مرور سریع بیانیه گام دوم انقلاب

مرور سریع بیانیه گام دوم انقلاب

ریاست | آموزش | ارتباطات و بین الملل | پژوهش | فرهنگی تربیتی | بین الملل | یادداشت | آرشیو نشریات | چندرسانه ای | پیوندها | ارتباط با ما | العربیة | ENGLISH |
صفحه اصلی ریاست آموزش ارتباطات و بین الملل پژوهش فرهنگی تربیتی بین الملل


 تاریخ: جمعه ١٢ بهمن ١٣٩٧      ساعت: ٠٨:٢١        شماره خبر: ٩٦٩٩٩          پرینت

با صدرو بیانیه ای؛

چهاردهمین نشست علمایی سوریه به کار خود پایان داد

چهاردهمین نشست علمایی با موضوع «نقش‌ علما در اصالت‌بخشی مفهوم وطن و حفظ وطن‌ها» بعد از برگزاری نشست‌های علمی تخصصی، با قرائت بیانیه پایانی به کار خود پایان داد.

چهاردهمین نشست علمایی با موضوع «نقش‌ علما در اصالت‌بخشی مفهوم وطن و حفظ وطن‌ها» پس از برگزاری نشست‌های علمی تخصصی، با قرائت بیانیه پایانی به کار خود پایان داد.

در بیانیه اختتامیه با اشاره نقش ویژه علما‌‌ در رویارویی وطن‌ها با فتنه‌ها و خون‌ریزی‌ها و مسئولیت علما در حفظ میراث و خون شهدا، به سیزده بند به عنوان وظیفه ایشان در تقویت ملت‌ها و وطن‌ها اشاره گردید.

بیانیه اختتامیه چهاردهمین گردهم‌آیی علمای جهان اسلام بدین شرح است:

برای ادامه راه مقاومت و پیروزی و همچنین به منظور تقویت همبستگی سازنده میهن، لازم است دانشمندان و علمای غیور برای حراست از میراث پیروزی و خون شهدا ایستادگی واحدی را همراه با قهرمانان میدان نبرد داشته باشند و با آنها بال دومی را برای پیروزی فکری و فرهنگی تشکیل دهند.

هر چند در گذشته، بازی گرفتن افکار عمومی جامعه با هدف ایجاد فتنه تکفیری توسط مستکبران، پیکره واحد امت و میهن را پاره پاره نمود و هویت حقیقی جوامع را لکه‌دار کرد و نیز فکرهای مسموم را تزریق نمود و از این راه سبب نفرت و ضدیت باورها در جامعه و خدشه‌دار شدن هویت میهن شد، فکر درست و منطق درست برگرفته از اسلام اصیل همچنان در کمین دشمنان و عامل خنثی کردن تلاش آنهاست.

این نشست برای تعمیق‌بخشی معنای میهن‌دوستی و همزیستی و همچنین پایه‌گذاری بازسازی فکر و فرهنگ در چهار جلسه افتتاحیه، دو جلسه علمی و جلسه پایانی برگزار گردید که نتیجه آن محورهای زیر بوده است:

 1. مفهوم میهن در نظام فکری اسلام؛
 2. اساس و مبانی فقهی میهن؛
 3. هویت ذاتی در جهت وابستگی دینی و وابستگی میهن؛
 4. نقش‌ تکفیر و صیهونیست‌‌ها در لکه‌دار کردن مفهوم میهن‌دوستی و تخریب وطن‌ها؛
 5. مقاومت و ميهن.

شرکت‌کنندگان در این گردهم‌آیی بر موارد زیر توصیه و تأکید نمودند:

 1. اسلام در بردارنده منظومه فکری نابی است که زیربنای مفهوم میهن و تعمیق مبدأ و حمایتش از گسستگی به شمار می‌رود، که اعتماد به نفس افراد جامعه و خودباوری را در دفاع از میهن به بار می‌آورد.
 2. لزوم تعلیم نسل‌های نو براساس فکر سلیم و همگون که بتواند ارتباط حقیقی بین جهت فکری و عقیدتی و حس میهن‌دوستی را درک کند و این  همبستگی و همیاری، از دین‌ ناب نشئت گرفته است.
 3. به درستی که فداکاری‌های قهرمانان ارتش سوریه و در کنار آنها، آزادگان محور مقاومت و پایداری، دلیل آشکاری بر فهم درست از اسلام ناب محمدی(ص) است که این‌ به نوبه خود، چارچوب دقیق میهن‌دوستی را ترسیم‌ می‌کند و فداکاری عاقلانه و منطقی را به عرصه ظهور می‌گذارد.
 4. فعال‌سازی بحث علمی و موضوع‌محوری و مطالعات مختلف با بعد موضوع میهن‌دوستی، وحدت، تقریب مذاهب و هم‌افزایی تلاش‌های علمی برای پاسخ‌گویی به پرسش‌های فکری عمیق طرح‌شده به محورهای بیان‌شده.
 5. لزوم همفکری و رایزنی‌ متبادل علمی و عملی بین مراکز و پایتخت‌های علمی، از مهم‌ترین نقاط بحث‌شده در این گردهم‌آیی بوده است.
 6. مستکبرین و کیان اشغالگر صهیونیست و هم‌پیمانان غربی ‌آنها و همچنین دولت‌های مرتجع عربی، با اعمال نظامی و فکری، نقش مخربی در همزیستی، احساس امنیت و رشد فکری ایفا کرده‌اند.
 7. عمق‌بخشی در مباحث فقهی بنیان‌گذار دکترین اسلامی ناب مرتبط به میهن‌دوستی و مفهوم آن و تکامل‌بخشی نظریات مرتبط به دور از تلاش‌های ناکام دشمنان برای لکه‌دار کردن فکر دینی و ایجاد پارادکس در جامعه و امت واحد ضروری است.
 8. به‌کارگیری و عملیاتی کردن نتایج گردهم‌آیی‌ها و نشست‌های برگزارشده در کشورهای جبهه مقاومت.
 9. مقاومت توانست بینش درست و کاربردی در میدان عمل و جهاد را به شکل والایی تقدیم کند که در نوع خود به‌ عنوان مصداقی از دفاع از وطن به نمایش گذاشته شد.
 10. دعوت به تقویت جبهه [حق] و دور ‌انداختن اختلافات تا فرصت را از دست دشمنان، به ویژه اشغالگر صهیونیستی گرفته شود که سعی در سوء‌استفاده از اوضاع نابسامان فلسطین برای طولانی کردن بقای خود و به فراموشی سپرده مسئله قدس دارد.
 11. پی‌گيرى نتايج گردهم‌آيى به منظور عملياتى كردن آن در كميسيون‌هاى تخصصى.
 12. تمجيد از فداكاری‌ و پيروزی‌های ‌اخير ارتش سوريه، به ويژه در رويارويى تجاوزهاى اخير دشمن صهيونيست، كه قلدرى‌هاى امريكا و سكوت شرم‌آور جهانى و عربى همراه آن بوده است.
 13. اسلام پيروز است و اسرائيل از بين خواهد رفت و در حقيقت، ملت سوريه، فلسطين و محور مقاومت، به زودى نماز جماعت را در قدس خواهند خواند. ان‌شاءالله.


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج
جدیدترین اخبار

صفحه اصلی ریاست آموزش ارتباطات و بین الملل پژوهش فرهنگی تربیتی بین الملل