مرور سریع بیانیه گام دوم انقلاب

مرور سریع بیانیه گام دوم انقلاب

ریاست | آموزش | ارتباطات و بین الملل | پژوهش | فرهنگی تربیتی | بین الملل | یادداشت | آرشیو نشریات | چندرسانه ای | پیوندها | ارتباط با ما | العربیة | ENGLISH |
صفحه اصلی ریاست آموزش ارتباطات و بین الملل پژوهش فرهنگی تربیتی بین الملل


 تاریخ: دوشنبه ٨ بهمن ١٣٩٧      ساعت: ٠٩:١١        شماره خبر: ٩٦٩٣٧          پرینت
انقلاب اسلامی، تحقق وعده تخلف‌ناپذیر الهی است

رئیس جامعه‌المصطفی در رونمایی از آثار پژوهشگاه با موضوع انقلاب اسلامی:

انقلاب اسلامی، تحقق وعده تخلف‌ناپذیر الهی است

در آستانه چهلمین سالگرد پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی، در مراسمی با حضور رئیس جامعه‌المصطفی، از آثار تولیدشده پژوهشگاه بین‌المللی المصطفی با موضوع انقلاب اسلامی در سال 1397ش و تمبر یادبود مراسم رونمایی شد.

گروه خبر: در آستانه چهلمین سالگرد پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی، در مراسمی با حضور رئیس جامعه‌المصطفی، از آثار تولیدشده پژوهشگاه بین‌المللی المصطفی با موضوع انقلاب اسلامی در سال 1397ش و تمبر یادبود مراسم رونمایی شد.

به گزارش مرکز خبر و اطلاع‌رسانی جامعه‌المصطفی، حجت‌الاسلام والمسلمین‌ دکتر علی عباسی در این مراسم، ضمن عرض تسلیت به مناسبت ایام سوگواری شهادت حضرت فاطمه زهرا(س) و گرامی‌داشت چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی، خاطرنشان ساخت: انقلاب اسلامی، نقطه عطفی در تاریخ ایران و جهان به شمار می آید. تحقق این پدیده نه تنها تاریخ ایران را به دو بخش پیش و پس از انقلاب تقسیم نمود، که نقطه عطف مهم و حساس در جهان اسلام به شمار می‌آید و آثار و پی‌آمدهای آن برای بشریت تعیین‌کننده است.

وی با درود به ارواح مطهر امام خمینی(ره) و شهیدان انقلاب اسلامی، که با خون خود نهال انقلاب را آبیاری نمودند، ابراز داشت: امروز این شجره طیبه پس از گذشت چهار دهه، استوارتر از همیشه شده و در برابر همه تندبادها و طوفان‌های حوادث مقاومت نموده و حتی یک روز در برابر هجمه‌ها سر خم نکرده است.

رئیس المصطفی با اشاره به آرزوی دشمنان انقلاب اسلامی برای نابودی این حرکت عظیم، تصریح کرد: بدخواهان نظام و انقلاب از روز نخست پیروزی انقلاب اسلامی، دشمنی و مخالفت خود را با این پدیده مهم آشکار نمودند و وعده دادند این حرکت دوام چندانی نخواهد داشت، ولی این خیال واهی، که امروز چهل سال از آن می‌گذرد، از امروز به فردا و از سالی به سال دیگر موکول شد.

وی پیروزی انقلاب اسلامی را یکی از مراحل تحقق حاکمیت حق در جهان برشمرد و اذعان داشت: انقلاب اسلامی از منظر ما، مرحله‌ای از مراحل تاریخی تحقق حاکمیت حق و وعده تخلف‌ناپذیر الهی است.

حجت الاسلام والمسلمین دکتر عباسی عرضه الگوی جدید و الهی را برای حیات بشری، مهم ترین دست‌آورد انقلاب اسلامی و دلیل اصلی برافروخته شدن آتش دشمنی ضد نظام مقدس اسلامی دانست و گفت: برای مدعیان تمدن جدید بشری، که سال‌ها احساس حق حاکمیت بر سرنوشت انسان‌ها و بشریت داشته‌اند، عرضه الگوی جانشین و پاسخ‌گو به نیازهای فردی، اجتماعی و بین‌المللی بشریت پذیرفتنی نیست.

وی یکی از مبانی تمدن غربی را کنار گذاشتن دین از عرصه حیات اجتماعی دانست و گفت: از نگاه تمدن غرب، دین تنها به حوزه فردی و اخلاقی انسان محدود است و اداره روابط کشورها باید به انسان‌ها سپرده شود و دین حق اظهار نظر در این عرصه ندارد.  افرادی که چنین نظریاتی را مطرح می‌نمایند، برای توجیه ادعای خود به دوران ناموفق حاکمیت دینی در برخی از مقاطع تاریخی استناد می‌کنند، در حالی که تعمیم این ناکامی‌های مقطعی به همه ادیان، سرشار از مغالطه و اغراق است و به ویژه در مورد اسلام، که تجربیات درخشانی در حاکمیت کشورها و مناطق دارد، کاملاً نادرست است.

