مرور سریع بیانیه گام دوم انقلاب

مرور سریع بیانیه گام دوم انقلاب

ریاست | آموزش | ارتباطات و بین الملل | پژوهش | فرهنگی تربیتی | بین الملل | یادداشت | آرشیو نشریات | چندرسانه ای | پیوندها | ارتباط با ما | العربیة | ENGLISH |
صفحه اصلی ریاست آموزش ارتباطات و بین الملل پژوهش فرهنگی تربیتی بین الملل


 تاریخ: پنج شنبه ١٨ بهمن ١٣٩٧      ساعت: ١٣:٣٣        شماره خبر: ٩٧١١٩          پرینت

در دیدار «حضرت‌ آیت‌الله سبحانی» و رئیس جامعه‌المصطفی مطرح شد

جامعه‌‌المصطفی؛ پیشانی تفکر انقلاب اسلامی در دنیا

جامعه‌المصطفی از برکات انقلاب اسلامی است که در عرصه بین‌الملل به فعالیت می‌پردازد و همواره با تربیت فعالان بین‌المللی در عرصه دینی و فرهنگی و در عرصه گفت‌وگوی دینی، کمک‌حال گفتمان انقلاب اسلامی برشمرده می‌شود.

گروه خبر: «حضرت آیت‌الله سبحانی» در دیدار رئیس جامعه‌المصطفی ابراز داشت: جامعه‌المصطفی از برکات انقلاب اسلامی است که در عرصه بین‌الملل به فعالیت می‌پردازد و همواره با تربیت فعالان بین‌المللی در عرصه دینی و فرهنگی و  در عرصه گفت‌وگوی دینی، کمک‌حال گفتمان انقلاب اسلامی برشمرده می‌شود.

به گزارش مرکز خبر و اطلاع‌رسانی جامعه‌المصطفی، معظم‌له در ادامه تصریح کرد: طلاب جامعه‌المصطفی باید با ابزاری که دشمن در اختیار دارد، مجهز شوند و با بیان روشن و آشنایی با زبان‌های مناطق مختلف، به شبهات پاسخ دهند و لازم است این نهاد بین‌المللی متناسب با مناطق به تربیت افرادی اقدام نماید تا در این عرصه فعالیت کنند.

حضرت آیت‌الله سبحانی گفت: در تربیت فعال فرهنگی باید دو نوع پرورش داشته باشیم که یکی، زودهنگام و دیگری، بلندمدت. آنان همواره باید به احکام مذاهب اسلامی و دیگر ادیان توحیدی مسلط باشند.

معظم‌له، در پایان، خاطرنشان ساخت: طلاب المصطفی باید در درجه اول عقاید و تاریخ وهابیت را به خوبی یاد بگیرند تا بتوانند پاسخ‌گوی شبهات باشند.

حجت‌الاسلام والمسلمین‌ دکتر عباسی نیز با اشاره به فعالیت‌های جامعه‌المصطفی ابراز داشت: المصطفی از برکات انقلاب اسلامی است. پیش از انقلاب، افرادی از ملیت‌های محدود در حوزه قم در حال تحصیل بودند و به برکت انقلاب اسلامی، اقبال گسترده‌ای صورت گرفت؛ در سال 1358ش، به فرمان امام(ره) شورای سرپرستی طلاب غیرایرانی شکل گرفت و در سال 1386ش، جامعه‌المصطفی بنیان نهاده شد.

وی تصریح کرد: نیاز طلاب ایرانی و طلاب غیرایرانی با هم فرق دارد؛ طلاب غیرایرانی، بیش از هر چیز، نیازمند کسانی هستند که پاسخ‌گوی نیازهای اولیه دین باشند.

رئیس جامعه‌المصطفی اظهار داشت: با توجه به حساسیت مخالفان و دشمنان، جامعه‌المصطفی در نظر داشته است تا جایی که امکان دارد، فعالیت‌هایش را رسانه‌ای نکند و از سوی دیگر، با توجه به این که خدمات المصطفی دیده نمی‌شود، گاهی از نظر بودجه‌ای مورد هجمه قرار می‌گیرد. با این حال، نهادهای بین‌المللی در سراسر جهان به المصطفی توجه ویژه‌ای دارند.

وی ادامه داد: امروز شاهدیم در دانشگاه آکسفورد نام سه دانشگاه در دنیا به عنوان جریان فکری و گفتمانی مطرح می‌شود که یکی از آنها، المصطفی است. آنان اذعان دارند که جامعه‌المصطفی پیشانی تفکر انقلاب اسلامی در دنیاست و این مجموعه، فکر حوزه علمیه را در دنیا گسترش می‌دهد و از این رو، همواره می‌کوشند برای این سازمان رقیب‌تراشی کنند. با وجود این و در برابر مشکلات و ناملایمات، انقلاب اسلامی دست‌آوردهای مهمی در دنیا داشته است و حتی مراکز علمی دنیا به آن اذعان دارند و آنچه اکنون رخ داده، فراتر از مرزهاست.

رئیس جامعه‌المصطفی با اشاره به فعالیت جامعه‌المصطفی ابراز داشت: در خارج و داخل کشور، 499 مرکز، مدرسه، کالج و دانشگاه به انحای مختلف با المصطفی در ارتباط هستند و همکاری می‌کنند. همچنین بیش از 25000 نفر در داخل کشور  و بیش از 26000 نفر در مراکز وابسته به جامعه‌المصطفی در خارج کشور در نزدیک به 160 رشته و گرایش در حال تحصیل هستند.

حجت‌الاسلام والمسلمین دکتر عباسی از تهیه و تدوین هفتصد متن آموزشی در المصطفی و نیز فعالیت پانزده قطب پژوهشی زبانی خبر داد و گفت: این قطب‌ها، ترجمه آثار را به زبان‌های مختلف برعهده دارند و بخش چشم‌گیری از این افراد، از دانش‌آموختگان المصطفی هستند. در این زمینه، تاکنون 3700 کتاب به زبان‌های گوناگون چاپ شده است.

وی، در پایان، خاطرنشان ساخت: هیچ نهادی همچون المصطفی به زبان فارسی خدمت نکرده است و در المصطفی، سیصدهزار نفر با زبان فارسی آشنا شده‌اند. اینان عقبه راهبردی برای انقلاب اسلامی به شمار می‌روند و نقش مهمی در دیپلماسی علمی و فرهنگی کشور دارند. این نهاد بین‌المللی سرمایه‌ای در خدمت مکتب اهل‌بیت(علیهم‌السلام) است و خدماتش روز به روز بیشتر خواهد شد.


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج
جدیدترین اخبار

صفحه اصلی ریاست آموزش ارتباطات و بین الملل پژوهش فرهنگی تربیتی بین الملل