مرور سریع بیانیه گام دوم انقلاب

مرور سریع بیانیه گام دوم انقلاب

ریاست | آموزش | ارتباطات و بین الملل | پژوهش | فرهنگی تربیتی | بین الملل | یادداشت | آرشیو نشریات | چندرسانه ای | پیوندها | ارتباط با ما | العربیة | ENGLISH |
صفحه اصلی ریاست آموزش ارتباطات و بین الملل پژوهش فرهنگی تربیتی بین الملل


 تاریخ: چهارشنبه ٥ دی ١٣٩٧      ساعت: ١٣:٤٨        شماره خبر: ٩٦٤٠٨          پرینت

دکتر حداد عادل در اختتامیه مدرسی زبان فارسی، خاص فراگیران زبان چینی:

جامعه المصطفی؛ مصداق عمل به آیه «نَفَر»

اختتامیه نخستین دوره تربیت مدرّس زبان فارسی، ویژه فضلای فراگیر زبان چینی، صبح امروز در مجتمع آموزش عالی امام خمینی(ره) برگزار شد.

گروه گزارش: اختتامیه نخستین دوره تربیت مدرس زبان فارسی، ویژه فضلای فراگیر زبان چینی، صبح امروز در مجتمع آموزش عالی امام خمینی(ره) برگزار شد.

به گزارش مرکز خبر و اطلاع‌رسانی جامعه‌المصطفی، «آقای دکتر حداد عادل»، رئیس بنیاد سعدی، در این مراسم، ضمن تبریک به دانش‌آموختگان این دوره و تقدیر از برگزارکنندگان آن،  فعالیت‌های جامعه‌المصطفی را مصداق عمل به مفاد آیه «نَفَر» دانست و تأکید کرد: در کار فرهنگی و نشر معارف اسلامی در عرصه بین‌المللی، هر گاه کار به نظرمان دشوار آمد، باید به یاد مسلمانان صدر اسلام باشیم که با تحمل سختی فراوان، اسلام را در اقصی نقاط جهان نشر دادند.

وی با اشاره به این که تلاش مسلمانان صدراسلام، به ویژه در قرن 1، برای گسترش اسلام در جهان، هیچ گاه به شکل شایسته‌ای مورد بررسی قرار نگرفته است، ابراز داشت: در آن دوره حساس، عده‌ای از مسلمانان مجاهد و گمنام، این مسئولیت بزرگ بین‌المللی را بر دوش کشیدند و امروز نیز همان مسئولیت بر عهده شما قرار گرفته است تا معارف اسلامی را در دورترین نقاط جهان گسترش دهید.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام، اقتدار هر ملتی را به میزان حضور در خارج از مرزهای خود دانست و گفت: هدف ما از حضور در عرصه جهانی، جنگ و مقابله با هیچ قوم و ملتی نیست، ولی همواره باید برای نشر معارف اسلامی در سراسر جهان آماده باشیم.

وی با تأکید بر انگیزه و سرمایه‌گذاری چین در یادگیری زبان‌های مختلف، با وجود ساختار متفاوت زبانی، ابراز داشت: پیش از انقلاب اسلامی، برخی از استادان ایرانی در دانشگاه‌های چین به آموزش زبان فارسی مشغول بودند که تدوین برخی آثار مانند فرهنگ لغت فارسی چینی، نتیجه این فعالیت‌هاست، ولی در سال‌های اخیر، در چین، به یادگیری زبان فارسی توجه بیشتری نشان داده می‌شود، ضمن این که عموم دیپلمات‌های چینی، که با جهان اسلام و غرب آسیا سر و کار دارند، به عربی مسلط هستند.

رئیس بنیاد سعدی با اشاره به فرهنگ و تمدن کهن چین، خاطرنشان ساخت: در فرهنگ و تمدن چینی، معارف معنوی و عرفانی عمیقی یافت می‌شود که بعضاً به دلیل ناسازگاری با فرهنگ اقتصادی امروز، مهجور مانده است. دانش‌آموختگان زبان چینی باید در کنار فعالیت‌های علمی و فرهنگی، بکوشند با این مفاهیم نیز آشنا شوند.

آقای حداد عادل، در پایان، ضمن عرض تسلیت به مناسبت درگذشت «آیت‌الله هاشمی شاهرودی»، رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام، اظهار امیدواری کرد دانش‌آموختگان این دوره همانند مسلمانان صدر اسلام، نقش مؤثری در شکل‌گیری تمدن نوین اسلامی ایفا نمایند.

شایان ذکر است، در پایان این جلسه، دانش‌آموختگان دوره تربیت مدرس زبان فارسی گواهی‌نامه خود را دریافت نمودند.

گفتنی است در این جلسه، «حجت‌الاسلام والمسلمین‌ عرب‌خراسانی»، رئیس مؤسسه زبان و فرهنگ‌شناسی، در سخنانی، ضمن معرفی این مؤسسه، هدف اصلی از برگزاری این دوره را آموزش افراد نقش‌آفرین در فضای بین‌الملل دانست.

همچنین «آقای دکتر صحرایی»، مسئول برگزاری دوره تربیت مدرس زبان فارسی ویژه فراگیران زبان چینی، گزارشی از برگزاری این دوره به همت بنیاد سعدی ارائه نمود و خاطرنشان ساخت: این دوره، از منظم‌ترین و کامل‌ترین دوره‌های آموزش مدرس بنیاد سعدی به شمار می‌آید و دانش‌آموختگان آن موفق به اخذ گواهی‌نامه معتبر بین‌المللی مدرسی زبان فارسی شدند.

«حجت‌الاسلام والمسلمین‌ عطاران طوسی»، نماینده المصطفی در چین نیز از طریق ویدئوکنفرانس، دقایقی در این جلسه به سخنرانی پرداخت و با اشاره به پیشینه روابط ایران و چین، گزارشی از وضعیت آموزش زبان فارسی در دانشگاه‌های چین ارائه نمود.


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج
جدیدترین اخبار

صفحه اصلی ریاست آموزش ارتباطات و بین الملل پژوهش فرهنگی تربیتی بین الملل