رئیس المصطفی، ارائه الگوی موفق حاکمیت دینی را در جمهوری اسلامی ایران، چالشی بزرگ برای تمدن غرب دانست و ابراز داشت: به همین دلیل، از روز نخست پیروزی انقلاب اسلامی، دستگاه رسانه‌ای غرب بدون لحظه‌ای توقف و درنگ، هجوم تبلیغاتی خود را به انقلاب پایه‌ریزی کردند و در بعد جنگ سخت نیز سال‌ها با حمایت از دیکتاتورهای بی‌رحمی مانند صدام، در برابر انقلاب اسلامی صف‌آرایی نمودند.

وی دامن زدن به انواع فتنه‌های داخلی و ترور را از دیگر ابعاد رویارویی نظام سلطه با انقلاب اسلامی برشمرد و خاطرنشان کرد: امروز به تعبیر مقام معظم رهبری(مدظله‌العالی)، برخی از این روسیاهان، که ادعای مقابله با تروریسم دارند و ایران را به حمایت از تروریسم متهم می‌نمایند، عاملان ترور هفده‌هزار شهید انقلاب اسلامی را در دامن خود مورد حمایت قرار می‌دهند.

رئیس المصطفی با اشاره به اعمال سخت‌ترین تحریم‌ها و فشارهای اقتصادی ضد جمهوری اسلامی ایران از روز نخست پیروزی انقلاب، که تاکنون به اشکال مختلف ادامه داشته است، تصریح کرد: آخرین فتنه‌ای که در چند سال اخیر برای مقابله با انقلاب اسلامی در منطقه برپا شد، فتنه ایجاد گروه‌های تکفیری و ارائه چهره‌ای هولناک و مخدوش از حکومت اسلامی مانند داعش بود که با لطف الهی و اقتدار محور مقاومت، با شکست سنگینی روبه‌رو شد و انقلاب اسلامی و امواج آن، این توطئه را درهم کوبید.

وی، در ادامه، به بیان برخی از برکت‌ها و دست‌آوردهای عظیم انقلاب اسلامی در ابعاد گوناگون پرداخت و گفت: هر چند امپراتوری رسانه‌ای نظام سلطه، از امکانات خود برای پوشاندن و کتمان دست‌آوردهای انقلاب اسلامی بهره برده است، تنها بیان برکات انقلاب اسلامی، که نهادهای رسمی و بین‌المللی به آن اذعان دارند، مایه افتخار همه، به ویژه نسل جوان، خواهد بود.

حجت‌الاسلام والمسلمین‌ دکتر عباسی، با اشاره به رشد چشم‌گیر جمهوری اسلامی ایران در ابعاد علمی، دانشگاهی، پزشکی، فناوری‌های جدید و ... در سال‌های پس از انقلاب، خاطرنشان کرد: چگونگی عرضه و نمایش دست‌آوردهای انقلاب اسلامی و امواج پدیدآمده از این حرکت، باید موضوع تحقیقاتی پژوهشگاه‌ها و مراکز پژوهشی کشور قرار گیرد. البته منکر وجود برخی کمبودها نیستیم و باید به این مشکلات و دلایل آن پرداخته شود.

وی جامعه‌المصطفی را آینه گفتمان انقلاب اسلامی در عرصه بین‌المللی دانست و گفت: المصطفی نهادی آموزشی و  پژوهشی برخاسته از متن انقلاب و حوزه‌های علمیه به شمار می‌آید که امروز مورد توجه نهادهای بین‌المللی قرار گرفته است. در کنفرانس دانشگاه اکسفورد، که چند سال پیش برگزار شد، المصطفی در کنار دانشگاه الازهر و دانشگاه المدینه به عنوان یکی از سه جریان فکری و تأثیرگذار در جهان اسلام مطرح شد و مورد تحلیل قرار گرفت که نشان‌دهنده عمق نفوذ گفتمان انقلاب در عرصه بین‌المللی است.

رئیس المصطفی دست‌آوردهای حوزه‌های علمیه را پس از پیروزی انقلاب اسلامی، فراتر از جغرافیا و مرزها خواند و ابراز داشت: تولید بیش از 000/150 جلد کتاب در مراکز مختلف حوزوی، انتشار 170 نشریه علمی- پژوهشی و علمی- ترویجی، طراحی 270 رشته و گرایش علمی در متن حوزه علمیه و ...، تنها بخشی از برکات انقلاب اسلامی است که با وجود همه این دست‌آوردها، حوزه علمیه تا رسیدن به نقطه مطلوب فاصله دارد.

حجت‌الاسلام والمسلمین‌ دکتر عباسی با تأکید بر لزوم توجه بیشتر به انقلاب اسلامی و آفاق پیش روی آن در پژوهش‌‌های علمی، ابراز داشت: پژوهشگاه بین‌المللی المصطفی با تلاش و همت مدیران و پژوهشگران خود، خدمت بزرگی در عرصه تولیدات ناظر بر پدیده انقلاب اسلامی داشته است که امروز شاهد رونمایی از بخشی از آنها هستیم.

گفتنی است در پایان از آثار پژوهشگاه بین‌المللی المصطفی و تمبر یادبود این مراسم رونمایی شد.

 

 


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج
جدیدترین اخبار

صفحه اصلی ریاست آموزش ارتباطات و بین الملل پژوهش فرهنگی تربیتی بین الملل