مرور سریع بیانیه گام دوم انقلاب

مرور سریع بیانیه گام دوم انقلاب

ریاست | آموزش | ارتباطات و بین الملل | پژوهش | فرهنگی تربیتی | بین الملل | یادداشت | آرشیو نشریات | چندرسانه ای | پیوندها | ارتباط با ما | العربیة | ENGLISH |
صفحه اصلی ریاست آموزش ارتباطات و بین الملل پژوهش فرهنگی تربیتی بین الملل


 تاریخ: يکشنبه ٧ بهمن ١٣٩٧      ساعت: ٠٩:٣٦        شماره خبر: ٩٦٩١٢          پرینت
جامعة‌المصطفی پیام‌آور اسلام ناب در جهان است

«آیت‌الله نوری همدانی» در دیدار رئیس جامعة‌المصطفی:

جامعة‌المصطفی پیام‌آور اسلام ناب در جهان است

باید بکوشیم حوزه‌ها را به هم نزدیک کنیم و در برابر دشمنان متحد باشیم و اجازه ندهیم با اختلاف‌افکنی، به خواسته‌های شوم خود برسند.

گروه خبر: «آیت‌الله نوری همدانی» با اشاره به تلاش دشمنان برای ایجاد تقابل حوزه‌های قم و نجف گفت: باید بکوشیم حوزه‌ها را به هم نزدیک کنیم و در برابر دشمنان متحد باشیم و اجازه ندهیم با اختلاف‌افکنی، به خواسته‌های شوم خود برسند.

به گزارش مرکز خبر و اطلاع‌رسانی جامعة‌المصطفی، معظم‌له صبح امروز در دیدار رئیس جامعة‌المصطفی، فعالیت‌های بین‌المللی تبلیغی و دینی را بسیار مهم ارزیابی کرد و جامعة‌المصطفی را از برکات و دست‌آوردهای انقلاب اسلامی ایران دانست.

معظم‌له افزود: انقلاب اسلامی، شرایط ورود ملت‌ها و تفکرها را به سوی اسلام ناب فراهم ساخت تا مردم حقیقت اسلام را درک کنند. دشمن پیش از انقلاب تلاش می‌نمود اسلام را محبوس کند و اجازه ندهد به صحنه جامعه بیاید.

آیت‌الله نوری همدانی با اشاره به جایگاه شهر مقدس قم اظهار داشت: بنابر روایات، در آخرالزمان، علم و معارف دینی از قم به جهان منتشر می‌شود و صدای اسلام از قم به جهان می‌رسد. کار جامعة‌المصطفی، رساندن صدای اسلام ناب به جهان و مقابله با اسلام‌ستیزی دشمن است.

معظم‌له ادامه داد: امروز همه کارها جنبه مبارزه گرفته است. پیش از این، حوزه‌ها تنها مشغول درس و بحث بودند، ولی امروز باید در برابر دشمنان ایستادگی کنند، زیرا دشمن در نظر دارد اسلام و انقلاب را در موضع ضعف قرار دهد.

استاد درس خارج حوزه علمیه قم با بیان این که تبیین اسلام ناب و فعالیت علمی و دینی در شرایط امروز جهان، جهاد است، ابراز داشت: دانش‌آموختگان المصطفی باید پیام‌آور اسلام ناب در سراسر جهان باشند. لازم است افرادی تربیت شوند که به شبهات ضد اسلام پاسخ دهند.

معظم‌له عنوان کرد: امروز امریکا و رژیم صهیونیستی از نظر سیاسی و وهابیت از نظر اعتقادی و مذهبی، در حال هجمه به انقلاب اسلامی هستند. عرصه کار المصطفی، عرصه مبارزه است و باید اسلام ناب را در تمام ابعاد تبیین کنید.

آیت‌الله نوری همدانی خاطرنشان ساخت: امروز دنیا این گونه نیست که سرمان را پایین بیندازیم و درس بگوییم و درس بخوانیم، بلکه باید در کنار تعلیم و تعلم، در حال مبارزه باشیم. باید فضای معنوی و اخلاقی وجود داشته باشد تا در کارها موفق و اثرگذار باشیم.

معظم‌له ادامه داد: آل‌سعود با خرج هنگفت، در اروپا مسجد و مدرسه ایجاد کرده و افرادی را آموزش داده است تا تفکر وهابیت را ترویج دهند. امروز باید با جدیت و همت اسلام ناب را ترویج کنیم تا دیگران نسخه نادرستی از اسلام به جهان ارائه ندهند.

آیت‌الله نوری همدانی با قدردانی از خدمات آیت‌الله اعرافی در زمان تصدی ریاست جامعة‌المصطفی گفت: ایشان واقعاً در چند سالی که در المصطفی بود، زحمات بسیاری کشید. الحمدلله، شما هم از فضلای اثرگذار هستید و امیدواریم همان راه بهتر ادامه داده شود.

استاد درس خارج حوزه وظیفه امروز روحانیت را معرفی اسلام ناب در داخل و خارج دانست و افزود: دشمن می‌کوشد اسلام ناب را عقب بزند، ولی باید اسلام و انقلاب را با قوت به پیش ببریم. لازم است با رفتار و گفتار و همت خود، امر اهل‌بیت(علیهم‌السلام) را احیا کنیم.

معظم‌له با اشاره به هجمه‌های فرهنگی و فکری به انقلاب و اسلام اظهار داشت: روحانیت و جامعة‌المصطفی در زمینه مقابله با سم‌پاشی دشمن وظیفه دارند و باید با انجام مناظراتی، برتری اسلام ناب و مکتب اهل‌بیت(علیهم‌السلام) را تبیین کنیم.

آیت‌الله نوری همدانی با اشاره به تلاش دشمنان برای ایجاد تقابل حوزه‌های قم و نجف تصریح کرد: باید بکوشیم حوزه‌ها را به هم نزدیک نماییم و در برابر دشمنان متحد باشیم و اجازه ندهیم با اختلاف‌افکنی، به خواسته‌های شوم خود برسند.


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج
جدیدترین اخبار

صفحه اصلی ریاست آموزش ارتباطات و بین الملل پژوهش فرهنگی تربیتی بین الملل