مرور سریع بیانیه گام دوم انقلاب

مرور سریع بیانیه گام دوم انقلاب

ریاست | آموزش | ارتباطات و بین الملل | پژوهش | فرهنگی تربیتی | بین الملل | یادداشت | آرشیو نشریات | چندرسانه ای | پیوندها | ارتباط با ما | العربیة | ENGLISH |
صفحه اصلی ریاست آموزش ارتباطات و بین الملل پژوهش فرهنگی تربیتی بین الملل


 تاریخ: چهارشنبه ٢٨ آذر ١٣٩٧      ساعت: ١٨:٠١        شماره خبر: ٩٦٢٨٠          پرینت

رئیس المصطفی تاکید کرد

خدمات کم نظیر المصطفی در ترویج فرهنگ ایرانی اسلامی

رئیس جامعه المصطفی در مراسم رونمایی از آثار پژوهشگاه بین المللی المصطفی، بر نقش محوری این پژوهشگاه در میان مراکز پژوهشی المصطفی تاکید کرد.

گروه گزارش: رئیس جامعه المصطفی در مراسم رونمایی از آثار پژوهشگاه بین المللی المصطفی، بر نقش محوری این پژوهشگاه در میان مراکز پژوهشی المصطفی تاکید کرد.

به گزارش مرکز خبر و اطلاع رسانی جامعه المصطفی، حجت الاسلام والمسلمین دکتر عباسی، هفته پژوهش و برگزاری نمایشگاه دستاوردهای پژوهشی را نشان دهنده ظرفیت عظیم پژوهشی و قابل عرضه جامعه المصطفی در مجامع علمی جهان دانست و گفت: مشاهده دستاوردهای پژوهشی مراکز جامعه المصطفی در کنار یکدیگر می تواند بیانگر نقاط قوت و ضعف همه مجموعه ها باشد.

وی ادامه داد: هرچند جایگاه پژوهش در نظام آموزشی المصطفی پیش بینی شده است، اما کافی نیست و ما نیازمند مراکز تخصصی پژوهشی هستیم که از سال ها قبل با احساس این نیاز، پژوهشگاه بین المللی المصطفی تاسیس شد و خوشبختانه امروز مراکز پژوهشی مختلفی در المصطفی فعال هستند که پژوهشگاه در این زمینه نقش محوری دارد.

رئیس المصطفی، حجم دستاوردهای پژوهشی پژوهشگاه المصطفی را قابل توجه و ارزشمند خواند و ابراز داشت: بخش زیادی از این آثار، دستاورد اعضای هیئت علمی پژوهشی و پژوهشگران همکار است که باید از پشتیبانی و حمایت کافی برخوردار باشند.

حجت الاسلام والمسلمین عباسی، تامین زیرساخت های لازم برای دنبال نمودن آموزش پژوهش محور در پژوهشگاه بین المللی المصطفی و اخذ مجوزهای لازم در این زمینه را ضروری دانست.  

وی با تاکید بر اهمیت برگزاری شکوهمند جشنواره شیخ طوسی با موضوع چهل سالگی انقلاب اسلامی، تصریح کرد: خدمات جامعه المصطفی نسبت به جامعه، فرهنگ و نظام مقدس اسلامی باید به خوبی معرفی گردد. امروز به واسطه جامعه المصطفی، زبان فارسی که تجلی فرهنگ ایرانی اسلامی است، به شکلی گسترده در جهان انتشار یافته است که این مهم، بزرگترین خدمت فرهنگی بشمار می رود. مستندسازی مکتب آموزش زبان فارسی المصطفی اقدامی ارزشمند و قابل ارائه به مراکز علمی است.

رئیس المصطفی با اشاره به پی گیری طرح تحول نظام آموزشی المصطفی، یادآور شد: هم اکنون کارگروه های مختلفی در حال تدوین و تنظیم منابع و سرفصل های آموزشی طرح تحول هستند که در کارگروه مذاهب، اقتضائات همه مذاهب اسلامی در تدوین متون آموزشی رعایت خواهد شد. 

وی یکی از اهداف تاسیس پژوهشگاه المصطفی را ارائه خدمات پژوهشی سازمانی دانست و گفت: یکی از مزایای این خدمات پژوهشی، حمایت و مشارکت مراکز مختلف المصطفی با پژوهشگاه در اجرای این طرح ها است.

حجت الاسلام والمسلمین عباسی، ارزیابی و نقد آثار پژوهشی را یکی از وظایف مهم پژوهشگاه بین المللی المصطفی برشمرد و گفت: برگزاری جلسات نقد و بررسی کتب و آثار تولید شده در المصطفی توسط پژوهشگاه زمینه رشد و شکوفایی پژوهشی را فراهم می آورد و باید بیش از گذشته به آن پرداخته شود.

وی برقراری ارتباط پژوهشگاه بین المللی المصطفی با سایر مراکز علمی را مفید دانست و گفت: ایجاد زمینه های همکاری با مجموعه های مختلف می تواند ظرفیت ها و افق های جدیدی را برای ما پدید آورد.

رئیس المصطفی، بازخوانی، منظومه سازی و نشر اندیشه امام خمینی(ره) و مقام معظم رهبری(مدظله العالی) را از وظایف نهادهای حوزوی دانست که با توجه ظرفیت های بین المللی المصطفی باید بیشتر مورد توجه قرار گیرد.

وی، دایره المعارف و موسوعه ها را از آثار فاخر جامعه المصطفی و پژوهشگاه خواند و گفت: دایره المعارف حوزه های علمیه یا دانشنامه امام رضا(ع) از آثار فاخر، ارزشمند و ماندگار المصطفی است که برگزاری جلسات ارزیابی و نقد می تواند بر اتقان و ارزش علمی این آثار بیافزاید.

حجت الاسلام والمسلمین عباسی، در پایان، پژوهشگاه بین المللی المصطفی را محور مراکز پژوهشی المصطفی در سراسر جهان خواند و اظهار داشت: این نقش محوری باید همواره مورد توجه باشد و انتظار می رود نسبت به پشتیبانی از کادر پژوهشی این مرکز و فراهم نمودن زمینه ورود بیشتر اعضای هیئت علمی به بخش پژوهش توجه بیشتری صورت گیرد.


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج
جدیدترین اخبار

صفحه اصلی ریاست آموزش ارتباطات و بین الملل پژوهش فرهنگی تربیتی بین الملل