مرور سریع بیانیه گام دوم انقلاب

مرور سریع بیانیه گام دوم انقلاب

ریاست | آموزش | ارتباطات و بین الملل | پژوهش | فرهنگی تربیتی | بین الملل | یادداشت | آرشیو نشریات | چندرسانه ای | پیوندها | ارتباط با ما | العربیة | ENGLISH |
صفحه اصلی ریاست آموزش ارتباطات و بین الملل پژوهش فرهنگی تربیتی بین الملل


 تاریخ: شنبه ٢٦ آبان ١٣٩٧      ساعت: ١١:١٨        شماره خبر: ٩٥٧٠٣          پرینت

«آیت‌الله مقتدایی»:

المصطفی شتاب‌دهنده نشر معارف اهل‌بیت(علیهم‌السلام) در جهان بوده است

عضو هیئت امنای جامعة‌المصطفی، تشکیل این نهاد را با تدبیر مقام معظم رهبری(مدظله‌العالی)، موجب شتاب گرفتن نشر معارف دینی و اهل بیتی(علیهم‌السلام) در سراسر جهان دانست.

گروه گزارش: عضو هیئت امنای جامعه‌المصطفی، تشکیل این نهاد را با تدبیر مقام معظم رهبری(مدظله‌العالی)، موجب شتاب گرفتن نشر معارف دینی و اهل بیتی(علیهم‌السلام) در سراسر جهان دانست.

به گزارش مرکز خبر و اطلاع‌رسانی جامعةه‌المصطفی، «آیت‌الله مقتدایی» در مراسم تودیع و معارفه رئیس جامعة‌المصطفی، ضمن عرض تسلیت سالروز شهادت امام حسن عسکری(ع) و نیز عرض تبریک به مناسبت سالگرد آغاز امامت حضرت ولی‌ عصر(عج)، ابراز داشت: پیش از آغاز امامت حضرت ولی‌عصر(عج)،‌ در روایات متعدد از غیبت طولانی آن حضرت خبر داده شده بود؛ اما هیچگاه حکمت اصلی غیبت ایشان برای عموم مردم مشخص نخواهد بود. همان گونه که حضرت موسی(ع) تا پایان سفر با حضرت خضر(ع)، از فلسفه اعمال ایشان باخبر نگردید، مصلحت عظیم غیبت نیز پس از ظهور آن حضرت مشخص خواهد شد.

عضو هیئت امنای المصطفی، امتحان امت را یکی از فواید غیبت حضرت ولی عصر(عج) دانست و ابراز داشت: براساس برخی روایات، زمان فرج امام عصر(عج) تا پایان امتحان مردم و کنار رفتن افراد آلوده به طول خواهد انجامید، همان گونه که امروز شاهد انواع فرقه‌های انحرافی و عرفان‌های نوظهور هستیم و افرادی به سادگی به این آلودگی‌ها گرایش می‌یابند و از خیل منتظران آن حضرت کنار می‌روند. 

آیت‌الله مقتدایی ادامه داد:‌ از جهت دیگر، در عصر غیبت، افرادی که از منتظران واقعی حضرت هستند، به مقام بالایی نایل می‌آیند تا جایی که پیامبر(ص) آنان را برادران خویش یاد نموده‌اند.

عضو شورای عالی حوزه علمیه قم با اشاره به پیشینه درخشان آیت‌الله اعرافی در کسوت مدیریت جامعة‌المصطفی و مدیریت حوزه‌های علمیه، انتخاب رئیس جدید جامعة‌المصطفی را نتیجه بررسی‌های مکرر و با توجه به سوابق و توانایی‌های حجت‌الاسلام والمسلمین دکتر عباسی دانست و افزود: تشکیل جامعة‌المصطفی با تدبیر مقام معظم رهبری(مدظله‌العالی)، موجب شتاب گرفتن هدف اصلی این مجموعه در نشر معارف دینی و اهل بیتی در سراسر جهان گردید و امروز دانش‌آموختگان فاضل و عالم المصطفی در کشورهای مختلف، منشأ خدمات گسترده‌ای هستند.

عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم، تأسیس و مدیریت حوزه‌ها و مدارس علمیه، تدریس، تألیفات و ترجمه آثار ارزشمند، فعالیت‌های فرهنگی و... را از خدمات ارزشمند طلاب و دانش‌آموختگان المصطفی در سراسر جهان برشمرد و ابراز داشت: از زمان انتخاب نام این سازمان و معرفی آیت‌الله اعرافی به ریاست آن، زمینه برکات زیادی در زمینه نشر معارف اسلامی در سراسر جهان پدید آمد و امیدواریم حجت‌الاسلام والمسلمین دکتر عباسی نیز که دارای سوابق خوب، صاحب تجارب و خدمات ارزشمند و ویژگی آشنایی کامل با جامعه‌المصطفی است، ادامه‌دهنده همین مسیر باشد. 

 عضو هیئت امنای المصطفی همچنین در توصیه به رئیس جدید جامعة‌المصطفی یادآور شد:‌ باید تلاش شود دانش‌آموختگانی که از جامعة‌المصطفی به سراسر جهان اعزام می‌گردند، به خوبی با الزامات و اقتضائات کشورهای خود آشنا باشند و مهارت‌های لازم برای حضور اثربخش به آنان ارائه گردد.


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج
جدیدترین اخبار

صفحه اصلی ریاست آموزش ارتباطات و بین الملل پژوهش فرهنگی تربیتی بین الملل