مرور سریع بیانیه گام دوم انقلاب

مرور سریع بیانیه گام دوم انقلاب

ریاست | آموزش | ارتباطات و بین الملل | پژوهش | فرهنگی تربیتی | بین الملل | یادداشت | آرشیو نشریات | چندرسانه ای | پیوندها | ارتباط با ما | العربیة | ENGLISH |
صفحه اصلی ریاست آموزش ارتباطات و بین الملل پژوهش فرهنگی تربیتی بین الملل


 تاریخ: سه شنبه ١٦ بهمن ١٣٩٧      ساعت: ١٢:٢٢        شماره خبر: ٩٧٠٧٤          پرینت

رئیس جامعة‌المصطفی تصریح نمود

ارائه نظام اجتماعی نوین؛ از مهم ترین تأکیدات انقلاب اسلامی

امروز جمهوری اسلامی به قطب پزشکی در منطقه غرب آسیا تبدیل شده پیشرفته ترین عمل های جراحی در مراکز درمانی کشور انجام می شود .

امروز جمهوری اسلامی به قطب پزشکی در منطقه غرب آسیا تبدیل شده است و پیشرفته‌ترین عمل‌های جراحی در مراکز درمانی کشور انجام می‌شود.

به گزارش مرکز خبر و اطلاع‌رسانی جامعةالمصطفی، حجت‌الاسلام والمسلمین‌ عباسی در آیین نکوداشت چهلمین سالروز پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی, که در مسجد مجتمع آموزش عالی فقه برگزار شد، به ایام سوگواری فاطمه زهرا(س) اشاره و تصریح کرد: به روح بلند امام خمینی(ره) و شهیدان انقلاب اسلامی درود می‌فرستیم که با بذل جان، شجره طیبه انقلاب اسلامی را آبیاری نمودند و امروز این درخت تناور، بار و بر خود را در عالم گسترانده است.

رئیس جامعه‌المصطفی در ادامه ضمن تقدیر از زحمات و خدمات «حجت‌الاسلام والمسلمین محامی» در حوزه علمیه و جامعه‌المصطفی ابراز داشت: از خداوند متعال مسئلت داریم توفیقات ایشان را در عمل به وظایف خطیری که دارند، افزایش دهد.

وی با بیان این که انقلاب اسلامی نقطه عطفی در تاریخ بشریت بود که به مثابه نهال، پس از چهل سال به درخت تناوری تبدیل گردیده و ثمرات آن در عالم آشکار شده است، ابراز داشت: انقلاب اسلامی در برابر همه فشارهای این چهار دهه مقاوم ایستاده است و امروز مقتدرتر از همیشه در عالم می‌درخشد.

رئیس جامعه‌المصطفی با تأکید بر این که انقلاب اسلامی ایران از سنگلاخ‌ها و توطئه‌های سخت دشمنان عبور نموده است، یادآور شد: تنها یک هفته پس از پیروزی انقلاب اسلامی، پروژه جنگ داخلی در ایران کلید خورد و پس از مدتی دیگر، جنگ بزرگ هشت ساله با مشارکت ده‌ها دولت حامی دولت مهاجم آغاز گردید و تمام قدرت‌های شرقی و غربی از آن حمایت کردند.

وی به عبور سرافرازانه انقلاب اسلامی از مشکلات و سختی‌ها اشاره نمود و ابراز داشت: دسیسه ترور به دست گروهک‌های تروریستی نیز انجام شد که امروز داعیان حقوق بشر بین‌المللی، عوامل این تروریست‌ها را در دامن خود پرورش داده، حمایت می‌کنند.

رئیس جامعه‌المصطفی با بیان این که منافقین عامل شهادت هفده‌هزار شهید بودند، ابراز داشت: دشمنان انقلاب پس از ناکامی در همه این توطئه‌ها، فشارها و تحریم‌ها، هجمه‌های رسانه‌ای در دستور کار خود قرار داده‌‌اند و علی رغم این که در این چهل سال حتی یک روز انقلاب اسلامی از شر دشمنان در امان نبوده است، ولی حتی یک لحظه در مقابل آنها سر خم نکرده‌اند و هر روز استوارتر ایستادگی می‌کنند.

وی به چرایی دشمنی و کینه‌ورزی قدرت‌های جهانی با انقلاب اسلامی اشاره و خاطرنشان کرد: ارائه نظام اجتماعی نوین و نظم جدید برای حیات اجتماعی بشریت، از مهم‌ترین تأکیدات انقلاب اسلامی به شمار می‌رود که برای قدرت‌های جهانی قابل تحمل نیست. دشمنان نمی‌خواهند این باور در مردم جهان پذیرفته شود که راه جدیدی هم برای مدنیت و زندگی اجتماعی و عدالت اجتماعی وجود دارد.

حجت‌الاسلام والمسلمین دکتر عباسی افزود: نظریه‌پردازان استکباری در جامعه بشری، ندای پایان تاریخ بشر را سر می‌دهند تا مردم را وادار به تمکین و تسلیم در برابر نظام جهانی استعماری و استکباری کنند.

وی گفت: انقلاب اسلامی اگر بتواند الگوی موفقی از نظم اجتماعی ارائه کند، چالش بزرگی برای قدرت‌های جهانی به شمار می رود. ایجاد جریان‌های افراطی و تکفیری، از جدیدترین توطئه‌های دشمنان انقلاب اسلامی به شمار می‌رفت که با هدف فرسایش حرکت اسلام و انقلاب اسلامی و ایجاد کانون نزاع و درگیری مذهبی و نزاع خونین میان مسلمانان برای ده‌ها سال تنظیم شده بود.

