مرور سریع بیانیه گام دوم انقلاب

مرور سریع بیانیه گام دوم انقلاب

ریاست | آموزش | ارتباطات و بین الملل | پژوهش | فرهنگی تربیتی | بین الملل | یادداشت | آرشیو نشریات | چندرسانه ای | پیوندها | ارتباط با ما | العربیة | ENGLISH |
صفحه اصلی ریاست آموزش ارتباطات و بین الملل پژوهش فرهنگی تربیتی بین الملل


 تاریخ: شنبه ٢٦ آبان ١٣٩٧      ساعت: ١١:٥٩        شماره خبر: ٩٥٧٠٦          پرینت

رئیس دفتر مقام معظم رهبری؛

آل سعود آلت دست سیاست های خصمانه استکبار است

آیت الله محمدی گلپایگانی ضمن اشاره به جنایات آل سعود در یمن گفت: آل سعود آلت دست سیاست های خصمانه غرب به خصوص آمریکاست.

به گزارش مرکز خبر و اطلاع رسانی جامعه المصطفی،آیت الله محمدی گلپایگانی، رئیس دفتر رهبر معظم انقلاب، پیش از ظهر امروز در مراسم معارفه رئیس جامعه المصطفی، ضمن قرائت پیام رهبر فرزانه انقلاب اسلامی، امام خامنه ای(مدظله العالی)، اظهار داشت: این جلسه سنگین و فاخر تنها معرفی افراد برای حضور از سنگری به سنگر دیگری برای خدمت رسانی است.

وی در ادامه ضمن تبریک سالروز آغاز امامت صاحب الزمان(عج)، با بیان این که امیدواریم ادعیه ذاکره صاحب الزمان(عج) شامل حال همه ما شود، ضمن اشاره به روایتی، خاطرنشان کرد: بر اساس روایات اسلامی خدا را نشناخت جز پیامبر(ص) و علی(ع)، و پیامبر اعظم(ص) را نشناخت جز خدا و علی(ع) و امام علی(ع) را نشناخت مگر خداوند متعال و نبی مکرم اسلام(ص).

آیت الله محمدی گلپایگانی در ادامه به اوضاع دوران بعثت رسول الله(صلی الله علیه و آله) اشاره نمود و اذعان داشت: دوران جاهلیت، کعبه مظهر توحید را به بت خانه تبدیل کرده بود.

وی با اشاره به این که انسان از تصویرسازی اوضاع جاهلیت شرم می کند، خاطرنشان کرد: نبی مکرم اسلام(صلی الله علیه و آله) در سرزمینی به دنیا آمدند و رشد کردند که پدران آن سرزمین از علم و دانش هیچ خبری نداشتند؛ به گونه ای که در مکه تنها 12 نفر توان خواندن و نوشتن داشتند.

رئیس دفتر مقام معظم رهبری با تأکید بر این که پیامبر بزرگوار اسلام(صلی الله علیه و آله) بدون داشتن معلم، استاد و کتاب در تمام رشته ها صاحب نظر بودند، تصریح کرد: خداوند متعال یگانه استاد پیامبر اعظم(ص) بودند و همه علوم را به ایشان یاد دادند.

وی به ظرفیت های والای فقه اسلامی اشاره نمود و ابراز داشت: فقه اسلامی به عنوان میراث نبی اعظم(ص)، از آغاز تاکنون هزاران مسئله را مورد بحث و بررسی قرار داده، راه سعادت بشر را به وضوح پیش روی آدمی قرار داده است.

آیت الله محمدی گلپایگانی سخن از علم را نخستین کلمات وحیانی نازل شده بر پیامبر اعظم(ص) دانست و خاطرنشان کرد: رهبر معظم انقلاب در نامه نگاری های خویش به جوانان اروپایی و آمریکایی تصریح نموده اند که باید مبانی اسلامی را از منبع اصلی آن کسب نمود.

وی با اشاره به این که دشمنان اسلام هیولایی از اسلام را در اذهان مردم جهان تصویر سازی و منعکس نمودند، خاطرنشان کرد: این تصویر سازی ها و اسلام هراسی ها به گونه ای بود که گویا هر کسی که مسلمان باشد، داعشی است؛ در حالی که داعش حاصل سیاست های خصمانه غرب در قبال جهان اسلام بود.

رئیس دفتر مقام معظم رهبری در ادامه به جنایات آل سعود در یمن نیز اشاره نمود و ابراز داشت: آل سعود آلت دست سیاست های خصمانه غرب به خصوص آمریکاست.

آیت الله محمدی گلپایگانی در پایان با بیان این که جامعه المصطفی در طول این مدت منشاء برکات فراوانی بوده است، خاطرنشان کرد: از زمان ابلاغ نامه رهبر فرزانه انقلاب اسلامی، حجت الاسلام والمسلمین عباسی در کسوت رئیس جامعه المصطفی و آیت الله اعرافی نیز در عرصه ریاست هیئت امنای جامعه المصطفی خدمت رسانی خواهند نمود.


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج
جدیدترین اخبار

صفحه اصلی ریاست آموزش ارتباطات و بین الملل پژوهش فرهنگی تربیتی بین الملل