مرور سریع بیانیه گام دوم انقلاب

مرور سریع بیانیه گام دوم انقلاب

ریاست | آموزش | ارتباطات و بین الملل | پژوهش | فرهنگی تربیتی | بین الملل | یادداشت | آرشیو نشریات | چندرسانه ای | پیوندها | ارتباط با ما | العربیة | ENGLISH |
صفحه اصلی ریاست آموزش ارتباطات و بین الملل پژوهش فرهنگی تربیتی بین الملل


 تاریخ: دوشنبه ١٥ بهمن ١٣٩٧      ساعت: ٠٨:٥٥        شماره خبر: ٩٦٥٢٨          پرینت
پیام رئیس جامعه‌المصطفی به همایش «حیات، آثار و اندیشه‌های مقام معظم رهبری(مدظله‌العالی» در هند

پیام رئیس جامعه‌المصطفی به همایش «حیات، آثار و اندیشه‌های مقام معظم رهبری(مدظله‌العالی)» در هند

بررسی و تحلیل و تبیین حیات، اندیشه‌ها و آثار امام خامنه‌ای(مدظله‌العالی) ظرفیت‌های گفتمان انقلاب اسلامی را آشکار می‌سازد.

گروه خبر: حجت‌الاسلام والمسلمین‌ دکتر علی عباسی به مناسبت برگزاری همایش «حیات، آثار و اندیشه‌های مقام معظم رهبری(مدظله‌العالی)» در هند، پیامی صادر کرد.

به گزارش مرکز خبر و اطلاع‌رسانی جامعه‌المصطفی، متن پیام بدین شرح است:

بسم‌الله‌الرحمن‌الرحیم

تحولات عظیم اجتماعی در سطح منطقه‌ای و جهانی، مدیون رهبرانی است که فراتر از زمان خویش می‌اندیشند و عمل می‌کنند؛ رهبرانی که عقل و قلب مردم را با افکار و آرمان‌های والا و بدیع برمی‌انگیزند و موج عظیمی را موجب می‌شوند. چنین رهبرانی به سبب شرح صدرشان، جهانی می‌اندیشند و جهانی عمل می‌کنند و تحت تأثیر شرایط زمان، حقیقت را فدای واقعیت خارجی نمی‌کنند. انقلاب اسلامی ایران هر چند در جغرافیای سیاسی خاصی زاده شد، به سبب جهان‌شمولی افکار و اندیشه‌های رهبران آن، تأثیرات عمیق و ژرفی در سطوح منطقه‌ای و جهانی از خود به جای گذاشته است.

مقام معظم رهبری، حضرت‌ آیت‌الله‌العظمی خامنه‌ای(مدظله‌العالی)، به تبع سلف صالح خویش، حضرت امام خمینی(ره)، انقلاب اسلامی را در مسیری مدیریت و هدایت کرده‌اند که نه تنها سرمشقی برای جهان باشد، که با بهره‌گیری از توانایی و ظرفیت‌های موجود بر پایه راهبرد جهانی اسلام، بستری برای تحقق گفتمان مصلح کل و مدینه فاضله جهانی فراهم آورد. در این راستا، ایشان با ارائه کردن نظریه کلان، ایجاد تحقق تمدن اسلامی در دوره معاصر با پیش‌زمینه، نظام‌سازی، دولت‌سازی، جامعه‌سازی و امت‌سازی مبتنی بر آموزه‌های وحیانی قرآن و سنت و معارف اهل‌بیت(علیهم‌السلام) بر آن است تا امت وسط و نمونه‌ای به جهانیان عرضه دارد. در سایه‌سار چنین جامعه‌ای انسان‌ها می‌توانند به کمال معنوی و کمال الهی خویش دست یابند. با نگاهی گذرا بر حیات و آثار و اندیشه‌های امام خامنه‌ای(مدظله‌العالی) می‌توان به منظومه‌های علمی و عملی دست یافت که چنین مقصد و مقصودی را مدنظر قرار داده است.

بی‌گمان، در جهان امروز جریانی وجود دارد که در سطوح مختلف علمی، فرهنگی، آموزشی، پژوهشی و سیاسی و رسانه‌ای، با بهره‌گیری از امکانات فراوان می‌کوشد مانعی جدی در مسیر گفتمان جهانی اسلامی و سرمشق قرار گرفتن آن در عرصه بین‌الملل ایجاد کند.

بررسی و تحلیل و تبیین حیات، اندیشه‌ها و آثار امام خامنه‌ای(مدظله‌العالی) از سوی آزادی‌خواهان جهان نه تنها ظرفیت‌های آشکار و نهان گفتمان انقلاب اسلامی و شیوه‌ها و روش‌های آن را آشکار می‌سازد، که چراغ راهی روشن برای جویندگان رهایی از نظام ناعادلانه جهان امروز فراهم می‌آورد.

همایش عظیم «حیات، آثار و اندیشه‌های مقام معظم رهبری(مدظله‌العالی)» در هند، از جمله بسترهایی است که می‌تواند در تبیین و تحلیل اندیشه و گفتمان انقلاب اسلامی از رهگذر تحلیل و عرضه اندیشه و آثار رهبری کنونی این گفتمان نقش‌آفرین و مؤثر باشد.

این‌جانب در چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی، از همه دست‌اندرکاران این همایش، به ویژه نمایندگی المصطفی در هند، تشکر و قدردانی کرده، توفیق روزافزون همه شما دانشوران عزیز را از خداوند متعال مسئلت می‌نمایم.

والسلام علیکم و رحمةالله

علی عباسی

بهمن‌ماه 1397


نظرات بینندگان
کاربر مهمان
1397/11/15 13:41
0
0
سربلندی وتوفیق روزافزون مردم کشور انقلاب اسلامی ایران و مقام معظم رھبری ھستم انشاء اللہ تا انقلاب مہدی از نہضت خمینی رح محافظت فرماید۔
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج
جدیدترین اخبار

صفحه اصلی ریاست آموزش ارتباطات و بین الملل پژوهش فرهنگی تربیتی بین الملل