رئیس جامعه‌المصطفی ارائه چهره هول‌انگیز و موحش از اسلام را در دنیای کنونی، از دیگر رویکردهای قدرت‌بخشی استکبار جهانی به گروه‌های افراطی و تکفیری دانست و اذعان داشت: دشمنان انقلاب بارها ضرب‌الاجل و مهلت‌های روزانه و سالانه‌ای بیان کرده‌اند که آخرین آن، آرزوی نظریه‌پرداز امریکایی بود که وعده سخنرانی در تهران را پیش از چهلمین سال پیروزی انقلاب مطرح ساخت.

وی با تأکید بر این که انقلاب اسلامی با نگاهی جهانی، به دنبال آرمان‌های اعتقادی و فکری است، ابراز داشت: ارائه الگوی جدید برای ادامه جامعه و ساختن انسان‌های مصمم، امیدوار، مؤمن، متعهد و مقاوم، از مهم‌ترین دست‌آوردهای انقلاب اسلامی است که در زنجیره به هم پیوسته، در حال تلاش برای تحقق آرمان‌های والای اسلامی و گفتمان انقلاب اسلامی هستند.

حجت‌الاسلام والمسلمین دکتر عباسی با اشاره به این که کنار گذاشتن دین از عرصه اجتماع، از رویکردهای پذیرفته‌شده پیش از انقلاب اسلامی بود، تصریح کرد: محدودسازی حوزه دین به قلمروهای خصوصی، از مهم‌ترین رویکردهایی بود که به منظور تلقین ناسازگاری دین با رشد و تعالی علمی و توسعه‌ای بشر مورد توجه قرار می‌گرفت.

وی ضمن تأکید بر این که انقلاب اسلامی نشان داد که حضور دین در عرصه مدیریت اجتماعی نه فقط مانع پیشرفت علمی نمی‌شود، که به آن سرعت می‌بخشد، اظهار داشت: انقلاب اسلامی در بعد نظری و عملی، این نسخه تمدن مدرن را به چالش کشید و ارائه چهره عالمانه و عاقلانه توأم با معنویت و عدالت‌خواهی از دین را در دستور کار قرار داد.

رئیس جامعه‌المصطفی به رنج‌ها و ظلم‌های مردم مظلوم یمن نیز اشاره نمود و ابراز داشت: متأسفانه، سکوت تأسف‌باری بر مجامع جهانی سایه افکنده که نشان‌دهنده منفعت‌طلبی مادی تمدن غربی است که هیچ جایگاهی برای تحقق عدالت در عرصه اجتماعی قائل نیست.

وی به دست‌آوردهای دیگر انقلاب اسلامی اشاره نمود و اذعان داشت: پیش از انقلاب اسلامی، وضعیت علمی ایران به گونه‌ای بود که در محاسبات علم‌سنجی جهان مورد اعتنا قرار نمی‌گرفت و در ارزیابی، جایگاهی برای آن قائل نبودند، ولی پس از انقلاب اسلامی پیشرفت علمی به گونه‌ای بود که از سال 2002م تا 2012 م، ایران از جایگاه 48 جهان به رتبه 16 ارتقا یافت.

حجت‌الاسلام والمسلمین‌ دکتر عباسی رشد مجموعه‌های علمی و دانشگاهی و گستره قیاس‌ناپذیر تعداد دانشجویان را از دیگر دست‌آوردهای انقلاب اسلامی دانست و یادآور شد: در سالیانی که ندای مقابله حکومت دینی با رشد علمی بانوان سر می‌داد، بالغ بر 62درصد آمار دانشجویان را بانوان ایران‌زمین به خود اختصاص دادند که نشان‌دهنده توجه و اهتمام انقلاب اسلامی به رشد علمی و جایگاه اجتماعی بانوان است.

وی با بیان این که پیش از انقلاب اسلامی ایران، برای درمان بیماری‌ها پزشک عمومی از کشورهای همسایه وارد می‌شد، خاطرنشان کرد: امروز جمهوری اسلامی به قطب پزشکی در منطقه غرب آسیا تبدیل شده است و پیشرفته‌ترین عمل‌های جراحی در مراکز درمانی کشور انجام می‌شود و امید به زندگی و معدل عمر انسان ها از 54 سال به 76 سال ارتقا یافته است.

رئیس جامعه‌المصطفی تأکید کرد: اسلام به عنوان دین اجتماعی، سابقه خلق تمدن را دارد و همه مؤلفه‌هایی که برای ایجاد تمدن بزرگ مورد نیاز است، در اختیار همه مسلمانان قرار گرفته است و در دو قرن اخیر، مسلمانان به خودباوری برای برطرف‌سازی ضعف‌های خود رسیده‌اند.

وی به مؤلفه‌ها و ملزومات تشکیل تمدن اشاره و خاطرنشان کرد: جهان‌بینی و اندیشه روشن درباره جهان و انسان، از ملزومات پویایی و پایداری تمدن به شمار می‌رود.

حجت‌الاسلام والمسلمین دکتر عباسی فرهنگ تمدن‌ساز، ایمان و علم‌جویی و گشودن رازهای هستی را از دیگر مؤلفه‌های مهم تشکیل تمدن دانست و یادآور شد: تمام مؤلفه‌ها مانند عنصر عزت‌خواهی و داشتن همت های والا، در اندیشه اسلامی موج می‌زند و انقلاب اسلامی در حال فعال‌سازی این ظرفیت‌هاست.


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج
جدیدترین اخبار

صفحه اصلی ریاست آموزش ارتباطات و بین الملل پژوهش فرهنگی تربیتی بین الملل