تربیتی بین الملل


 تاریخ: دوشنبه ٢٣ مهر ١٣٩٧      ساعت: ١٢:٥٣        شماره خبر: ٩٥٣٨٠          پرینت

معاون پژوهش مجتمع آموزش عالی فقه تاکید کرد

اهمیت حضور فعال انجمن ها در محیط علمی مجتمع فقه

حجت الاسلام والمسلمین تلخابی با اشاره به اهمیت حضور فعال انجمن ها در محیط علمی مجتمع، تصریح کرد: هم اندیشی با گروه های علمی، ایجاد ارتباط سازنده با اساتید و فضلا و بسیاری دیگر از فعالیت های علمی تنها با حضور فعالانه انجمن های علمی می تواند محقق گردد.

گروه گزارش: نشست هم اندیشی روسای انجمن های علمی مجتمع آموزش عالی فقه با حضور معاون پژوهش این مجتمع، صبح امروز برگزار شد.

به گزارش مرکز خبر و اطلاع رسانی جامعه المصطفی، حجت الاسلام والمسلمین تلخابی، برگزاری این جلسه را به منظور آشنایی بیشتر و افزایش همکاری و بهبود وضعیت انجمن ها علمی مجتمع آموزش عالی فقه توصیف کرد و ابراز داشت: درصد بالایی از میزان توسعه هر مرکز علمی و ملاک ارزیابی جوامع دانشگاهی، به دانش پژوهان و دانش آموختگان آن مجموعه بازمی گردد که شکل دهنده اصلی محیط های علمی هستند.

وی با اشاره به جایگاه مهم انجمن های علمی در میان مراکز علمی و دانشگاه های معتبر جهان، بهترین روش برای بکارگیری دانش آموختگان را از مسیر انجمن های علمی دانست. 

معاون پژوهش مجتمع آموزش عالی فقه با تاکید بر ظرفیت انجمن های علمی و تاثیر گذاری آنها، خاطرنشان کرد: استفاده از این ظرفیت ها نیازمند تعامل دوسویه میان انجمن ها و مسئولان پژوهشی است. این تعامل نباید تنها به برگزاری جلسات خلاصه شود بلکه باید از این فرصت در همه زمینه ها از جمله برگزاری نشست های علمی و همایش ها، تدوین مجلات، بکارگیری دانش پژوهان و ... استفاده نمود.

وی در ادامه به بیان برخی از کاستی ها در برنامه های پژوهشی مجتمع آموزش عالی فقه پرداخت و خواستار مشارکت بیشتر انجمن های علمی در این برنامه ها شد.

حجت الاسلام والمسلمین تلخابی با اشاره به اهمیت حضور فعال انجمن ها در محیط علمی مجتمع آموزش عالی فقه، تصریح کرد: هم اندیشی با گروه های علمی، ایجاد ارتباط سازنده با اساتید و فضلا و بسیاری دیگر از فعالیت های علمی تنها با حضور فعالانه انجمن های علمی می تواند محقق گردد. 

وی اولویت بندی و جهت دهی پژوهش ها و پرهیز از پرداختن به کلیات و توجه بیشتر به نیازهای روز در پژوهش را مهم دانست و یادآور شد: جامعه المصطفی دارای چهره بین المللی است و مطالعات تطبیقی یکی از امتیازات این مجموعه است که باید مدنظر قرار گیرد.

نماینده مردم قزوین در مجلس خبرگان رهبری با تاکید بر اینکه انجمن های علمی باید خروجی علمی این مجتمع باشند، خواستار ارائه پیشنهادات تخصصی از سوی روسای انجمن ها به منظور افزایش اثربخشی و ارتقای سطح علمی برنامه پژوهشی شد.

 

شایان ذکر است در ادامه، حجت الاسلام بخشاوند، مسئول انجمن های علمی مجتمع آموزش عالی فقه به بیان برخی از فعالیت های این مجتمع در زمینه معرفی بهتر انجمن های علمی از جمله انعکاس دستاوردهای پژوهشی انجمن ها در نشریه پیام المصطفی و راه اندازی پایگاه اینترنتی پرداخت و اذعان داشت: انجمن های علمی مجتمع و فعالیت های آنان اگر به خوبی معرفی شوند، حتما حمایت‌های بیشتری از آنان صورت‌خواهد گرفت.

وی، به روز نمایی فعالیت های علمی پژوهشی مجتمع آموزش عالی فقه را از وظایف مهم انجمن‌های علمی دانست و از مدیران انجمن ها خواست اقدامات خود را متناظر با نیازهای روز تنظیم نمایند.

مسئول انجمن های علمی مجتمع آموزش عالی فقه خاطرنشان کرد: تبیین ثمرات انقلاب اسلامی یکی موضوعات مهمی است که امروز باید مورد توجه انجمن‌های علمی قرار گیرد.

حجت الاسلام بخشاوند با اشاره به طولانی بودن فرایند ارزیابی طرح های پژوهشی این مجتمع در گذشته، از رایزنی های صورت گرفته برای تسریع در این روند با همکاری انجمن‌ها خبر داد.

گفتنی است در بخشی از این نشست، مدیران انجمن های علمی مجتمع آموزش عالی فقه به بیان نظرات و پیشنهادات خود در زمینه های مختلف پژوهشی و طرح برخی از مشکلات مربوط به انجمن های خود پرداختند.


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج
جدیدترین اخبار

صفحه اصلی ریاست آموزش ارتباطات و بین الملل پژوهش فرهنگی تربیتی بین الملل