مرور سریع بیانیه گام دوم انقلاب

مرور سریع بیانیه گام دوم انقلاب

ریاست | آموزش | ارتباطات و بین الملل | پژوهش | فرهنگی تربیتی | بین الملل | یادداشت | آرشیو نشریات | چندرسانه ای | پیوندها | ارتباط با ما | العربیة | ENGLISH |
صفحه اصلی ریاست آموزش ارتباطات و بین الملل پژوهش فرهنگی تربیتی بین الملل


 تاریخ: سه شنبه ١٣ آذر ١٣٩٧      ساعت: ١٠:٥٤        شماره خبر: ٩٦٠٠٤          پرینت

بازدید دبیر هیئت امنای المصطفی از نمایندگی هند

حجت الاسلام والمسلمین مهدوی مهر، در سفر به هندوستان، از نمایندگی المصطفی در این کشور بازدید کرد.

گروه گزارش: دبیر هیئت امنای جامعه المصطفی، در سفر به هندوستان، از نمایندگی المصطفی در این کشور بازدید کرد.

به گزارش مرکز خبر و اطلاع‌رسانی جامعه المصطفی، حجت الاسلام والمسلمین مهدوی مهر، با حضور در نمایندگی المصطفی در دهلی نو، ضمن بازدید از بخش های مختلف نمایندگی و نمایشگاه آثار و فعالیت ها، با کارکنان این نمایندگی نشست صمیمانه‌ای برگزارکرد. 

در ابتدای این دیدار، نماینده المصطفی ضمن خیرمقدم به مهمانان و قدردانی از خدمات ارزشمند حجت‌الاسلام والمسلمین آقای مهدوی مهر در بیش از دو دهه در جایگاه جانشینی ریاست جامعه‌المصطفی، گزارشی از فعالیت‌های نمایندگی المصطفی ارائه نمود.

«حجت الاسلام والمسلمین صالح» با بیان وضعیت موجود حوزه های علمیه هندوستان، خاطرنشان کرد: پیشینه بسیار درخشان حوزه‌های علمیه در هند و ظرفیت‌های ارزشمند فرهنگی و مذهبی این کشور اقتضا دارد در برنامه‌های بلندمدت المصطفی، نگاه ویژه‌ای به این منطقه شود.

«حجت الاسلام والمسلمین مهدوی‌پور»، نماینده ولی فقیه در هند نیز با قدردانی از خدمات ارزشمند و تأثیرگذار حجت‌الاسلام والمسلمین مهدوی مهر در المصطفی، ابراز داشت: وظیفه نهاد مقدس جامعه‌المصطفی، تربیت عالمان دینی است که چراغ هدایت و اثرگذار در نفوس باشند تا مردم را هدایت کنند.

وی ضمن تأکید بر جایگاه مهم المصطفی ابراز داشت: جامعه‌المصطفی در میان همه نهادهای موجود در ایران، تأثیرگذاری اساسی تر و محوری تر دارد و در این مسیر، عامل بسیار مهم کیفیت‌گرایی است. 

نماینده ولی فقیه در هند با اشاره به بیانات مقام معظم رهبری(مدظله‌العالی) یادآور شد: معظم‌له همواره بر تلاش مضاعف تأکید داشته و تصریح کرده‌اند که نباید به کارهای کوچک اکتفا کنیم، بلکه همت‌ها باید بلند باشد؛ لذا باید با فداکاری بیشتر و حرکت به سمت خودکفایی، با مشکلات اقتصادی مقابله نمود.

در ادامه، حجت الاسلام والمسلمین مهدوی مهر، ضمن عرض تبریک میلاد بابرکت رسول مکرم اسلام(ص) و حضرت امام جعفر صادق(ع) و ابلاغ سلام آیت الله اعرافی، رئیس هیئت امنا و حجت الاسلام والمسلمین دکتر عباسی، رئیس جامعه‌المصطفی به حاضران، ابراز داشت: فعالیت‌ها و خدمات ارزشمند جامعه‌المصطفی در هند در زمینه نشر معارف دینی و تعالیم ناب مکتب اهل بیت(علیهم السلام) شایان تقدیر است و در  بیش از سه دهه، با همه مشکلات و سختی‌هایی که وجود داشته، کارهای بسیار بزرگی انجام شده است.

وی تمام دستاوردهای المصطفی را از برکات انقلاب اسلامی تحت هدایت امام خمینی(ره) و سلف صالح ایشان، مقام معظم رهبری(مدظله العالی) خواند و تصریح کرد: همه ما در اردوی حضرت ولی عصر(ارواحنا له الفداء) باید سربازی، فداکاری و جانبازی نماییم.

دبیر هیئت امنای جامعه المصطفی در ادامه ضمن اشاره به تحولات جدید المصطفی ابراز داشت: با این تغییرات نه تنها وقفه ای درکار پیش نخواهد آمد، که با لطف حضرت حق، جامعه المصطفی با قوت بیشتری پیش خواهد رفت.

وی با اشاره به برخی مشکلات اقتصادی کشور اظهار داشت: تجربه این تنگناها در شرایطی می‌تواند برای هر مجموعه مفید باشد، زیرا اگر مجموعه ای با سختی و صعوبت سازمان‌دهی شود، مانند درختی که در کویر می روید، بادوام خواهد بود. 

حجت الاسلام والمسلمین مهدوی مهر ادامه داد: پیامبر اکرم(صلی الله علیه و اله و سلم) در سختی های بسیار زیاد شعب ابی‌طالب، مکتب اسلام را پایه ریزی کردند؛ لذا این مکتب با تحمل این رنج ها و سختی ها، به راحتی از بین نمی‌رود؛ بنابراین مسائل اقتصادی و دشواری ها می تواند عامل ماندگاری و اصلاح امور شود، به شرطی که ما نیز تلاش خود را مضاعف نماییم و یقیناً نصرت الهی نیز همراه ما خواهد بود.

بازدید از مرکز آموزش عالی المصطفی در دهلی نو، نشست صمیمی با استادان و کادر آموزشی و سخنرانی اخلاقی در جمع طلاب المصطفی، از دیگر برنامه های دبیر هیئت امنای المصطفی در سفر به هند بود. 


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج
جدیدترین اخبار

صفحه اصلی ریاست آموزش ارتباطات و بین الملل پژوهش فرهنگی تربیتی بین الملل